Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İş İlanları Hakkında

sedat_gul

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.sedatgul.com
Değerli Meslektaşlarım,
Web sitemizde yayınlanmakta olan iş ilanlarının giderek
kan kaybettiğini görmekteyim, ne ilan veren nede ilana cevap
yazan arkadaşların konunun sonucuyla alakalı bir neticeye
vardıklarını göremiyorum.

bununla alakalı bir arkadaşımızın
bu konuyla ilgilenmesinin daha doğru olacağı kanatindeyim,
sizlerde bu konu hakkında sıkıntılımısınız ?

Benzer konular

Ultio

Magic & Mayhem
♾️Grafik Gurusu♾️
Değerli Meslektaşlarım,
Web sitemizde yayınlanmakta olan iş ilanlarının giderek
kan kaybettiğini görmekteyim, ne ilan veren nede ilana cevap
yazan arkadaşların konunun sonucuyla alakalı bir neticeye
vardıklarını göremiyorum.

bununla alakalı bir arkadaşımızın
bu konuyla ilgilenmesinin daha doğru olacağı kanatindeyim,
sizlerde bu konu hakkında sıkıntılımısınız ?

Sedat bey merhaba,
Şöyle durumlar söz konusu:

* Konuyu açanlar, kendisine gelen mail veya telefonlarla irtibat kurduktan sonra forum içine girmeden anlaştığı kişi ile işini halledip yoluna devam edebiliyor.

* Konuyu açanlar, bazen sektörel olarak bilgi sahibi olmadıklarından dolayı kendisini ifade edememe, ne istediğini yazamama, istediği materyal yada tasarımsal öğlerin teknik isimlerini bilemeyebiliyorlar. Bu gerek konu içeriği gerekse konuya ilgi gösteren katılımcıların yorumlarının içeriklerini etkiliyor.

* Konuyu açanlar, ne istediklerini bilseler bile katılmcı arkadaşların yeterlilikleri tartışıldığından dolayı konuya olan ilgisi ve gelen yorumlar ve işler sonrası forumdan uzaklaşıyor.

* Yorumcu veya katılmcı arkadaşlar, sektörel derin yarası olan işsizlik sonucu, merak sonucu, hobi sonucu, tanıdık vesilesi ile, kendi öğrenimi değil ikinci meslek dalının cazip gelmesi sonucu ve bu mesleği icra edenin artık sanat ile tasarım ile yaratıcılık ile pek bağdaşmayan bir çok olguyu taşımasından dolayı ''SEKTÖREL KUSMA / İSTİFRA'' olgusuna yaklaşmıştır. Haklısınız.

Yapılan onca uyarıya rağmen halen kullanıcıların ''..telefon ile irtibat kurunuz, referanslar ile mail atınız'' gibi konuların içine hayat hikayelerini anlatan CV gibi, veya daha basite indirgeyen telefon numaram bu beni arayın, mailim bu mail atın, hatta telefon numaramı çaldırın ben ararım sizi diyenler var..

Zamanında her önüne gelen banker oluyordu.. Sonra inşaat sektörüne girildi.. Sonra emlakçılık.. Sonra internet cafe işleri...matbaasından, dijital baskısına, grafikerinden önüne gelenin köşe dükkanı tutup ahmet kuaföre iş yaparak ''reklam ajansı'' açması sonrasında da reklam sektörü cazip geldi.

Asıl bu işe gönül verenleri, tasarım ile hayat bulanları, üreterek baskısını yapan emekçiyi küstürmeye devam eden bir çok durum var. Haklısınız.

Ama ne yapılabilir ki?

Yeterlilik konusu tartışılır fakat bu ilanlarla ilgilenen arkadaşlar zaten mevcut..
Burada sonuçlanan bir çok ilan var..

Yeterlilik gerçekten tartışılabilecek bir konu.
Konuya ilginiz ve verdiğiniz link için teşekkürler.