Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

indesign'da sayfa numaralandırma sorunu

jeshua

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar merhaba, indesing'da otomatik sayfa numaralandırma yapıyorum ama ilk iki sayfada numara olmasını istemiyorum 3. sayfadan başlamasını istiyorum rakamların çözümünü bulamadım ne yapmalıyım?

siyim

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sayfa numarası görünmesini istemediğiniz sayfaları "pages" bölümünden seçerek üzerinde sağ tıklayıp açılan panelden "apply master to pages"i seçin. ardından "apply master" yazan yerde "none" isimli sayfayı seçerseniz sorunu çözebilirsiniz..

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
PAGES panelinden sayfa numarasının nereden başlamasını istiyorsanız o sayfanızı secin sağ tıklayın Numbering & Section Options tıklayın eklemiş olduğum ekran görüntüsünü takip edin , star page numbering sayfa numarısı kaçtan başması için buraya istediğiniz rakamı girersiniz 1 den başlamasını istiyorsanız o sayfa 1 den başlar

Ondan öncekileri numaraları silmek istiyorsanız o sayfaları ctrl (birden fazla sayfa için) tuşuna basarak PAGES panelinden secin, secim işlemi bittikten sonra CTRL+SHIFT+ALT+ L basın ; daha sonra secmiş olduğunuz sayfalardaki rakamları Selection Tool (V) aracı ile üzerlerine tıklayarak secip silebilirsiniz

jeshua

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar çok teşekkür ederim...