Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Istanbul Manzarası - Illustrasyon

Imperatore34

🌟Usta Tasarımcı🌟
Istanbul Manzarası - Illustrasyon

Istanbul_Live____Vector_by_Imperatore34.jpg

Çalışmayı Hazırladığım Tarih : 19.03.2008
Kullandığım Programlar : Adobe Illustrator CS2 & Adobe Photoshop CS2

Çalışmadaki Gemi ve Arkaplandaki şehir görünümünin tamamı Illustrator'de yaptığım vektörel objeler.

Gökyüzü ve Deniz görüntüsünü de Photoshop'ta yaptım. Gökyüzü ve Deniz'e benzer bir görüntü elde edene kadar birkaç tane Photoshop Filtresini birleştirdim ve denemeler ile en iyi sonucu bu şekilde yakalayabildim. Deniz biraz üzerine hindistan cevizi rendelenmiş ve maviye boyanmış puding'e benzedi ama en fazla bunu çıkartabildim :D

Sağ üst köşe'de de Lens Flare uygulayarak güneş ışığı effect'i vermeye çalıştım. Umarım beğenirsiniz.

Yorum, eleştiri ve önerilerinizi bekliyorum.

Saygılarımla...

selmanist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Öncelikle ilk bakışta çok güzel bi çalışma olmuş. Ellerinize sağlık. Benim gördüğüm, düzeltilmesi gereken birkaç nokta var onları eklemek istiyorum.

1- Vapurun pencerelerinde biraz orantısızlık var. Bir de genel olarak vapurun hatlarını biraz daha belirginleştirmeniz gerekiyo.

2- Lens flare efekti biraz fazla kaçmış. Bu yüzden arka fona bakıldığında sanki ışık her yandan vuruyomuş gibi bi etki oluşturmuş.

3- Deniz gerçekten yazdığınız karışıma benzemiş :) Onun üzerinde de biraz çalışmanızı tavsiye ederim.

Başarılar :)

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Ben beğendim..Ama vapura ve denize gösterdiğin özeni istanbul semalarına da gösterseydin keşke..Ama eliniz alıştıkça ve sıkılmamak için farklı zamanlarda aynı iş için uğraştığınızda bu iş 4x4 lük olur..Lens te sorun yok..ben ce gayette şık duruyor..Tebrik ederim..

m3rt

🏅Acemi Tasarımcı🏅
güzel bir çalışma olmuş eline sağlık, ben tek noktaya takıldım, vapurun denize değdiği yüzeyi biraz daha dalgalı-köpüklü yapsaydın çok daha gerçekçi duracakmış gibi, bu haliyle bi çöl yüzeyinde ilerliyomuş gibi sanki :)

Imperatore34

🌟Usta Tasarımcı🌟
Öncelikle ilk bakışta çok güzel bi çalışma olmuş. Ellerinize sağlık. Benim gördüğüm, düzeltilmesi gereken birkaç nokta var onları eklemek istiyorum.

1- Vapurun pencerelerinde biraz orantısızlık var. Bir de genel olarak vapurun hatlarını biraz daha belirginleştirmeniz gerekiyo.

2- Lens flare efekti biraz fazla kaçmış. Bu yüzden arka fona bakıldığında sanki ışık her yandan vuruyomuş gibi bi etki oluşturmuş.

3- Deniz gerçekten yazdığınız karışıma benzemiş :) Onun üzerinde de biraz çalışmanızı tavsiye ederim.

Başarılar :)

Önerilerinizi mutlaka değerlendireceğim tşkr ederim.

Imperatore34

🌟Usta Tasarımcı🌟
Ben beğendim..Ama vapura ve denize gösterdiğin özeni istanbul semalarına da gösterseydin keşke..Ama eliniz alıştıkça ve sıkılmamak için farklı zamanlarda aynı iş için uğraştığınızda bu iş 4x4 lük olur..Lens te sorun yok..ben ce gayette şık duruyor..Tebrik ederim..

Teşekkür ederim, Haklısınız, mesela gün batımı gibi bir gökyüzü görüntüsü daha güzel bir hava verir, bunu da deneyeceğim, tekrar teşekkürler..

Imperatore34

🌟Usta Tasarımcı🌟
güzel bir çalışma olmuş eline sağlık, ben tek noktaya takıldım, vapurun denize değdiği yüzeyi biraz daha dalgalı-köpüklü yapsaydın çok daha gerçekçi duracakmış gibi, bu haliyle bi çöl yüzeyinde ilerliyomuş gibi sanki :)

Evet, benim de dahil, herkesin ilk gözüne çarpan hata bu, Vapur'un denizdeki o duruşu denizi sert bir taş hissi vererek gösteriyor. Mutlaka düzelticem

Teşekkürler..

Imperatore34

🌟Usta Tasarımcı🌟
Vapur-06-B-C.jpg

Bu da çalışmamın renkli hali, ama ilk koyduğum mat renkli (daha çok siyah beyaz'a çalan) görüntüsü daha bir hoş geliyor bana nedense :)..

filizdmr

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
filizcinardemirtas.blogspot.com
emeğine sağlık evet siyah beyaz hali daha güzel görünüyor :) Belirtildiği gibi gemi denizin üstünde gibi değil, sanki suda değilde düz bir yüzeyde gibi bu renklide daha bir göze çarpıyor

Imperatore34

🌟Usta Tasarımcı🌟
emeğine sağlık evet siyah beyaz hali daha güzel görünüyor :) Belirtildiği gibi gemi denizin üstünde gibi değil, sanki suda değilde düz bir yüzeyde gibi bu renklide daha bir göze çarpıyor

Teşekkür ederim Filiz..

Evet, yakında gemi ile deniz etkileşimini düzeltip buraya çalışmayı tekrar koyucam ;)