Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

iş mi bebek mi?:)

iş mi bebek mi

• İş

Oy: 10 55.6%
  • Bebek

Oy: 8 44.4%

• Kullanılan toplam oy
    18
  • Anket kapatılmış .

ayışığı

🏆Pro Tasarımcı🏆
hep erkeklerin istekleri önemli yani...evinde otursun çocuklara baksın...ama çalışıp yetiremediğinde ya da bizim gibi kendine ait bir işi var ve tek başına yetişemiyorsa hadi hayatım beraber çalışalım...yok öyle yağma:)ben kadınsam ve çalışacaksam ozaman kendi istediğim işi yaparım o kadar:)

sebograph

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.esyazilimbilisim.net
Bence Öncelİklİ Tercİh Bebek Olmali ArkadaŞlar.
GÜnÜmÜzde Avrupa Ülkelerİne BaktiĞimiz Zaman Çok BaŞarili Kadinlar GÖrmemİz MÜmkÜn Hepsİde Karİyer YapmiŞ İnsanlar Ama DİĞer Yandan Avrupa Sokaklarinda
Çocuk Seslerİ YERİNE Evcİl Kedİ Ve KÖpek Seslerİ Hakİm.
Ve GÜnÜmÜzde Avrupa NÜfusu GenÇleŞtİrmenİn Yollarini Aramakla MeŞgul
Bunun İÇİnse En BÜyÜk Potansİyel GenÇİK TÜrkİye Dİr.
ÖrneĞİn İsveÇ TÜrkİyeden 100000 İŞÇİ AlicaĞini Duyuran Ülkelerden Bİrİ.
Şİmdİ Bakalim
Herkes Karİyer Yaparsa Ne Olur.
Karİyer Yapinca Çocuk Olmuyo Ya Sebebİ NÜfus YaŞlanir Ve Ülkedekİ İŞ GÜcÜnÜn Azalmasina Sebep Olur.
Ülke Ekonomİsİ Zaten Krİzden Kurtulmuyor O Zaman Dahada Çikmaza Gİrer

Kadin Evde Otursun Çocuk Baksin Fİkrİne Sicak Bakan Bİrİ DeĞİlİm
Herkes ÇaliŞmali Bence Ülkeler BÖle Kalkinir
Ama İkİsİnİde Bİr Arada GÖtÜrebİlmelİ

Evlenİrken Bunlar KonuŞulmalimi
EvlİlİĞİn Bİyolojİk Veya Dİnİ AÇidan BaktiĞimiz Zaman Amaci Aynidir
İnsan Soyunun Devam Etmesİ Yanİ AmaÇ Bellİyse KonuŞmaya Gerek Yoktur

Aİlenİn Her İkİ Ferdİnİn De ÇaliŞmasi
GÜnÜmÜzde Tek Bİr MaaŞla GeÇİnmek Zor
Tabİkİ Aİle BÜtÇesİne Katkida Bulunulmali Yanİ Kadinda ÇaliŞabİlİr
Çocuk Buna Engel DeĞİldİr
Zaten DoĞum Öncesİ Ve Sonrasi İzİnler Mevcut
İŞ Saatİndede Çocuk Bakiciya Yada KreŞe Birakilabİlİr
Tabİ Bu Kurum Yada KİŞİlere GÜvenİyorsaniz

SonuÇ Olarak Çocukmu Karİyermİ DenİldİĞİnde Benİm Fİkrİm Öncelİkle Çocuktur
ÇÜnkÜ Çocuklar Bİzİm GeleceĞİmİz Bu Konuyu İyİ DÜŞÜnmek Gerek Bence
O Kadar Kolay Bİ SeÇİm DeĞİl Yanİ
Saygilar

graffix

🌟Usta Tasarımcı🌟
Abi sonuçta bebek sorumluluk demek uykusuz geceler demek ortak bir paydada buluşacağımıza inanarım :)

N/A6

🌟Usta Tasarımcı🌟
Evlenmeden önce bu konuları eşinizle konuştunuzmu? Ben ileride kariyer yapacam bebek istemiyorum. Birlikte bir karar vermedinizmi.Ülkemizde genelde çalışan bireylerin çocukları büyükanneler tarafından veya Çocuk bakıcısı, kreşdeki öğretmenleri tarafından yetiştiriliyor. Siz bunların eğitim ve bilgi birikimine ne kadar güveniyorsunuz. İyi araştırılmalı bana göre bu konu basit bir konu değil. Doğrusuyla yanlışıyla çocuğu ailesi tarafından yetiştirilmeli. Kimse çocuğunun kötü yetişmesini istemez. Ekonomik sıkıntı yoksa, benim düşüncem kadın evinde çocukların başında durmalı. Kariyerini çocuklarının üzerinde tamamlamalı.

