Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Karakalemle çizim yapıyorum. Nasıl geliştirebilirim?

muzo2123

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arakadaşlar öncelikle özür dilerim bu soruyu yanlış yerde yazıyorsam çünkü ne kadar aradım soru sorabileceğim bi bölüm bulamadım afbuyurun asıl konuya geleyim

arkadaşlar ben karakalemle resim çiziyorum hobi gibi bişey amatörce ama bi sorunum var insan yüzünü pek güzel çizemiyorum resmin bütünlüğünü bozuyorum hep özellikle burunda sorunum var yardım ederseniz gerçekten çok sevinirim şimdiden teşekkür ediyorum tüm samimiyetimle......

:iloveyou:

Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Hande DEMİR

♾️Grafik Gurusu♾️
yeni bir üyesiniz sanırım. aramıza hoşgeldiniz.

mesajınız da kural ihlalleri vardı. yeni olduğunuz için düzelttim.
lütfen kurallarımıza özen gösterelim.

karakalem konusuna gelince, bol bol canlı model çizimleri yapın.
kağıt kalem elinize geçince, o anda ne görüyorsanız çizin.
çizmekten korkmayın, net ve keskin çizgilerden kaçının.
araştırma çizgileri kullanın.

iyi forumlar

Son düzenleme:

muzo2123

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet yeniyim hoşbulduk....farkında olmadan kural ihlalleri yaptığım için özür dilerim daha dikkat etmeye çalışacam...bilgilerinizi paylaştığınız içinde ayriyeten çoook teşekkür ederim...

Sahadagiy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
sahadagiy.net
bend senin gibi yeniyim kardeşim karakalm konusunda am ne görürsem çizmeye çalışıyorum kafede oturan bir arkdaşlarım fotoğraflar elime ne geeçrse ilk başta başarı lı değildim ama sonradan düzeltmeye başladım defter edin ve çiz sadece çizgi at nasıl attığın öenmli değil

muzo2123

🏅Acemi Tasarımcı🏅
cenker Bey sanada çok saol....ilgilendiğin için...

Arkadaşlar başka neler yapılabilir Hande Demir'den başka kimse yardım etmicek galiba...

Moderatör tarafında düzenlendi:

SHGİPTAR

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bende bol bol obje çizimleri önereceğim
Çalışmalarınızı görebilirsek braz daha yönlendirebiliriz

omerayar

🌟Usta Tasarımcı🌟
bol bol desen çiz yanı canlı model.sürekli kendi elini çiz günde her biri 1 saat olmak üzere 5 tane kendi elini çiz

muzo2123

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar çok sağolun.... önerilerinizi yapcam...

reis türkoğlu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
karakalemle ilgili daha başka önerileriniz var mı hande hanım

ceewm

🌱Yeni Üye🌱
bence bir resim atölyesinde gidip ders almalısınız...en iyi teknik bilgiyi o şekilde alabilirsiniz....

esrayet

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bir resim kursuna gitmeniz en iyisi tabiki ama bol bol çizerken de doğru çizmeniz gerekiyorki gelişiimniz de doğru devam etsin.Araştırma çizgileriyle çizin.En azından çizim tekniklerini birinden öğrenmenizi tavsiye ederim.

grafikız_gs

🌱Yeni Üye🌱
ya ders al birinden bi şekilde yardım al sanırım yeni başlamıssın cizime ve en zoru olan portre çizimlerinden baslamıssın yanlış secim bence baslamak için eger yeniysen

pankoti

🌱Yeni Üye🌱
nasıl kendimi gelistirebilirm

beyler kendinizi gelistirmek icin tek bi yol var soyleyeyim. tek çare kursuna gitmek baska kacarıkucarı yok kendi kendine ogrenemez geliştiremezsin bir yerde kalır ben de baslarda
sizin gibiydim kendimi gelistirmek icin saatlerce ciz allah ciz ama bir yere kadar boşa ugraşmayın gidin bir kursa şuan bende gidemiyorum maddi durum elverişli degil

Agalloch

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.yucetasarim.com
bu konuda egitim verecektim ama araştırmalarım atolye icin su kriz ortamında tutarmı tutmazmı diye sorguladıgımda talep kısa süreli olunca durmak zorunda kaldım bu konuda yasal calısıp bir iki öğrenci degilde enazından 10 15 ögrenciye özel ders vermeyi dusunuyodum yer sorunu cıktı ist kadıköy gibi bir yerde yer tutmak 1000 tl ile 2000 tl den en kötüsünden baslanıyor ve egitim fiyatıda buna göre yukseldigi icin katılım az olcagını dusundum ama sanal derslere yönelmeye calısıyorum... olumlu bir kitle toplarsam bu dersleri her sanat sever insanlara vericem ... teşekkürler

MehmetBaran

🌟Usta Tasarımcı🌟
Çizdiğim hiçbir şeyi herhangi bir kursta eğitim alarak yapmadım. Hatta hiç eğitim almadım. Sadece resim ya da karakalem konusunda da değil tasarım konusunda da eğitim almadım. Bu sitede yaptığım işler var. İnceleyebilirsiniz. Bence insanın içince birşeyler varsa yapabilir. Yoksa ne eğitimle ne de başka bir şeyle tam olamaz. Olur ama tam olmaz.

Agalloch

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.yucetasarim.com
Yanlıs bir dusunce yaptıgınız calısma iyi olabilir ama mesleginizde size pratik calısmanın ve alt projeyi beyninizde tasarlamanıza yardımcı olacak teknikler egitimden gecer egitimi alan kişi ilerleyen zamanda kendi becerisi ile kısatmalar yaparak daha hızlı calısmaya el verişli olur. egitim şart boşuna söylenmiyor... :)
Bir devletin buyumesi gelişmesi egitime baglıdır ilk okul bitirip heşperlik yapanlar var (kötülemek amaclı söylemiyorum alın teri ile çalısıyorlar) birde egitim ile uzman çalısanlar var bunların üretime kazandırdıkları degerleri ele alabilirsiniz... :) Bu söylediklerim bir sanat yönü var birde zanaat yönü var :) zanaat diye yazdıysan senin dedigin olur ama sanat dediginde dedigin yanlıs bir düşünce :) fazla acıklama oldu ama teşkekürlerimi iletirim ....

grafist111

🌱Yeni Üye🌱
bence yapmanız gereken ilk etapta geometrik objeler çizmenizdir. küp koni küre gibi. böylece 3 boyutlu perspektifi oturmuş çizimler çıkacaktır. ardından bir sandalye çizmeye başladığınızda alt kısmını küp gibi düşünerek 3 boyutu vermiş olacaksınız. ön üst ve yan kısımlarını görebildiğiniz her şeyi küpten çıkartmaya çalışın. insan çizimleri ve portre de buna dahildir. teşekkürler.