Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Indesing'te yazıcı hata sorunu

emekci

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Kolay gelsin arkadaşlar. Bir yerel gazeteyiz ve Indesing CS5 kullanıyoruz. 33x47 ebatlı gazete sayfasını iki a3 kağıda basarak çıktı alıyoruz.

Benim sorunum Indesingte aydıngere çıktı almak isterken şu şekilde bir uyarı geliyor "This Document contains links to files that are missing or modified, or link to inaccessible URLs. Click cancel and then use the links panel to fix link problems," devam ettiğimde ise aydınger boş çıkıyor.

Anladığım kadarıyla bazı ayarlarda sorun var. Sizce ne yapmalıyım? Yazıcı ayarlarını anlatabilirseniz yeniden gözden geçirebilirim. Teşekkürler

Benzer konular

Phtshp

🌱Yeni Üye🌱
Anladığım kadarıyla belgede kullandığın linkler silinmiş ya da başka yere taşınmış. Sağda links panelinde yanında ünlem olan objelerin üzerine gelip sağ tıklayarak relink deyip kullandığın görsellerin yerini tekrar göstererek linkleri düzeltebilirsin. şimdilik aklıma gelen çözüm bu..
Bazen yazıcılarda programla uyumsuz olabiliyor mesela ben pdften çıktı alamıyorum ama pdf'i photoshopta açıp yazdırabiliyorum..:)

emekci

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Teşekkürler söylediğiniz gibi ünlemli linkleri temizledim... Sonra çıktı almak istediğimde ilk sayfa boş çıkıyor ikinci bir sayfa da hata raporu veriyor... Böyle giderse gazete tasarımı için quark'a döncem ya

yurteri

🌱Yeni Üye🌱
"This Document contains links to files that are missing or modified, or link to inaccessible URLs. Click cancel and then use the links panel to fix link problems"

Resimleri problemli link olarak görüyor. Bağlantı kuramıyor. ! işaretli olan resimleri tekrar geri çağırman gerekiyor.

tekrar aynı sorunu veriyorsa File/Package yaparak dokümanı bir klasörün içinde topla ve kontrol et. Link hatası veriyorsa.

Yeni model yazıcılarda programdan baskı yapılabiliyor.

CS5'te yüklemesinde sorun vardır.