Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kadın Konulu Kolaj (İlk Çalışmam)

LuNaTiC

🏆Pro Tasarımcı🏆
kolajhj9.jpg

Benzer konular

jumba jookiba

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba,

sembolik bir çalışma olmuş . mesajlarla dolu :wink: . fikrinize ve ellerinize sağlık.

iyi çalışmalar.

broken_wings

🏆Pro Tasarımcı🏆
İlginç..Renkler pek uymamış yeşil ve pembe:S

Countryman

🏆Pro Tasarımcı🏆
Kolaj tekniğini oldum olası absürd ve gereksiz bulmuşumdur. Kolajın tam olarak arkadaşın yaptığı çalışma gibi olduğunu ele alırsak gayet başarılı olmuş.

LuNaTiC

🏆Pro Tasarımcı🏆
Absürd? Gereksiz? Kolaj adında bir sanat dalı var biliyormusun?

Gereksiz bir bilgi ama yazayım dedim:
Fransızca 'yapıştırma' anlamına gelen kolaj, yüzey üzerine cam ,kağıt,basılı malzemeler,ayna,duvar kağıdı gibi nesnelerin yapıştırılmasıyla elde edilen resimsel bir kompozisyon tekniğidir.sanat tarihinde kolaj tekniğini ilk kez bilinçli olarak kullanan akım kübizmdir.kübizm akınmındaki sanatçılar sıradan nesneleri kolajda bilinçli olarak tercih ederek sanatı paha biçilmez gören burjuva sanat kuramına meydan okurlar.

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
Kolaj tekniğini oldum olası absürd ve gereksiz bulmuşumdur. Kolajın tam olarak arkadaşın yaptığı çalışma gibi olduğunu ele alırsak gayet başarılı olmuş.

''Kolaj tekniğini oldum olası absürd ve gereksiz bulmuşumdur''

bence bu yorum sayılmaz...sebebinizi açıklarmısınız?

çalışmalarınız enteresan buldum. arkadaşlarımızın dediği gibi çok şey ifade ediyor, tasarımınıza daha neler eklenebilirdi...kadınsız bu dünya olmazdı

mavitayfa

🏆Pro Tasarımcı🏆
enteresan olmuş, güzel olmuş + kadına dair pek çok farklı şey bi arada bi bütün olarak sunulmuş.. Zaten kolajın cazip yanı da bu bence; bi araya gelmesi aklınızdan geçmeyecek şeyleri yanyana getirmesi (özgürlük heykeli meşalesindeki laleler gibi)

LuNaTiC

🏆Pro Tasarımcı🏆
Anlaşılabildiğim için çok mutluyum, teşekkür ederim.

Yasemin

Belgisiz Sıfat
👑Efsanevi Grafiker👑
çok hoş olmuş ellerine saglık
anlam bakımından mavitayfa katılıyorum objeleri çok iyi secmişsin
ama parçaları birazdaha bölebilirdin yani etegi 2 kumaştan degilde farklı farklı birçok kumaşın birleşmesinden yapabilirdin parçalar bana az geldi arka zenimdede aynı şey söz konusu
resim çok güzel gözüküyor ama birazdaha parcalanmalı diye düşünüyorum kolay gelsin
devamını bekliyorum

LuNaTiC

🏆Pro Tasarımcı🏆
Görüşlerin için teşekkürler casmin:)

Countryman

🏆Pro Tasarımcı🏆
Absürd? Gereksiz? Kolaj adında bir sanat dalı var biliyormusun?

Gereksiz bir bilgi ama yazayım dedim:
Fransızca 'yapıştırma' anlamına gelen kolaj, yüzey üzerine cam ,kağıt,basılı malzemeler,ayna,duvar kağıdı gibi nesnelerin yapıştırılmasıyla elde edilen resimsel bir kompozisyon tekniğidir.sanat tarihinde kolaj tekniğini ilk kez bilinçli olarak kullanan akım kübizmdir.kübizm akınmındaki sanatçılar sıradan nesneleri kolajda bilinçli olarak tercih ederek sanatı paha biçilmez gören burjuva sanat kuramına meydan okurlar.

