Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

kalibrasyon ayarında bi sorum var ?

Portoloz

🌟Usta Tasarımcı🌟
mb arkadaşlar benim sorunum kalibrasyon? kalibrasyon ayarını şimdiye kadar hep malzemeye göre sabit şeyler vardır örneğin folyoyu 18 yapardım vinilide 21 ama şimdi artık nedeni bilmeğim bi şekilde hep değişiyor sizden yardım istiyorum sizler neler yaparak bunları çözüyorsunuz

Benzer konular

turanjs

🌟Usta Tasarımcı🌟
merhaba , şu malzemeye göre kalibrasyon ayarı nasıl oluyor?vinill ve folyo da farklı ayarlarmı yapıyosunuz yani? bende bunu merak etmişimdir daha önce duymuştum ama ne nasıl olduğunu bilmiyordum!bu konuda yardımcı olurmusunuz?
ayrıca makinanın marka ve modeli belirt ona göre yardımcı olurlar marka ve model bilinmeden kimse bişey diyemez!

Portoloz

🌟Usta Tasarımcı🌟
DGI VTIII - 98DP inkjet Printer dijital baskı makinamız var ve malzemeye göre kalibrasyon ayarım vardı ve gayet ii sonuçlar alabiliyordum arkadaşta sormuş malzemeye göre kalibrasyon ayarı nasıl oluyor diye. Ben önceden folyoda boya dağılacağı için 18 değerini veriyordum kalibrasyonu vinilde 21 veriyordum ama şimdi tam tersini vermeye başladım bırakın onu kendi kendine bi haller oldu bazen ii ikinci baskıyı verince bi garip olmaya başladı bu konuda yardımlarınızı istiyorum

elit reklam

🏅Acemi Tasarımcı🏅
zamanla makinanın ayarları kaçar kendine göre farklı değerler gir dene

turanj, sizin orda imaj reklam da öncü diye bi arkadaş var onunla görüş sana yardımcı olur
3,5 kuruş ver herzaman işini görsün:)

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
hava ısısındaki değişiklikler, kullanılan mürekkep, havadaki nem hatta elektrikteki dalgalanmalar bile kalibrasyonun bozulmasına neden olabilir. makinenin rahat ve stabil çalışacağı ortamın iyi düzenlenmesi ve kullandığınız malzelemere göre yatığınız kalibrasyonun yenilenmesi ve sık sık kontrolü sizin sorununuz ve özellikle de makinanınızın kalibrasyonunu kendinizin yapması tabi bunu mutlaka öğrenmek sizin için çok dana sağlıklı ve ucuz bir çözüm olacaktır.

sonuçta teknik destek para ile verilmekte ve yapılan ayrıntılı ama basit bir islem için bir yığın para bayılmak yersiz.

turanjs

🌟Usta Tasarımcı🌟
turanj, sizin orda imaj reklam da öncü diye bi arkadaş var onunla görüş sana yardımcı olur
3,5 kuruş ver herzaman işini görsün:)

vaay imajı biliyosun :wink: öncü arkadaşımız orada çalışan sanırım öyle mi?
siz nereden elit reklam?

Ahmetboylu

🌱Yeni Üye🌱
mrb bende troyjet kullanıcısıyım arkadaşımın dediği gibi makinanın çalışma ortamı çok önemli ama ihtimaller arsında bilgisayardan kaynaklanma olasılığıda yüksek bilgisayara tekrar format at ve makinanın kartlarındaki tüm ayarları sıfırla ve yeniden yükle ben bu taktikle çoğu sorunları çözdüm

Portoloz

🌟Usta Tasarımcı🌟
siz dijital baskı için hangi bilgisayar programını kullanıyorsunuz? belkide kullandığım programdan kaynaklanıyor olabilir diye düşünüyorum

birolbirinc

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kalibrasyon derken baskı adımımı yoksa kafa ayarlarımı kalibre edilecek pek çok özellik var ama bende sadece malzemede ileri adım değişir. onuda benim programımda baskı esnasında denetliyorum.

turanjs

🌟Usta Tasarımcı🌟
kalibrasyon derken baskı adımımı yoksa kafa ayarlarımı kalibre edilecek pek çok özellik var ama bende sadece malzemede ileri adım değişir. onuda benim programımda baskı esnasında denetliyorum.

