Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Joomla Kurulum ve Kullanım Rehberi

Ferhat TOPRAK

🏅Acemi Tasarımcı🏅
joomla_logo.png

Joomla bir içerik yönetim (content management system) ; web üzerinden sitenizi yönetmenizi sağlayan hazır portal sistemidir.

İnternete bir cok hazır portal bulunmaktadır ve joomla bunlardan bir tanesidir...

İndirmek için: RapidShare

Bu dosya Sayın Mehmet YAZICI'nın izni ile yayınlanmıştır.​

Bence, Joomla kadar güzel bir CMS sistemi yok...

Ne tarafa çekerseniz o tarafa geliyor. İster video sitesi, ister mizah, ister fan, ister download her isteğinize cevap verebilecek olan bir sistem...

Yönetim paneli biraz karisik fakat burada yaşadığınız sorunları belirtirseniz yardımcı olabilirim.

memed

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu Jooma denilen şey nedir arkadaşlar bir forum sitesi kurulabilinirmi bunla

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Bende Joomla ile web sayfası hazaırlayacağım.Bu işte yeniyim.Diğer bilmeyen arkadaşlar için benimde bir katkım olsun istedim.

Joomla Full Ücretsiz İndirmek İçin Tıklayın..

Bedava Host Alımı:Resimli Anlatım İndirmek İçin Tıklayın.

Joomla Kurulum İndirmek İçin Tıklayın.

Hosta Baglanmak İçin Gereken FizleZila Programını İndirmek İçin Tıklayın.

memed

🏅Acemi Tasarımcı🏅
paylaşım için sağol bedava host alımı felan diyor yani bunları indirdiktens onra hiç para vermeden web sahibmi olucaz açıklarsan sevinirim

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
size ücretsiz bir alan veriyorlar sitenizin ismi ise xxxxxxx.alanverensite.com gibi oluyor

yani isminizin içerisine kendi isimlerini ekliyorlar

memed

🏅Acemi Tasarımcı🏅
anladım sağol horus

vegaturk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu Jooma denilen şey nedir arkadaşlar bir forum sitesi kurulabilinirmi bunla
evet kendi forum ekletisi ile kurulabilir ancak pek işini görmez çok basit bir sistemdir 1 hatfada tüm özelliklerini çözebilirsin

nika

🏅Acemi Tasarımcı🏅
joomla kurmada bir yerde takildim, burda tecrübesi olan varsa yardimci olabilir mi, kurulumunda tüm asamalari astim en son basamak 4 de tamamladim ancak ondan sonra denetim masasi acilmiyor, installation klasörünü adini da degistirm... ama administrator sayfasi acilmiyor... nerede hata yapmis olabilirim The page cannot be found uyarisi veriyor o kadar... ancak bu asamaya kadar hersey yolunda gitti ???? yardimci olabileceklere simdiden cok tesekkurler

MONASTERY

👑Efsanevi Grafiker👑
bence sorun veritabanı ayarlarınızda olabilir bir kontrol edin derim

afare

🌱Yeni Üye🌱
aşamlarda kesinlikle hata yapıyorsunuzdur.
4 aşama dediğiniz database bilgilerinin girildiği ve database e bigilerin yüklendiği aşamamıdır?
database bilgilerini girip yükle dediyseniz www klasörü yada puclic_html klasörü (linux hostingler için geçerli klasörlerdir)configration.php adı ile bir dosya oluşmuş ve genel ayarlarınızın bu dosya içersine kaydedilmiş olması gerekir bundan emin olun.bu klasörlere gerekli yazma izinlerini vermediyseniz bu dosya oluşmamıştır ve sizin oluşturmanız gerekir.kurulum sonrasında zaten size gerekli ayarları içeren kodlar verilir ve bir txt dosyası içerisine bunları yapıştırıp puclic_html içerisine atın ve daha sonra bu dosyanın ismini configuration.php olarak değişitirin.installation klasörünü zaten tamamen silmeniz istenecektir.

dewildog

🏅Acemi Tasarımcı🏅
mrb arkadaşlar ben bir çok yerde joomla kurulumu araştırması yaptım ancak netice yok yani benim anlamadığım şey ben ücretli host & domain kullanıyorum mysql veri tabanım var ancak bnm public klasörüm yokki wroot, db,''isminiunuttum'' klasörüm var joomlayı zipden çıkarıp wroota atıyorum yayın klasörüm orası ama okadar gerisi yok ve bu konu hakkında hiç bir bilgiye ulaşamadım nasıl olacak yardım edebilirmisiniz tşk ederim

kerrigan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Öce veri tabanını oluştur. Veri tabanı oluşturmayı bilmiyorsan internetten ilgili panelde nasıl veri tabanı oluşturuluyor öğren.

Sonra zipli kurulum dosyasını masaüstüne aç. Bütün dosyayı DEĞİL içindekileri plesk panel kullanıyorsan httpdocs'un içine cpannel kullanıyorsan public_html'in içine at.

Sonra web tarayıcın üzerinden sitene gir. Zaten kurulumu göreceksin...

dewildog

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkür ediyorum hızlı bi dönüş yaptın ancak tekrarlamakta fayda var PUBLİC DOSYAM YOK

bnm işim zor gibi.
joomlayı indirip içerisni açıp wroot a atmak bnm için zordeğil

host yöneticisine veri tabanı kur demek ve oluştuğunu phpmyadminde görmek problem değil

intertte ilgili konu yokk herkes aynı hostu kullanıyormus gibi aynı seyleri yazmıs

3 tane dosya var diyorum bana publice at httdoc a denmesin rica ediyorum bilgiye ihtiyacım var ama beni anlamayan cvp yazmasın bari gerçekten bilgiyi paylaşmak isteyen varsa yardımcı olmak isteyen varsa yazssın.. lütfenn derdimi anlayın yaa

dewildog

🏅Acemi Tasarımcı🏅
önce veritabanı olustur denmesin var diyorum yazıyım mı bi kere daha ? varr
kontrol paneline gelir yeni veritabanı oluştur dersin;
mysgl acsess birini seçersin
mysql kullanıcı adı şifre oluşturursun;
orda ok işlem tamam der.
burdamı yanlışım var???

kerrigan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Joomla kurulumunun yükleneceği alan html web sitelerinin yüklendiği alan ile aynı alan. Hosting firmanıza sitenin yükleneceği alana nasıl ulaşabileceğinizi sorabilirsiniz... Plesk panel ve Cpanel en yaygın kullanılan paneller. public_html ve httpdocs yok dediğinize göre ya farklı bir panel kullanıyorsunuz ya da bu dosyaları bulamadınız. Her iki durumda da, yardım almak için hosting firmanızın hangi paneli kullandığını söylemenizde fayda var.