Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Karmate Konser Afişi

OguzOzaslan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
21 Ekimde Karmate'nin Resimli Bar'da yapıcağı konseri konu alıp kendimce bir afiş tasarladım.

İyi ve kötü yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim.Kedimi geliştirmem için yorumlarınıza ihtiyacım var...

karmateafi.jpg

Benzer konular

memoli4646

♾️Grafik Gurusu♾️
kullanılan renkler, fontlar, fontlara uygulanan efektler tamamiyle birbirine uyumsuz.

afiş hedef kitleye ulaşmanın en etkili yollarından biridir. afişin anlatmak istediği az ve öz olmalıdır. kullanılan malzemeleri iyi kullanmak gerekir. ortaya çıkan yemek lezzetli olmalıdır.

afişin seyir süresi kısa ve anlaşılır olmalıdır. karşısında durup ne olduğu çözülmeye çalışılmamalıdır.

bir kaç örnek ekliyorum. umarım yardımcı olur. yardımcı ve yapıcı olmak dileğiyle...

YRD3l.jpg
R2LgZ.jpg
0eqxZ.jpg

Soner DİLEK

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.sonerdilek.net
memoli4646 üstada katılmakla birlikte çalışmalarını takip ettim sürekli photoshop kullanmaktasın benim şahsi fikrim ve önerim olcak bence kartvizit, afiş, logo, vb çalışmaları vektörel bir programda yapmanı tavsiye ederim. hem zamandan tasarruf eder hemde düşündüğün bir hamleyi kolayca yapmanı sağlar.

coolomn

🏅Acemi Tasarımcı🏅
memoli4646 ya katılıyorum.çalışmalarını sade renklerle ve daha okunaklı, belirgin fontlarla hazırlarsan ortaya daha güzel bir çalışma çıkacağından eminim.Tasarımın güzel olması için illa ki hareket vermen yada çok cafcaflı fontlarla hazırlaman gerekmiyor. daha asil durur düşüncesindeyim. iyi çalışmalar

OguzOzaslan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Afiş üzerindeki yazılara fontlara efeklere söylediğiniz herşey için Teşekkürler...Fakat " afişin anlatmak istediği az ve öz olmalıdır " ibaresini kullandığın eleştiriye karşı çıkıyorum.Hedef kitle için gayet açık ve anlaşılır.Bu kadar net bir şeyi anlamıyanlar k.b suç kendilerinde...

OguzOzaslan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
memoli4646 üstada katılmakla birlikte çalışmalarını takip ettim sürekli photoshop kullanmaktasın benim şahsi fikrim ve önerim olcak bence kartvizit, afiş, logo, vb çalışmaları vektörel bir programda yapmanı tavsiye ederim. hem zamandan tasarruf eder hemde düşündüğün bir hamleyi kolayca yapmanı sağlar.

Önerebileceğin programları yazarsan sevinirim...

sev-ya

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yazan arkadaşlara katılıyorum... ek olarak kullandığın yazıları orantısız büyütüp küçültme derim ben, (esnetme) zira okunaksız ve kötü bir görünüm veriyor... (ayrıca konsere katılmayıda çok isterdim:)

OguzOzaslan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Yazan arkadaşlara katılıyorum... ek olarak kullandığın yazıları orantısız büyütüp küçültme derim ben, (esnetme) zira okunaksız ve kötü bir görünüm veriyor... (ayrıca konsere katılmayıda çok isterdim:)

Yorumun için teşekkürler.(İnş afişimde gereksiz yere yazı yazdığım konusuna katılmıyorsundur:D )

KARMATE'nin bir konserinde gösteri yapma imkanı buldum.Bizim kulisimize gelmiş yarım saat kadar ekipce güzel bir sohbet etme imkanı bulmuştuk.Gerçekten çok doğal bir kişi.

sev-ya

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yorumun için teşekkürler.(İnş afişimde gereksiz yere yazı yazdığım konusuna katılmıyorsundur:D )

KARMATE'nin bir konserinde gösteri yapma imkanı buldum.Bizim kulisimize gelmiş yarım saat kadar ekipce güzel bir sohbet etme imkanı bulmuştuk.Gerçekten çok doğal bir kişi.

Hayır katılmıyorum zaten konser bilgileri dışında gereksiz bilgi yok ki :)

memoli4646

♾️Grafik Gurusu♾️
yorumda "gereksiz yere text" ifadesini kullandığımı hatırlamıyorum ve yazımı inceledim öyle bir ifade yok. önce okuyalım, sonra yorumları lütfen dikkatli yapalım...
yapılan yorum genel afiş çalışmalarına yönelikti. afiş yapımında izlenilmesi gereken yollardan sadece bir kısmı idi. yorum sizin çalışmanıza özel bir yorum değildi.

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Zaten beni şaşırtan tarafı orası oldu.Bilgiler dışında hiçbir yazı yazmaz iken böyle bir eleştri gelmesi şok etti beni. :D

Bu sitenin bir müdavimi olarak sayın OguzOzaslan;
Gereksiz alınganlık vede polimik girişimlerinden uzak durmanızı tavsiye etmekle beraber, aynı zamanda olmamış bir durumu olmuş gibi davranmanız hiçte hoş bir durum değil.
Lütfen durumu farklı boyutlara/yanlara taşımayın.
Eleştirilere tahamülünüz yoksa yorum beklemeniz ne kadar doğru olur siz bu durumu bir daha gözden geçirin.

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
Hiç kimse dememiş. Kötü haberi vermek bana düştü.

Kardeşim temel olarak çalışmanda eleştirilecek bir taraf yok. Çünkü çalışmanda bilinçli bir tasarım uygulanmamış. Büyük ihtimalle tasarım konusunda bilgin yok. Tasarım kurallarını bilmiyorsun.

Ben senin yerinde olsam eğer ünivesiteye gidemiyorsam tasarımları çok iyi bir usta bulur ve en az yanında bir sene çalışırdım. Para da almazdım durumumu garantilemek için. İnan bu mesleği yapmak istiyorsan o zaman belki bir yerlere gelebilirsin.

OguzOzaslan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
"afişin anlatmak istediği az ve öz olmalıdır." bu cümlenizden benim bu anlamı çıkarmam çok doğal birşey.Sorun bende değil...

OguzOzaslan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Neyse konuyu lütfen daha fazla uzatmıyalım.Siz yazı yazdınız bende neden öyle anladığımı açıkladığım yazılarımı yazdım lütfen sizde daha fazla cevap yazmıyan illa yazıcam diyen aradaşlardan özelden veya mail adresimi veriyim ordan yazsınlar.Lütfen burdan bir yazı yazmıyalım...