şu baskıda ki kalibrasyon ayarı şundan bana bahsedermisiniz??:angel:

birolbirinc

🏅Acemi Tasarımcı🏅
baskı esanasında baskı kafasının mikron adımını arttırıp eksilterek malzeme üzerinde olan çizgiyi giderebiliyorum 8 kafalarda double modda oluşan pas izi ama birde bilirsin yatay atım için kalibrasyon vardır ( kendi makineme göre) yani kafalar yataya giderken tam atması gereken yerde boyayı bırakmasıdır giderken farklı gelirken farklı atıyorsa keskinlik kaybolur birde 8 - 12 kafalarda aynı renklerin doğru hizada atması için yapılan bir kalibrasyon vardır ayrıca farklı renklerin birbirine aynı düzlemde bırakılmasını sağlayan kalibrasyon ayarları vardır. bu ayarlar farklı makinelerde farklı isimlendirilmişlerdir. benim gördüklerimde böyleydi. ( eskiden mürekkep püskürtmeli makinaların tamir işleini yaptığım için azıcık anlıyorum 94 - 2002 ama dış mekanda çok tecrübeli değilim 3 yıldır kullanıyorum bu 2. makinem )

Portoloz

🌟Usta Tasarımcı🌟
pas izlerim çok belli oluyıor önceden böyle bi problemim yokjtu ama şimdi :S kalibrasyonu seçeneklerinide ayarladık hangisi yakındsa onu seçtişk ama yine böyle bi problem sürmekte nasıl düzelteceğim konusunda da hiç bir fikrim yok

birolbirinc

🏅Acemi Tasarımcı🏅
vertikal ayar dediğimiz bir ayar tablosu olması lazım baskı programında bende de şu anda o sistemin bir farklısı var onda baskı esnasında vertikal ayarları yapmaya müsade eiyor ama eski programımda buna izin yoktu. vertikal ayarı eğer çizgiler de boayalar aralıklı ise ( pas aralıklarında açık renk mevcursa değeri - yönde vermelsin eğer çizgiler koyu luk varsa + yönde vermelisin. benim makinamda bu şekilde eğer makinanın setupo ayarlarını ekran görüntüsünü gönderebilirsen daha çok yardımcı olmaya çalışırım.

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
Sevgili arkadaşlarım bir konuda aydınlatmak istiyorum. Kalibrasyon ayarları kafa tablasındakı kafaların hızalamasına denir. Mesela tüm kafalar aynı hizada baskı yaparken birinde kayma olmuş olsun. Bu sağa sola veya öne arkaya olabilir. Bu ayarı folyo malzemesini takarak kalibrasyon ayarlarından ayarlarsınız. Sizin sordugunuz konu STEP yani adım ayarıdır. Her malzemede farklı sayılara ulasabılırsınız. Mesela cast malzemenin kalınlığı ile 540 gr. brandanın ağırlıgı bir değildir. Burada sıkıntı olan şey STEP'tir. Koyu çizgi oluşuyorsa sayıyı arttırmanız gerekir. Bu makinelere göre PCden ya da DPrintten ayarlanır. Kalibrasyon ayarı öyle her malzeme değiştiğinde yapılmaz. Zaten o kalibrasyonu oturtmak için en az 2 saatinizi ve 2-3 mt folyonuzu harcamak zorundasınız. Unutmayın her malzemenin STEP AYARI farklıdır. KALİBRASYON EŞİTLEME ve HİZALAMA anlamına gelir.