Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Indesing kurulumu için yardım

brezem

🌱Yeni Üye🌱
Sevgili Arkadaşlar...

İndesing'in deneme sürümünü Adobe sayfalarından indirdim.
Kurdum. Bir sorun yok. Ama açılmıyor.

The application İn desing has unexpectedly quit

diye bir ileti çıkıyor. Devam ettiğimde adobeye rapor gönderme çıkıyor.

Ve programı açamıyorum. Adobe'yi aradım. 3 gün oldu hala cevap verecekler.

Bir bileniniz varsa yardım rica ediyorum..

Mac Mini kullanıyorum.

Sevgiler..

Benzer konular

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
indesign hangi sürümünü indirdiniz.

büyük ihtimalle CS3 indirmişşsiniz. Bu yeni versiyon 1 GB altındaki makinelerde çalışmıyor onu belirteyim. yani sistem konfigürasyonundan kaynaklanan bir problemle karşı karşıyasınız demektir.

CS veya CS2 denemenizi öneririm. ama mac minilerde biraz kasılacaktır makine bunu bilin.

kolay gelsin

brezem

🌱Yeni Üye🌱
teşekkür

çok teşekkür ederim.
Evet CS3 ü indirmiştim.Sanırım remdeb bahsediyorsunuz.Bizim ram 515
CS veya CS2 nin deneme sürümleri varmıdır bilmiyorum.
O zaman sorunum ram ise onu 1 GB yükselttiğimizde sorun gidecektir gözüküyor.
İndirdiğim adobe sayfasında sistem özelliklerinde 515 yeterli yazıyordu.
Bu programı kullanmak zorundayım. Ram yükselttiğimde acaba sorun hallolurmu?
Bilginiz varmı bu konuda?
teşekkürler cevap için...

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
çok teşekkür ederim.
Evet CS3 ü indirmiştim.Sanırım remdeb bahsediyorsunuz.Bizim ram 515
CS veya CS2 nin deneme sürümleri varmıdır bilmiyorum.
O zaman sorunum ram ise onu 1 GB yükselttiğimizde sorun gidecektir gözüküyor.
İndirdiğim adobe sayfasında sistem özelliklerinde 515 yeterli yazıyordu.
Bu programı kullanmak zorundayım. Ram yükselttiğimde acaba sorun hallolurmu?
Bilginiz varmı bu konuda?
teşekkürler cevap için...

büyük ihtimalle düzelecektir. minumum makine konfigürasyonu evet bu şekilde veriliyor calışıyor ama makinelerimizde rami kaplayan o kadar çok yazılım var ki aslında o da yetersiz kalıyor. size tavsiyem ramlarinizi artık en az 1 Gb olarak yapmaya gayret edin. 2 Dg ram siz daha da rahatlacaktır. bunun yanında en az 256 mb bir ekrankartı olursa makinenizin nefes aldığını adeta hissederseniz.

örnek vereyim: evdeki makinemde bile bazı belgeler saçımı başımı bile yoldurabiliyor. birazz eski bi makinem ama 4 gb ram var.

bunun yanısııra çok önemli bir not: lütfen indes i kurmadan once makinenizin sistemini de yenileyin. yani XP yi yeniden kurunuz. sorunları çoğu düzelecektir.

brezem

🌱Yeni Üye🌱
sorun giderildi

dediğiniz gibi ram i 1 Gb yaptırdım. Bu arada sistem türkçe idi.
Teknik servisteki arkadaşların tavsiyesiyle ingilizce olarak
tekrar sistemi yükledik.
Ve CS 2 yi yükledik.
Şu an için herşey güzel.
Bi sorun yok..
Teşekkür ederim yardımlarınız için..

Sevgiyle...

trifolium

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar;

ram gerçekten önemli bu gerçek bir şey.
Fakat bu arada şunu da söylemeliyim; In design, Windows Vista da bile ve türkçe olarak ta çok rahat çalışıyor. Şu an bende çalıştığı gibi...

Kolay gelsin

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
Merhabalar;

ram gerçekten önemli bu gerçek bir şey.
Fakat bu arada şunu da söylemeliyim; In design, Windows Vista da bile ve türkçe olarak ta çok rahat çalışıyor. Şu an bende çalıştığı gibi...

Kolay gelsin

teşekküelr dostum. bu arada madem verimli çalışmadan açıldı söz;
her iki platformda (MAC/PC) CS3 baya bir yol katettmiş durumda. menuler daha derli toplu sistem kaynaklarını daha ıyı organize eden bir yapıya oturtulmuş. dolayısı ile sistem kaynaklarini iyi kullandığı için gayet başarılı ve hızlı bir hal aldı.

gezici11

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekküelr dostum. bu arada madem verimli çalışmadan açıldı söz;
her iki platformda (MAC/PC) CS3 baya bir yol katettmiş durumda. menuler daha derli toplu sistem kaynaklarını daha ıyı organize eden bir yapıya oturtulmuş. dolayısı ile sistem kaynaklarini iyi kullandığı için gayet başarılı ve hızlı bir hal aldı.

MAC ve PC de yol katetmiş olmasının yanında sağladığı pratik çalışma imkanı maça 5-0 önde başlamasını sağlıyor. Quark ile çok çalışmam güme gitti. Gazetenin baskıya girmesine 10 dakika kala sayfam gitti kafayı yedim. :) Indesign beklenmeyen durumlara karşı da hazırlıklı bir yapıyla kodlanmış. Bana göre en başarılı yönü bu. :)

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
MAC ve PC de yol katetmiş olmasının yanında sağladığı pratik çalışma imkanı maça 5-0 önde başlamasını sağlıyor. Quark ile çok çalışmam güme gitti. Gazetenin baskıya girmesine 10 dakika kala sayfam gitti kafayı yedim. :) Indesign beklenmeyen durumlara karşı da hazırlıklı bir yapıyla kodlanmış. Bana göre en başarılı yönü bu. :)

giden çalışman için uzuldum. indesde hoşuma giden bir diger ozellik de bu. calışmaya başladınız ve saatler süren bi iş sonucunda işe daldınız ve belgeniz hala kayıtlı değil. o anda makine kilitlendi veya elektrik gitti.

makineyi yeniden actıgınızda indes i calıştırdığınız zaman otomatik olarak kaydetmediğiniz beşge ekrana geliyor. eh yani artık bi kayıt yapın canım sizde. herzaman bu kadar iyi niyetli olmaz dimi :))

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
benimde cs3 ile bir sorunum var 1 gb ram var ama yüklerken
critical errors were found in setup -incompatible payloads already installed please see the setup log file for details
diye bir hata alıyorum ve yüklemeye baslamıyor
netten biraz arastırdığımda Baska bir Adobe pc yüklü ise cakısıyor calısmıyor dediler ama bana biraz saçma geldi =)
yardımcı olabilecek misiniz? :S

(deneme sürümünü yüklerken sorun olmuyor sorunsuz bir şekilde yükleniyor ama tam sürümde böyle bir hata alıyorum)

Son düzenleme:

gnome

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet bende kurarken critical errors were found in setup incompatible payloads already installed please see the setup log file for details diye hata ile karşılaşıyorum.. daha önce kurmuştum aktivasyon işini beceremedim ancak şuan hiç kurulmuyor yardımcı olursanız çok sevincem.. :sweating:

hatapc8.jpg

ziyade

🏅Acemi Tasarımcı🏅
başka bir adobe programının yüklü olması nedeniyle çakışma yaşamayacağınızı kesinlikle söyleyebilirim ama sorununuzun tam olarak ne olduğu konusunda bir şey söylemem mümkün değil, tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olacaklardır eminim..