Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
İş hayatınızda başınızdan geçen ilginç ve komik olaylar...

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Bir gün eski patronum ACDSEE programı ile web sayfası tasarlıyacağını söylemişti..

:D :D :D Çok gülmüştüm. :D

belqin

🌟Usta Tasarımcı🌟
Avustralyadan gelen bir müşterim vardı Türk asılı ama yarı ingilizce yarı türkçe konuşuyordu ve işini yaptırırken başımda beklemişti neyse çalışmayı yaptım aynen konuşmaları yazıyorum.

-Buna yeahhhh bir slogan add leyelim... That's it. (Logoya slogan ekle demişti :D)

-Ben de "Quality" yazdım logosunun üstüne güzel bir şekilde

-But bu çok short olmuş.... dedi :D
-"Best Quality" yaz please.

- Okey tamam that's it..... (Oldu Sonunda :D)

Valla o gün benim için çok eğlenceli geçmişti çok gülmüştüm ama adamın konuşmasını anlamak için baya zorlanmıştım. Daha sonra sadece ingilizce anlaşabildik.

Aklıma ilk bu olay geldi hatırlarsam gene yazarım :)

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Aynı patronum bir kaç gün sonra Adobe firmasına yeni rakip çıkıyor demişti.

Çıkan firmanın adı yine o muhteşem program ACDSEE :D evet yanlış duymadınız. ACDSEE firması ADOBE firmasına rakip olup ADOBE firmasını yok edicekmiş :D

Bahtınur YILDIZ

♾️Grafik Gurusu♾️
senin patrona benim için şunu de " abi büyüksüüüüüüün:D:D"

belqin

🌟Usta Tasarımcı🌟
Aynı patronum bir kaç gün sonra Adobe firmasına yeni rakip çıkıyor demişti.

Çıkan firmanın adı yine o muhteşem program ACDSEE :D evet yanlış duymadınız. ACDSEE firması ADOBE firmasına rakip olup ADOBE firmasını yok edicekmiş :D

Cidden çok komikmiş :D
acaba ikisi de "A" harfi ile başladığı için mi öyle bir hisse kapılmış :D

Vasili.zaitseV

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.tuningti.com
bi gün eczaneye bi müşteri geldi top oynarken ayağını incitmiş ağrı kesici krem istedi bende verdim dedim sabah sürüp bandajıda saracaksın dedim

"tok karnınamı" dedi :D

yıkıldım tabi :D

baby tartaruga

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bi gün eczaneye bi müşteri geldi top oynarken ayağını incitmiş ağrı kesici krem istedi bende verdim dedim sabah sürüp bandajıda saracaksın dedim

"tok karnınamı" dedi :D

yıkıldım tabi :D

"Aç karnına ilacı sür, tok karnına bandajı sar." deseydiniz. :p :D :D :D :D

rabitelli

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.rabitelli.com
herkes yeni bir oyun icat etmekte; ben de "topic hortlatmaca" yı icat ettim :p

volkan tekin: senin patronun gibiler çok bu piyasada :D örneğin ben bu sektördeki ilk işini powerpoint kullanak yaptım. sonrası mı? işi aldım, halen de aynı firma ile çalışırım :) (ama artık powerpoint kullanmıyorum :p )

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
bana da ara sira bazi dosyalari yapmam için is veren bir müsterim vardi.
Bir gün beni is yerine cagirdi, yeni bir bilgisayar almis ve bazi dosyalari bana actirip kontrol etmek istiyordu.

Gittim bende.... :D

Açmami istedigi dosyalar word dosyalariydi ve bilgisayara word yüklenmemisti.
Bende bu bilgisayara word programi yüklenmemis dedim.
Adam hemen telefona sarildi ve biriyle konusmaya basladi.
Ya senin bilgisayarda vird mi vurt mu yokmus, deyince....
Ansizin yakalandim, gülmeden duramadim.

adamda gülüyodu ama baska biseye...
Bende caktirmadan onun güldügü seye gülüomus gibi yaptim... Hala aklima geldi gülüyom yaaa... Offf hala bilgisayara alismadi bu millet.

