Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

infiniti nin orjinal boyası

isa_reklam

🌱Yeni Üye🌱
arkadaslar ınfınıtı 126 zar kafa makınam var orjinal boyasını nerden bulabilirim
hayırlı işler....

Benzer konular

plotter

🌟Usta Tasarımcı🌟
orjinal boya yı özak dan alabilirsin

bende de aynı tür makine var ilk başlarda orjinal boya kullanıyordum..
ama şimdi kayseri devpa dan yine infiniti için olan boyayı kullanıyorum ve memnunum

behcetreklam

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
orjinal boya yı özak dan alabilirsin

bende de aynı tür makine var ilk başlarda orjinal boya kullanıyordum..
ama şimdi kayseri devpa dan yine infiniti için olan boyayı kullanıyorum ve memnunum

kullandıgınız boya markası nedir? kardeş

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
INFINITI' nin orjinal boyası 1 lt ve 5 lt olarak satılır ve ambalajında CHALLENGER yazar. bilginize.

karakutu_

🌱Yeni Üye🌱
lm ink diye bir boya var çok kaliteli deneyin bence sorun yok biz kullanıyoruz

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
Infinity orjinal boyası olarak satılan boyaların kalitesi oldukça kötü ve genelde raf ömürleri geçmiş ürünler. Anadoluda pek çok makina kullanıcısında özellikle bu seferimde bu boyalardan kaynaklanan problemler gördüm özellikle xaar 126 kafalarda bir süre sonra bloke olma,akıcılıgı kaybetme vs.. vs... Genelde İstanbul ve Ankarada Infinity kullanıcıları Techink, Shiny Color ve ismini bilmedigim üzerinde marka olmayan Teknik Dijital diye bir firmanın satmış oldugu boyaları kullanıyorlar...

Son düzenleme:

plotter

🌟Usta Tasarımcı🌟
Infinity orjinal boyası olarak satılan boyaların kalitesi oldukça kötü ve genelde raf ömürleri geçmiş ürünler. Anadoluda pek çok makina kullanıcısında özellikle bu seferimde bu boyalardan kaynaklanan problemler gördüm özellikle xaar 126 kafalarda bir süre sonra bloke olma,akıcılıgı kaybetme vs.. vs... Genelde İstanbul ve Ankarada Infinity kullanıcıları Techink, Shiny Color ve ismini bilmedigim üzerinde marka olmayan Teknik Dijital diye bir firmanın satmış oldugu boyaları kullanıyorlar...

yaklaşık olarak 2 yıldır aynı üzerinde infiniti yazan boyayı kullanıyorum
ve şimdiye kadar hiç bir problem yaşamadım..
bence anadoludakilere raf ömrü geçmiş boyayı satıyolar mantığı biraz yanlış bu firmaya göre değişir zaten boya da bir anormallik sezersen geri verebilirsin
markalarını verdiğin boyalarda raf ömrü geçmiş kötü depolama gibi şartlardan da bozukluk olabilir ama bir marka kötüdür diyemeyiz

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
yaklaşık olarak 2 yıldır aynı üzerinde infiniti yazan boyayı kullanıyorum
ve şimdiye kadar hiç bir problem yaşamadım..
bence anadoludakilere raf ömrü geçmiş boyayı satıyolar mantığı biraz yanlış bu firmaya göre değişir zaten boya da bir anormallik sezersen geri verebilirsin
markalarını verdiğin boyalarda raf ömrü geçmiş kötü depolama gibi şartlardan da bozukluk olabilir ama bir marka kötüdür diyemeyiz

Burada problem sanırım bu marka boyayı 3-5 kişinin getirmesindan kaynaklanıyor olabilir.Bilginiz varmı bilmiyorum ama boyaların depolanma sıcaklıgı ve üretim tarihi boyanın kalitesi açısından önemli bir faktördür. Solvent boyalar üretim tarihinden itibaren 1 sene içinde tüketilmelidir yani boyaların raf ömrü 1 senedir..1 seneden sonra viskozite kaybı başlar. Ayrıca boya üreticisi firmalar çeşitli iklim koşullarına göre farklı oranlarda kimyasallar kullanarak bu boyaları üretirler yani Rusyada satılan boya ile Türkiyede satılan boyaların veya güney amerikada satılan aynı marka boyanın kimyasal özellikleri aynı değildir. Diğer en önemli husus ise buna çogu müşteri dikkat etmez orjinal boyalar vakumlanmış ambalajda satılır ve boyanın oksidasyona uğramaması için hava ile teması kesilir. Bidonu salladıgınızda sıvı sesi gelmez bu sebeplede kimyasallar homojen bir şekilde çökme yapmadan bidon içerisinde kalır..Fakat çogu firma maliyetten kısmak için büyük varillerle getirttikleri boyayı burada bidonlara doldurtup satarlar.Hava ile boya temasa girdimi bozulma başlar.

Yukarıda yazdıgım bu parametrelere ithalatçı firmaların çogunun dikkat ettigini zannetmiyorum kullanıcı tarafından çok, olayın duygusal tarafını düşündükleri için kabala hesaplar yapıyorlar.Bu durumda maalesef son kullanıcıyı üzüyor. Kullanıcı bu tarz boyaları makinasında kullandıgı zaman zaten iş işten geçmiş oluyor ki boyayı iade etse ne yazar.....

Hoş aldığım bilgiye göre makinanın asıl distrübitörü bile makinalarında bu boyanın kullanılmamasını tavsiye ediyormuş..

plotter

🌟Usta Tasarımcı🌟
fikirlerinize saygı duyuyorum..
konunun fazla dışına çıkmadan arkadaş inifiniti için boya tavsiyesi istedi sizin verdiğiniz marka isimli boyaları siz kullandınızmı? anladığım kadarıyla kullanan kişilerden olumlu görüşler alarak tavsiye ediyorsunuz.
ben devamlı aynı firmadan aynı boayayı kullanan biri olarak sadece tavsiye ettim..

dediğiniz etiketsiz bir boyayı kullanmaktan sa üzerinde herşeyi ile orjinal olduğunu belli eden bir boyayı kullanmayı tercih ederim

kryinfiniti

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.infiniti.gen.tr
infiniti boyası dıye bırsey yok
ii boya war kotu bnoya war
ii boyada kalıtelı baskı alırsın kafa kesmesı olmaz ızler olmaz
kotu boyada sureklı kafa keser