Elbette biliyorum. Ve sanat değil diye bir iddamda yok. Benim olayım, her insan her türlü sanat dalına saygı duymaz, duymak zorunda da değildir. Kolaj kesinlikle bir sanat dalı. Ben genel olan bir görüşü dile getirmiyorum. Kendi şahsi görüşümü söylüyorum. Sanat dalları içerisinde mevcut olan kolaj tekniğini sevmiyorum. Sevmememi de gereksiz ve absürd olarak dile getiriyorum. Ayriyeten tekrar belirtmek isterim ki lafım size veya yaptığınız çalışmaya değil. Kolaj dalında yaptığınız çalışma gayet başarılı diye de belirttim. Ama asla kolaj tekniğini kullanarak bişeyler yapmam. 2. kez belirtiyorum, bu benim şahsım için düşüncem.

''Kolaj tekniğini oldum olası absürd ve gereksiz bulmuşumdur''

bence bu yorum sayılmaz...sebebinizi açıklarmısınız?

Yorum sayılmaması gayet doğal, çünkü o kullandığım cümle bir yorum değil, bir görüş. Yorum sayılabilecek olan kısmı '' Kolajı tam olarak arkadaşın yaptığı gibi bir çalışma olduğunu ele alırsak (var sayarsak demiyorum) gayet başarılı bir çalışma'' İşte bu yorum. Ancak sebebine takıldığınız kısım absürd ve gereksiz kelimeleri ise hemen yukarıda onu belirttim.

badreal

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok hoş olmuş ellerine saglık
anlam bakımından mavitayfa katılıyorum objeleri çok iyi secmişsin
ama parçaları birazdaha bölebilirdin yani etegi 2 kumaştan degilde farklı farklı birçok kumaşın birleşmesinden yapabilirdin parçalar bana az geldi arka zenimdede aynı şey söz konusu
resim çok güzel gözüküyor ama birazdaha parcalanmalı diye düşünüyorum kolay gelsin
devamını bekliyorum

resim çok güzel gözüküyor ama birazdaha parcalanmalı diye düşünüyorum bende

grafishop

👑Efsanevi Grafiker👑
kolaj çok hoş bi teknik ve sen çok hoş çalışmışsın tebrikler renk uyumunu ve şekilleri eleştirenler daha önce kolaj çalıştımı acaba aynı uyumda ve aynı şekilleri uyumlu yerleştirmek zordur bu çalışmada ve sen bütünlüğü sağlamışsın tebrikler..

bulo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.bulo.deviantart.com
süslüpüslü sevimli ama sırttaki kılıçlarda çekilmeye hazır
hem bir tane de değil tam iki tane. bence gayet hoş
güzel olmuş eline sağlık

freedesing

🏆Pro Tasarımcı🏆
eline sağlık cok güzel yapmışsın kolaj işini konu da malum kadın güzel:)

cashmelek

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Kolajın gereksizlik olduğunu söliyen arkadaşın fikri anlıorum ama bu tip bir kelime yerine daha seviyeli yazılsa bu yazıllar münakaşa değilde birbirini anlama tarzında olabilirdi.

Bence kolajda gelişim seviyesindeki bir arkadaş için gayet iyi tabiki eksikleri var misal kolaj photoshopta değil birebir kağıt vebenzeri gibi şeylerde hazırlanır bu da yapılabilir lakin benim görüşüm photoshota yapılan kolaj bu işi bozuyor yada photoshopta hazırlanıcaksa bile daha ii manuple edilebilirdi benim görüşüm. Eğer İMDB usulü puan vericeksem şayet 10/ 6,7 başarılarınızın devamını dilerim tebrikler. :)

cicekbt34

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.artebodrum.net
bence tema gayet güzel secilmiş ve ilk deneme içinde gayet iyi. kadının konumunu üstlendiklerini ve taşımak zorunda olduklarını ne kadar güzel ortaya koymuşsun. belki sadecede pembe cok ağır basmış... ben şahsen beğendim valla eline sağlık

burcuozenxx

🏆Pro Tasarımcı🏆
Kolaj çalışması herzaman hoşuma gitmiş ve ilgimi çekmiştir. Okulda zaman zaman kolaj çalışması yaptığım olmuştu zevkli bi çalışmadır sende güzel çalışmışsın emeğine sağlık.