XURVIN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kış kataloğunu yaptığımız bir tekstil firması için artık sona yaklaşılmıştı çekimler makyajlar konsept herşey şirketin kurumsalına göre hazırlanmıştı... bende çalışmayı bitirmiş kapak için alternatiflere çalışıyodum önce ajanstaki müşteri temsilcilerine ve patrona gösterdim... tepki enteresan...
ya katalogları hep kırmızı sende öyle yapmışsın değiştirelim yeşil olsun...
ben: nasıl yaa adamların kurumsal rengi kırmızı... gitti onca emek bari konsepti komple değiştirseydik... müşteri temsilcilerini özellikle kurumsallık konusunda eğitim almaya davet ediyorum:D:D

kıvılcım

🌟Usta Tasarımcı🌟
bende anlatayım kısa birşeyler...
daha önce çalışmış olduğum firmada birgün onca işin içersinde biri geldi müşteriden dökümanları istedim yok döküman möküman bana avrupa yakasındaki gaffur'un pijamalı resmini bul afiş yaptıracağım. ben normal karşıladım belki hayranı falan sandım oysaki müşteri bir giyim firması ve gaffur'un pijamalarından getirtmiş satıcak bulduk resmi ve uyguladık sonrasında afişi teslim almaya geldiğinde banada bir pijama hediye getirmişti.

Gelpcpc

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Cidden çok komikmiş :D
acaba ikisi de "A" harfi ile başladığı için mi öyle bir hisse kapılmış :D

her tıkladıgı resimde acd açılması ona büyük bir olay gibi gelmiş sanırım.. Ondan rakip tanımıyor:=)

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
bunu da bir bilgisayar ögretmeni anlatiyodu.

Ögrencilerine bilgisayar ögretirken, simdi pencereleri kapatalim demis...
Ve isgzüzar bir hanfendi kalkip sinifin penceresini bi güzel kapamissss...
:D

karadut42

🌱Yeni Üye🌱
komik değil ama beni şaşkına çeviren bir olay var.ve devamlı oluyor bu.
telefon çalışyor.bakıyorum.bir firma ismini soruyor.burası değil yanlış aradınız diyorum.ama kartvizitte bu telefon yazıyor diyor.
daha sonra anlıyorum ki,kartın ön yüzündeki firmanın telefonunu görmemiş.arka kısma adres içindir in altına reklam için koydugun iş yerimin telefonunu görmüş ve aramış.öndeki çarşaf gibi numarayı görmüyor.kartvizitin arkasındaki küçücük numarayı görüyorlar ve arıyorlar ya ona şaşıyorum.

peri

Happy Woman
🏆Pro Tasarımcı🏆
birgün dükkana üniversite öğrencisi geldi şiveside komik.biz vitrine promosyon malzemelerini koyuyoruz.kalem, çakmak vs..tek satıımış yok öğrenci bir kalem beğenmiş geçerken illa ben bu kalema sayipp olmag istiyoo diyor dedik satılık değil numune o dedik.yok illa kaç paraysa vericem diyor öyle böyle anlattık çocuğa.aradan 15 gün geçti gene aynı çocuk illa sahip olmak istiyom diyor hala eşime dedim satalım baliii:)

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
birgün dükkana üniversite öğrencisi geldi şiveside komik.biz vitrine promosyon malzemelerini koyuyoruz.kalem, çakmak vs..tek satıımış yok öğrenci bir kalem beğenmiş geçerken illa ben bu kalema sayipp olmag istiyoo diyor dedik satılık değil numune o dedik.yok illa kaç paraysa vericem diyor öyle böyle anlattık çocuğa.aradan 15 gün geçti gene aynı çocuk illa sahip olmak istiyom diyor hala eşime dedim satalım baliii:)

Kaç paraya sattınız =)

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Kulakları çınlasın =) Aynı kişiden bahsediyorum namıdeğer acdsee uzmanı kişi :D Acdsee programına aynen şu şekilde söylerdi : " AKATSİ"