Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Karakalem çalışmalarım (buseemm)

buseemm

🌱Yeni Üye🌱

Yine kronolojik sıraya göre ekledim. Hobi olarak çiziyorum bu resimleri. Daha önce çok fazla bastırarak kontur çizgileri yapıyordum. Artık bu sorunu hallettiğimi umuyorum. Son iki resimde özellikle. İlk resimde ellerde bir problem var ama bir türlü düzeltemedim. Sanırım daha fazla el çalışmam gerekiyor. Sizlerin gördüğü daha başka eksikler varsa ve benimle paylaşırsanız sevinirim.

Benzer konular

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
neden sürekli asyalılar?
çalışmaların isimleride sanırım kişilerin isimleri

ilk çalışmalarınızı eklediğiniz zaman yaptığım eleştirileri kontrol ettim neler değişmiş diye
ama benim kafam yine karıştı
neden birinci resimde kişinin vücut, el ve kıyafet hatları bariz çizilmişken diğer ikisinde bu yok? birbirini takip eden günlerde çizilmiş çalışmaların bu şekilde fark göstermesi ilginç

düzeltme: kadın sandığım görsel erkekmiş düzelttim mesajımı

buseemm

🌱Yeni Üye🌱
Kusura bakma HORUS, bugün anlaşamıycaz heralde seninle :) Çünkü bende senin söylediğini anlayamıyorum. Resim de ayrıntı görememişim demek ki, o yüzden ayrıntı yapmamışım. Orjinal resimleri de ekliyeyim istersen, bu şekilde sunarsam belki daha doğru olacak.

Not: Güney Kore'ye karşı bir sempatim var o yüzden o kişiler üzerinde çalışmak beni mutlu ediyor.

İşte resimlerin orjinalleri

Son düzenleme:

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
leejunkigh6.jpg

kırmızıyla kabaca işaretlediğim alanlar
sadece çizgiler var ne ışık ne başka birşey
ama diğerleri neden böyle değil?
gayet net dile getiriyorum ben
yüz üzerinde çalışılmış oldukça iyi
diğer kısımlar?
siz elde hata olduğunu zaten belirtmişsiniz
ama kastettiğim hata o değil

"Daha önce çok fazla bastırarak kontur çizgileri yapıyordum. Artık bu sorunu hallettiğimi umuyorum"

kastettiğim bu
siz bu cümleyi yazmışsınız ama bu resimde bu hala belirgin bir hata bence
ama ertesi gün çizim yapıyorsunuz bu yok
bunu öğrenmek istedim sadece
24 saatte değişen ne?
daha önce ki çizimlerinizide bu yönde eleştirmiştim sanırım

buseemm

🌱Yeni Üye🌱
Peki o cümleden sonrası nereye gitti. Özellikle son iki resimde diye belirtmiştim. 24 saatte çok şey değişebilir. Sizin ima ettiğiniz bu resimleri benim çizmediğim mi acaba, yoksa başka ne gibi bir şeyden şüpheleniyorsunuz. Bunu açıkça söylerseniz eğer bende ona göre cevaplarım.

Ama şunu söyleyebilirim ki, yakın plan olan resimleri daha rahat çalışıyorum. Yaptığım konturları hamur silgiyle vs. dağıtmaya çalışıyorum. Hala bu işin tekniğini tam olarak bilmiyorum. O yüzden deneme yanılma yöntemiyle kendimce bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum.

Bahsettiğiniz hataları bir sonra ki çizimimde yapmamaya özen göstereceğim.

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
bakın ben bu yorumları neye göre yapıyorum
çizimlerde aşırı bir detaycılık var
modellerin saç telleri tek tek çizilmiş, sakallar, kaşlar ve hatta adamın şapkasının dikişleri
bu kadar detaylara dikkat ediyorsunuz o halde gayet basit bir soru soruyorum
bu kadar dikkatlii ve özenli çalışıyorsanız diğer çizimlerde kullandığınız teknik neden ilkinde yok
diğer 2 çizime eleştiri bile getirmiyorum, özellikle 3. çalışmada tek hata dudak üzerinde çatlak belirtmeye çalışmışsınız sanırım o kötü olmuş o kadar
sadece dediğim gibi ilk çizim diğerlerinden neden bu kadar farklı
ben 24 saatte çok şey değişebilir açıklamasını kabul etmiyorum kesinlikle
ve bunları siz çizmemişsiniz demek istersem ima yolunu kullanmam direk söylerim

buseemm

🌱Yeni Üye🌱
O zaman bende sorunuzun cevabını vermişim sanırım. Ama sizi tatmin etmemiş heralde. Yakın plan olan resimleri daha rahat çalışıyorum demiştim. O zaman ben sizin yorumunuzdan şu eksiğimi çıkarıyorum, fazla ayrıntılı bir resimde ayrıntıları daha zor görüyorum. Demek ki bunun üzerine gitmem gerek.

Evet 3. resimde dil çıkaran bir dudak çizmeye çalıştım. Dudağın büzgülerini veremedim. Oradan da eksiğim var.

Özellikle vücut üzerine çalışmalıyım. Bakalım yarın vakit bulurda başlayabilirsem daha ayrıntılı bir şeyler seçmeye çalışırım.

Yorumunuz için teşekkür ederim.

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
sabırla yanıtladığınız için ben teşekkür ederim
kolay gelsin

iborem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence güzel kardeş aynen devam..elştirileri hep iyi yönüyle değerlendir bence.

buseemm

🌱Yeni Üye🌱
Teşekkür ederim iborem. Öyle yapmaya çalışıyorum. Tabi bazen zorlandığım noktalar olsada bu eleştirilerden faydalanıyorum. Çalışmalarımda ki eksiklerin söylenmesi özellikle hoşuma gidiyor.

Mesela şuanda en çok öğrenmek istediğim kontrast. Nasıl yapılır, hangi malzemeler kullanılır. Bazı yerleri geziyorum tek bir kalem izi bile gözükmeyecek şekilde koyu oluyor mesela. Onu nasıl yapıyorlar çok merak ediyorum.

darth_cygan

🌟Usta Tasarımcı🌟
çalışmalar güzel olmuş. ancak gölgelerde kalem izlerini eziyorsunuz. bence bunu yapmamalısınız. karakalem çalıştığınız şey fotokopi gibi olmamalı, çizim yaptıysanız çizim gibi olmalı. çizgiler ve dokunuşlar hissedilmeli.