Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Joomla ile ilgili yardım.

engobey

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.webmacmaker.com
Arkadaşlar joomla diye bir proğram var. sitenizi de oradan aldım zaten.. Ben joomla ile bir site tasarlamaya çalıştım ama pek becerdiğim soylenemez.. ayrıca easy php yi kullandım bu sefer ftp ye attığımda yayına veremedim. bu proğramla direk ftp den de tasarlama yapılabilr mi? veya ftp ye atınca dosyaları nasılveri tabanı oluşturabilir de yayına koyabilrim..??

hengame

<google>:)</google>
⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
easyphp den bahsetmişsin easyphp windows makinene php linux hizmeti vermen için eklenti. joomla kolay bir sistemdir panelinizden veritabanı adı ve veritabanı username oluşturmalısınız ki veritabanı ( db ) ile ftpye attığınız dosyalar birbirini görsün veriler db ye yazılsın. üye kayıtları yazılar hepsi db kaydedilir.

ilk önce bir domain ve hosting almalısın ki siteni yapabilesin.

engobey

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.webmacmaker.com
benm host ve domain m var ancak joomla da nasıl db oluşturacağımı bilmiorum . bi yardmcı olursanız sevinirm

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Database i Joomlada oluşturamazsınız zaten.Db oluşturabilmek için sunucunuz hangi paneli destekliyorsa (CPanel ,PleskPanel ,VistaPanel vb...) ordan giriş yapıp Database kategorisinden yeni bir db oluşturmanız gerekir.Ve Joomlayı kurarken de Database (veritabanı) ayarları kısmında panelinizin size verdiği db ayarlarını girerek kuruluma devam edersiniz.

EasyPHP de db oluşturmak isterseniz.Saatin yanındaki simgesine sağ tıklayın ve Yönetim kısmından PHPMyAdmin e tıklayın.Açılan pencerede Create New Databese e isim girin ve sağ taraftaki Create e basın.

phpMyAdmin_home.PNG

engobey

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.webmacmaker.com
sa kardes sağolasın da benm kullandığım proda sizin anlattığınz sekilde bir pnecere çıkmadı onun için ben yapamadım nasıl çıktıysa ekledim neden olabilr bi daha yardımcı olabilr misinz? Nasıl olduğunu resmini çektim ama ekleyemedim istersenz gonderebilrm de size engobey@************ msn adrsm

engobey

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.webmacmaker.com
arkads o dediğniz yeri my phpmy admin bolumunu buldunm create diorum error dio neden olabilr oradan sonrası için de bir yardım edebilir misiniz?