Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

irsaliye

pushate777

🏅Acemi Tasarımcı🏅
pek beceremedim sanırm,
eleştirin istedim .)

irsaliyeqo0.jpg

Benzer konular

tirEdsOuL

♾️Grafik Gurusu♾️
nasil yani ? satılan her ürün ayrı ayrı mı hesaplanip kdv'si alinacak ? ayrıca başlıkta irsaliye olduğu belirtilmiş ama çalişma üzerinde bunun ne olduğu belli değil (sadece bilenler için Fiili Sevk tarihinden anlaşılabilir bunun İrsaliye olduğu).. ve son olarak İrsaliye de Teslim Eden-Teslim Alan bölümü olmalıdır.. bence bir irsaliye örneğini inceleyerek çalişmaniza devam edin..

pushate777

🏅Acemi Tasarımcı🏅
aslında öyle yaptım.) irsaliye hakkında fikri olmayan biriyim neticede .) bu dediklerinizzin bi kısmını sordum aslında hocama .) farklı olmuş sorun yaratmaz dedi ne bilim .)

tirEdsOuL

♾️Grafik Gurusu♾️
hocan sana bugün "Farklı olmuş sorun yaratmaz" demiş, yarin bir işe girdiğinde bu senin kovulma sebebin olabilir.. Neticede bende bunun bir ödev olduğunu bilmiyordum ama ne olursa olsun bir iş üzerinde çalişma yapacaksan ilk önce onunla ilgili bir araştirma yapmalisin..

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟
numaratörü yok bunun :D

öğrenci arkadaşım bence biraz incele diğer irsaliyeleri... farklı tasarımlar yapmak güzel olur bencede ama sonuçta resmi bi evraktır bu, yasaya aykırı olmaması lazım :)

Sonay Görkem

👑Efsanevi Grafiker👑
https://www.grafikerler.net/matbu-evraklar-fatura-irsaliye-t35015.html

https://www.grafikerler.net/corel-draw-dersleri-fatura-siparis-fisi-irsaliye-gorsel-ders-anlatimi-t14679.html

Bunları gözden geçirmelisin.

Sevk İrsaliyelerinde , ''Düzenleme Saati'' bulunmaz bu seçenek İrsaliyeli Faturalarda bulunur. Onun yerine ''Fatura No'' olmalıdır.

Basım Yeri , Teslim Eden , Teslim Alan kısımları için yer unutulmuş sanırım. Yada onlarda unutulmuş :)

Sayın kısmının olduğu yer yanlış tarihler ve sayın kısmının karışma olasılığı çok fazla.Onu düzeltebilirsin.

Son olarakta Mükellef Bilgilerinin olduğu kısımda adresin büyük küçük harflerine dikkat etmelisin bence.

Son olarak hayali de olsa bu tür resmi evrakları paylaşırken. Üzerinde ''Maliye Mührü'' bulunması halinde ve kişisel bilgiler bulunduğu için lütfen üzerine ''Örnektir.'' yazınız.

Eline sağlık . İyi forumlar :)

allayal

🌱Yeni Üye🌱
Kardes selam
resmı evraklarda malıyenın belırlemıs oldugu olcu ve dızaynın dısına
cıkamazsın. Bu usulsuzluge gırer ve bu işi yaptıgın kısıde vede tabıkı calıstıgın fırmada ceza yıyebılır.
Son olarak malıye logosu butun evraklarda sayfayı ortalayacak sekılde ustte olmalı
dıkkatımı cektı yazmak ıstedım
ıyı calısmalar