Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Karakalemde Tonlamayla İlgili Bir Soru

drps

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Herkese selam,
Ben grafik bölümü için yetenek sınavlarına hazırlanıyorum, sizlere bir soru soracağım.

Sınavlarda tonlama stilimizin eritmeli yada tarama olması ne kadar önemlidir? Mimarsinan sınavında kesinlikle tarama istiyolarmış diye duydum bu doğrumudur acaba?

Ben tarama tonlamaya pek alışamadım klasik bir şekilde tonluyorum, ışık değerleri doğru olduktan sonra tarama veya, eritmeli olması fark edermi ?

Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatırsa çok sevinirim.
Teşekkürler.

Benzer konular Forum Tarih
uysaltimsah İllüstrasyon Çalışmaları 15 2K

Benzer konular

lisiaa

🌟Usta Tasarımcı🌟
Sınava 2 sene önce girmiştim gittiğim kursta tarama tekniği ile gölge yaptırıyorlardı mimar sinan ve marmaraya hazırlanıyordum. Teknik olarak daha doğru olduğunu düşünüyor demek ki. Tekniğe çok önem veriyor öle olmasaydı parmak yada pamukta bir alternatif olurdu. Taramaya alışırsan daha rahat yaparsın bana diğer hafifleterek yapmak zor geliyordu. Şimdiden başarılar...

karantina

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
deryademir83.blogspot.com
Teknik bilgim yok ama mantıken tarama sonuçta çizgiler bütününde oluşuyor. Düzgün çizgi ile taranan bir çalışmanın verdiği güzellikle eritmeli yapılan çalışmanın seyir zevki aynı değil ki bence emekte aynı değil.Daha çok düz çizgi çalışmanı tavsiye ederim. Önereceğim bir kaç site var ama buradan yazamıyoruz sanırım:( Çok işine yararlar.örnek;
SB+1.jpg

SB+2.jpg

SB+5.jpg

Umutbyk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
dostum desen calısmasında gırdıgım butun okulların ılk asmasını tarama yapmadan gectım eskshr hacettepe gazi hiç birinde tonlama yapmadım ve hep cızgısel bıraktım sen kımseyı dınleme sen desen yaparken ımgesel yaparken nasıl zevk alıyorsan ole yap sevmedıgın bı sekılde bısey yapsan ve sana guzel gelmıyorsa ne anlamı var

drps

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Teşekkür ederim Umutbyk beni aydınlattığın için.

sanartist

🌱Yeni Üye🌱
bende hacettepe .gazi ve esksehri deniycem neler yapabilirm tio verebilirmisn.?

grafikçe_

♾️Grafik Gurusu♾️
Bana göre de, çizerken rahat olmalısın kesinlikle.
Tarama yapıcam diye kendini kasma..
Sonuçta herkesin bir tarzı var ve bir şekilde bu tarzlarına göre çizimi oluşturuyorlar.. Deseninde araştırma çizgileri kullanmak senin için iyi olacaktır..Serbest, rahat çizgiler özellikle.

Umarım istediğin bölümü kazanırsın..Başarılar.
:)