çınar1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence hiç biri ikisi de sıkıntı ne diye bunlarla uğraşalım kardeşim. dünyayı karış karış dolaşmak varken ne işi ne çocuğu...

ayışığı

🏆Pro Tasarımcı🏆
evlenmeden önce konuşacak bir durum yoktu. benim 9 yaşında bir oğlum var zaten. 30 yasındayım.şimdiye kadar hep onlar için yaşadım.artık kendim için yaşamak ve kendime zaman ayırmak istiyorum.kimse kimsenin önüne engel koyma hakkına sahip değil eşin bile olsa...bir kalemde silerim:) acımam:):):)

N/A6

🌟Usta Tasarımcı🌟
Neyi silip atıyorsunuz bir kalemde. Çok serbest ve özgür yaşamak istiyorsanız hatayı başta yapmışsınız. Evlilik sorumluluk ister sabır ister.

ayışığı

🏆Pro Tasarımcı🏆
o konuda haklısınız.özgür yaşamak istediğimin yeni farkına vardım:) çok küçük yaşta evlendim(17).ve hayatta hiçbir istediğimi yapmaya fırsatım olmadı.hayatta birşey ifade etmek istiyorum.bunun nesi kötü?beni eşya yerine koyan birine karşı ne sorumluluğum olabilir ki?

sebograph

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.esyazilimbilisim.net
ben ewli değilim ama ayışığı gerçekten senin gibi düşünen biriyle evlenmek istemezdim çünkü evlilik başkaları için yaşamak değil başkalarıyla birlikte yaşamak bişeyleri paylaşak demektir bencillik değil bizcilik tir evliliği bilmeyen biri olarak söylüyorum bunları evli arkadaşlar tabi daha iyi bilir hem onlar dediğin senin hayat arkadaşın ve canından bir parça olan çocuğun böle düşünmene çok üzüldüm bence onlar için değil onlarla birlikte yaşamalısın bu daha mantıklı değilmi sence

ayışığı

🏆Pro Tasarımcı🏆
haklısın.evlilik konusunda ben de böyle düşünmüyorum aslında.ama zor bir dönemden geçiyorum.tahammül sınırlarımı zorlayan çok şey yaşadım ve yaşıyorum.hakedecek biri olsaydı karşımda ayaklarının altına paspas olurdum yemin ederim.ve hayatta beni en çok düşündüren çocuğum zaten.sadece onun için tahammül ediyorum şu an.sizlerle dertleşmek de çok iyi oldu benim için.benim göremediğim şeyleri hatırlatabilirsiniz bana...

N/A6

🌟Usta Tasarımcı🌟
Ben sizin yerinizde olsam kariyer kelimesini tamamiyle unuturdum. Belliki sıkıntınız çok. İnadına kendimi çocuğumun eğitimine verirdim. Sizin çektiğiniz sıkıntıları o çekmesin en azından. Anneler fedakardır. Cennet annelerin ayağının altındadır. Hadisi var. Annelik ne yüce makamki cenneti dahi ayaklarının altına vermişler. Saygılarımla.

ayışığı

🏆Pro Tasarımcı🏆
evet haklısın.çocuğum ön planda zaten.o yüzden kafam karışık.biraz daha düşüneceğim.ama yine de birşeyler değişmeli diye düşünüyorum.tek taraflı fedakarlıkla yürümüyor çünkü...ilginize teşekkürler...

