Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

jpg olan resmi filme hazırlarken tek renk görme?

görkem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba elimde bir iş var örneğin müşteri bu işi 2 renk istedi kımızı &lacivert diyelim.birde logo var faakt logo jpg resim kırmızıları magenta ,lacivertleride siyah olarak baskıya hazırlıyorum jpg resmi nasıl magenta yada siyah görürüm .baskı 2 renk olacak yardım eden olursa sevinirim.corel 12 kullanıyorum.

Benzer konular

burhandmr

🌟Usta Tasarımcı🌟
resmini grayscale tif kaydedersin, corel i bilmiyorum ama freehand da o resme istediğin rengi verirsin. yanilmiyorsam corelde de olur. yani olayi photospohta çözersin, yine freehand de lens vererek te resmini tekrenk e cevirebilirsin. logon çizilebilecek bisey se çizersin o zaman hiç problem yasamassin.

enstantane

🌱Yeni Üye🌱
jpg'i magenta gibi tek renge çevirebilirsin photoshop'ta ama, baskıya yakın olmayabilir, sonuç olarak müşterinize ekrandakini rengi çift renk baskıda vermeyince problem çıkabilir, bence müşterinizi bunu görmekten vazgeçirin :)

göksu

🌱Yeni Üye🌱
mrb. resmi önce corelde bitmaplayıp, yine bitmap mode menüsünden duotone seçeneğini işaretlerek ordaki rengi magenta veya siyaha çevirip, logoyu magenta yada siyah renkte görebilir eğri çubuktanda rengin açıklığını koyuluğunu ayarlayabilirsin.

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
corel de çıktı alırken renkleri ayırmak için
ctrl + p ye basıyoruz, çıkan menü den seperations'u seçiyoruz daha sonra hangi rengin çktısını alacaksak o rengin kutusunu işaretli bırakıyoruz. ;)

grafiker_hakan

🌱Yeni Üye🌱
thematrix arkadaşın yazdıklarıklarıda bir yol benimde aklıma bu gelmiş ti :) katılıyorum fakatttt sonradan birde aklıma şu geldi orda renkleri ayırırken mesela siyahı siyah verir ama kırmızıyı tram verir onun için bu yöntemi önermem

soner60

🌱Yeni Üye🌱
Aç photoshopda resmi Lacivert için mavi kanalı kırmızı için Magenta kanalı kullan diğer kanalları temizle. Renk değeri %100 olmasına özen göster.İlgili kanalda ctrl+M yapıp damlalıkla rengi %100 yapabilirsin.

ocu1928

🌱Yeni Üye🌱
illustrator kullanıyorsan Phantasm adlı eklentiyle çok basit
efect> Phantasm Cs Puplisher> Duotone yi aç orda istediğin rengi gir
Orjinal fotoğrafa en yakın şekle çeviriyor
diğer yöntemler resimdeki cmyk ları ayrıştırıyor