Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Karakalemi dijitale çevirme

sameddeger03

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar karakalem çizimlerimi bir oyun için kullanacağım. Renklendirip canlandırmam lazım. Tahminimce photoshop ile yapılabilir. Ama tekniğini bulamamdım. Internette aradığım zaman dijitali karakaleme çevirme çıkıyor hep. Örneğin şu resimi bu şekilde dönüştürmek mucize midir? Yapılabilir mi? Ya da photoshop dışında bir program mı kullanmak lazım?
Lütfen bilgilerinizi sakınmayın.
Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleme:

Benzer konular

Ultio

Magic & Mayhem
♾️Grafik Gurusu♾️
Diğer eklemeye çalıştığınız '' şu resimi'' görüntülenemiyor.

''Bu şekile'' olarak gösterdiğiniz çalışma 3D programlar ile belirli çizim ve kaplamalar sonrası alınan bir render örneği. 3D öğrenebilmek zevkli olduğu kadar zor bir yoldur. Zamanınız var ise ne ala.

Kısa zamanda çözümlemelere gitmem lazım diyorsanız Photoshop ile ''Dijital Boyama'' konularına göz atmalısınız. Ki forum içinde de hayli konu bulunmaktadır.

sameddeger03

🌱Yeni Üye🌱
Ah özür dilerim konuyu gönderince linkin bir kısmı sansürlenmiş. Yeniledim.
3D olduğunun farkındayım. Mimari çizimleri Sketchup ile yapıyordum. Çok profesyonel değil tabiki. Fakat karakter çizimi çok farklı. Sıfırdan 3D karakter çizebilir miyim emin değilim. Bu yüzden dönüştürme düşüncesindeyim. Tek bir açı benim için yeterli.
Ek olarak 2. soruyu sorayım o zaman, yapısı stabil ve anlaşılır karakter çizime en uygun program hangisidir?

Ultio

Magic & Mayhem
♾️Grafik Gurusu♾️
Ek olarak 2. soruyu sorayım o zaman, yapısı stabil ve anlaşılır karakter çizime en uygun program hangisidir?

Bakış açısına, program kullanabilme durumunuza veya alışkanlıklarınıza göre değişkenlik gösterebilir.

Mesela yaygın olarak Zbrush, Maya, 3Ds Max ile yapılan çizimler ve kaplamalara örnek:

snpwq.jpg

Photoshop, corel painter, PostworkShop, ArtRage Studio Pro ve AutoDesk SketchBook Pro (tavsiyem bu programdır) çalışmalarına örnek:

snq3h.jpg

Her iki çalışmada da çizimde zorlanmamak için çizim tableti ve gerekli bilgisayar donanımın olması aranan özelliklerden.

Fakat basitçe bir çizim uygulamak istiyorsanız mesela kullanılan her programın sanırım trace özelliği bulunmaktadır.
Örnek olarak forum içinde verilen konulardan biri ilginizi çekebilir:

https://www.grafikerler.net/illustr...tograflari-vektorel-hale-getirmek-t44439.html

ferox

🏆Pro Tasarımcı🏆
Arkadaşlar karakalem çizimlerimi bir oyun için kullanacağım. Renklendirip canlandırmam lazım. Tahminimce photoshop ile yapılabilir. Ama tekniğini bulamamdım. Internette aradığım zaman dijitali karakaleme çevirme çıkıyor hep. Örneğin şu resimi bu şekilde dönüştürmek mucize midir? Yapılabilir mi? Ya da photoshop dışında bir program mı kullanmak lazım?
Lütfen bilgilerinizi sakınmayın.
Şimdiden teşekkürler...

Merhaba;

Aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsin.

Umarım faydalı olur.

Cpack Pro

Cpack

Photoshop

filsarikaya

🌱Yeni Üye🌱
@Ultio - Iron Man çalışması sizin mi? Bu şekilde başka çalışmalarınız var mı?

sameddeger03

🌱Yeni Üye🌱
Yorumlarınız, bilgi paylaşımlarınız ve önerileriniz için çok teşekkürler arkadaşlar. Son bir soru daha sorayım tablet olarak öneriniz hangi marka / modeldir? Ve nereden almamı önerirsiniz?

Ultio

Magic & Mayhem
♾️Grafik Gurusu♾️
@Ultio - Iron Man çalışması sizin mi? Bu şekilde başka çalışmalarınız var mı?

Hayır çalışmalar bana ait değil. Örnek teşkil etmesi için alıntı yaptım. Fakat forum içinden mesela
İllüstrasyon Çalışmaları - Grafikerler - Türkiyenin Büyük Grafikerler Topluluğu - Grafik Tasarım ve
Dijital Sanat - Grafikerler - Türkiyenin Büyük Grafikerler Topluluğu - Grafik Tasarım

adlı bölümlerden yerli yabancı birçok forum üyemizin çalışmalarına bakabilir, fikirlerine danışabilirsiniz.

Yorumlarınız, bilgi paylaşımlarınız ve önerileriniz için çok teşekkürler arkadaşlar. Son bir soru daha sorayım tablet olarak öneriniz hangi marka / modeldir? Ve nereden almamı önerirsiniz?

Rica ederiz. Bu forum paylaşım için :) Tablet ise çok geniş bir yelpaze. Bir çok çizerin seçenekleri bulunmaktadır.
Çizim tableti diye arattırabilir veya forum içinden açacağınız bir konu ile tablet seçimlerini yetkililer ile görüşebilirsiniz.

Favorim cintiq 24hd.

sameddeger03

🌱Yeni Üye🌱
cintiq 24hd gerçekten hoşmuş lakin ben çizimlerimi bir oyun için hazırlıyorum ve zaten kazancım tahmini 10bin olacak. 6binini tablete vermek ne kadar mantıklı bilemiyorum. Wacom CTH-470K-EN 'e bakıyorum. Dediğiniz gibi eğer bir sonuca varamazsam bir konu daha açayım uygun kategoriye. Tekrar teşekkürler yardımlarınız için.