sebograph

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.esyazilimbilisim.net
hayatta kimsenin ayağına paspas olmamalısınız mecazi anlamda olsa bile herkesin karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde yeri bellidir günümüzde çoğu evlilik malesef boşanmayşla sonuçlarda bunları en yakından yaşayanlardan biri benim çünkü benim abim de evlenip ayrıldı benden 3 yaş küçük olan erkek kardeşimde bu yüzdendir ki evliliğe bakarken çok ince eleyip sık dokurum çünkü karşındaki insan hayatını cehennemede çevirebiliyo cennetede ama bence en önemli şey aşk tan önce sevgi saygıdır

sanırım konuyu biraz dağıttık iş kariyerden tük aile yapısına doğru kaymaya başladı.

ayışığı

🏆Pro Tasarımcı🏆
görüşlerinize tamamen katılıyorum.evliliği boşanmaya sürükleyen önce saygının sonra sevginin bitmesi.işte ben de tam anlamıyla bunları yaşıyorum.yoksa bunca sene sonra elimde bir mesleğim bile yokken ne cesaretle çocuğumu da bu kadere sürüklemek isterdim ki?ama net bir karar vermedim tabi.belki de kendimi feda etmeyi göze alırım.hakkaten annelik ağır basıyor her zaman...

grafikersin

🌟Usta Tasarımcı🌟
her ikiside biraz daha özveri ve azimle olabilir...

ertekin

🌱Yeni Üye🌱
İnsan "ben" kavramını iyi düşünmeli.
"Ben", yanlışıyla, doğrusuyla şu ana kadar yaşadıklarınızla, yaşadıklarınızdan artakalanlarla şekillenir. (Bir çocuğun, bir eşin varsa "ben" her zaman, yalnızca "sen"den oluşmaz)
Hayatın neresinde duruyorsun?
Neler yaşadın, ne istiyorsun, neler olabilir?
Kadın ailenin temeli değildir. Ailenin temeli kadın ve erkektir. Devingen, dinamik olan hiç bir şey, tek ayağı üzerinde, uzun süreli ya da rahat ettirici biçimde duramaz.
Kadın da, erkek de kendi yaşamlarını biçimlendirme konusunda eşittir. Ortak yaşama gelindiğinde ne istediklerini, nelerden vaz geçip, geçmeyeceklerini iyi düşünmeliler.
Yaşam durağan değildir. istekler, beklentiler zaman içinde biçim değiştirebilir.
Değişimlere, oluşumlara hazır olmalıdır, gerek erkek, gerek kadın.

Kadın, eğer öyle istiyorsa;
-yalnızca çocuk ve evinin kadını olmayi seçebilir.
-yalnızca kariyer yapmayı seçebilir.
-kariyerini sürdürürken, çocuğum da olsun diyebilir.
Bunlardan hangisini seçerse seçsin, yaşamı paylaştığı biri varsa onunla uzlaşmalıdır.
Yaşamı paylaşan erkek, bu uzlaşmaya hazırlıklı olmalıdır.
Ya da uzlaşmamaya, yoluna yalnız devam etmeye belki.
Eğer ki çocuk yapmışsınız, o çocuk artık, öyle ya da böyle, sizin "ben" kavramınıza dahildir, erkek ya da kadın.

Davranışlarımızın sonuçları bizi mutlu etmişse "iyi", mutsuz olmuşsak "kötü" yapmışızdır.
İyi yaşamak, yaşatılmak, hakkımız olduğu kadar sorumluluğumuzdur aynı zamanda.

ayışığı

🏆Pro Tasarımcı🏆
çok haklısın arkadaşım.evlilik bir uzlaşıdır.katılıyorum sana.bazen duygu yoğunluğuyla söylediklerimize dikkat etmiyoruz.ben de o tartışma esnasında bayağı yoğun duygular içindeydim.ama artık içimdeki gücü nispeten de olsa farketmiş durumdayım.sizlerin görüşleri de çok yardımcı oldu tabi.sorunlarımla mücadele edicek gücü hissediyorum içimde.sorunları çözmeden bırakıp kaçmak aciz insanların yapacağı birşeydir çünkü.
o yüzden zordur güçlü olmak.ama biz bu dünyaya zaten zorluklarla savaşmak için gönderildik.o yüzden yaratılma nedenimizi de unutmadan kimseye de zulmetmeden en kaliteli hayatı yaşamamız gerektiğine inanıyorum artık.fikirleriyle yardımcı olan ve olacak arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler...