Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

indesignde sayfa numaralandırma ?

sertand

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.sertandirek.com
önceki sorumun farklı olanı,

benim sorum şöyle, bir dergi yapıyorm, fakat içinde 7-8 tane master var,

1. master A
2. master B
3. master C diye gidiyor,

dergi 56 sayfa ben sayfa numaralarımı otomatik olarak gelmesini istiyorum,

ayrıca başka bir mastermi açmam gerekiyor ?

bana yol gösterirseniz sevinirim.

Benzer konular

kEciSakaL

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.birkanbulut.com.tr
aşağıdaki fotoğraftaki gibi otomatik sayfa numarasını yapma komutu vereceksin

MTbVk.jpg

ardından bunu tüm master sayfalara kopyala yapıştır, olacaktır. en azından ben böyle yapıyorum ve bir sorun yaşamadım :)

kdr81

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sayfa numaraları altta kalıyorsa eğer; sayfa işaretliyken shift ctr alt L tuşlarına bas o sayfadaki numara seçilebilir hale gelir. Sonrası basit numarayı üste taşı oldu bitti.

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
önceki sorumun farklı olanı,

benim sorum şöyle, bir dergi yapıyorm, fakat içinde 7-8 tane master var,

1. master A
2. master B
3. master C diye gidiyor,

dergi 56 sayfa ben sayfa numaralarımı otomatik olarak gelmesini istiyorum,

ayrıca başka bir mastermi açmam gerekiyor ?

bana yol gösterirseniz sevinirim.

Aslında normal çalışma yöntemi şöyledir her sayfada tekrarlanacak olan sayfa numarası, rehber çizgileriniz vb için ayrı master yaparsınız. Böylece hem işinizi kolaylaştırır hemde numaraların altta üstte kalma sorununu ortadan kaldırırsınız.

Sayfa numaraların içinde bulunduğu masterin adı ana master olsun. Diğerlerinin adıda çocuk master 1 diye devam etsin.

Siz ana masterinizde düzenlemenizi yaptıktan sonra cocuk masterinizin üstüne sağ klik yapıp "master options for 'cocuk master'e tıklayın. Çıkan sekmede "based for master"i ana master yaptığınızda bu masterler otomatik olarak ana masterin etkisi altına girecekler. Ve ana masterde olan herşeyi onlar da ihtiva edecek.

Based for masterin bu sekmeye eklenme amacı sizinki gibi sorunları otomatik çözmek içindir.

alp955

🌱Yeni Üye🌱
merhaba ben matbaaya verilecek bir çalışma
398156_10151343791949304_1908378739_n.jpg
bu resimdeki gibi olucak yardım edebilirmisiniz sayfa yapılandırması ve numaralandırması nasıl olabilir.

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
merhaba ben matbaaya verilecek bir çalışma
398156_10151343791949304_1908378739_n.jpg
bu resimdeki gibi olucak yardım edebilirmisiniz sayfa yapılandırması ve numaralandırması nasıl olabilir.
Bu sayfa numaralandırması değil. Bu forma hesabı. Eğer filmciniz yada matbaanız formaları sizin üretmenizi istiyorsa ki öyle görünüyor. Siz normal sayfa düzenine göre çalışın. Sonra baskıya uygun PDF'inizi oluşturun.

Trasenizi (formanızı yerleştireceğiniz/bastıracağınız kağıt ebatında bir sayfayı baskı şablonuna göre oluşturmak) yapılandırın. Sonra PDFlerinizi sayfa sayfa tek tek çağırıp bu yönergedeki gibi düzgünce yerleştirin. Eğer bu devamlı bir işse bu işi tek bir kere yaparsınız. Sonra pdfleri çağırdığınız adresi tazelediğinizde Formalarınız da güncellenecektir.

İndesing/PDF kullanarak otomatik bir programa ihtiyaç durmadan bir kaç dakikada formalarınızı hazırlayabilirsiniz.

alp955

🌱Yeni Üye🌱
daha detaylı bir anlatımı yapabilirmisiniz çok sağolun ama nasıl yapıcağımı bilmiyorum master sayfalarda tüm ayarları yaptım sayfa sayısı belirttim herşey tamam birtek bu sayılar var

alp955

🌱Yeni Üye🌱
Bu sayfa numaralandırması değil. Bu forma hesabı. Eğer filmciniz yada matbaanız formaları sizin üretmenizi istiyorsa ki öyle görünüyor. Siz normal sayfa düzenine göre çalışın. Sonra baskıya uygun PDF'inizi oluşturun.

Trasenizi (formanızı yerleştireceğiniz/bastıracağınız kağıt ebatında bir sayfayı baskı şablonuna göre oluşturmak) yapılandırın. Sonra PDFlerinizi sayfa sayfa tek tek çağırıp bu yönergedeki gibi düzgünce yerleştirin. Eğer bu devamlı bir işse bu işi tek bir kere yaparsınız. Sonra pdfleri çağırdığınız adresi tazelediğinizde Formalarınız da güncellenecektir.

İndesing/PDF kullanarak otomatik bir programa ihtiyaç durmadan bir kaç dakikada formalarınızı hazırlayabilirsiniz.

daha detaylı bir anlatımı yapabilirmisiniz çok sağolun ama nasıl yapıcağımı bilmiyorum master sayfalarda tüm ayarları yaptım sayfa sayısı belirttim herşey tamam birtek bu sayılar var

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆

Bu tablonun master sayfa ile ilgili yok, size verilen montaj planı bu konuya hakim değilseniz ya bilen bir tanıdığınızdan yardım isteyin ya da başka bir renk ayrımcıyla görüşün çünkü tecrübeniz yoksa hata yapmaya çok müsait bir durumdur.