Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

karton çanta tasarımı nasıl yapılır

sahin_2110

🌱Yeni Üye🌱
ArkadaŞlar Karton Çanta Tasarimi Nasil Yapilir Bana Anlatirmisiniz Veya AnlaŞilir Bİr Kaynak Varsa Anlatirmisiniz

nightfall

🌱Yeni Üye🌱
Gidiceksin bi mağazadan bir karton çanta alacaksın.Aldığın çantayı yapıştırılmış yerlerinden güzelce ayırcaksın, kat yerlerini düzliceksin. sonra alcan eline cetveli ölçülerini alıp aynısını ya da istediğin orantılarda vektörel bi programda çiziceksin. Sonra üzerinde tasarımını yap ve
kat yerlerini, kesim yerlerini yapışkan yerlerini işaretle gönder matbaaya.

ikomen

🌱Yeni Üye🌱
:))) aynnenn katılıyorum arkadaşlara yanii başka bir altarnatifin yok bu durumda

N/A9

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bence gidip karton çanta alıp açmayacaksın.. önce müşterinin istediği ebadı öğreneceksin.. sonra bir poşetçiyi arayacaksın çantanın bıçak izini ve birtane örnek çanta isteyeceksin... Tasarımı nasıl yapılır diye soruyorsan.. işte orası tasarımı yapana kalmış :)

MACmanns

🌱Yeni Üye🌱
Bence gidip karton çanta alıp açmayacaksın.. önce müşterinin istediği ebadı öğreneceksin.. sonra bir poşetçiyi arayacaksın çantanın bıçak izini ve birtane örnek çanta isteyeceksin... Tasarımı nasıl yapılır diye soruyorsan.. işte orası tasarımı yapana kalmış :)

bu yoruma aynen katiliyorum ilk once poseti kullanacak firmanin ne icin kullanacagini veya hangi amaca yonelik yaptiracagini ogreneceksin ona gore bir ebatlama yapacaksin. e sonra tasarim da tabii amaca yonelik olmali.
aslinda posetin belli bir mantigi var olculendirmede onu da bilmek lazim kirim yerleri yapisma yerleri vs.

kiyidakiadam

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.timsajans.com
Arkadaşım ne karton çanta açmayla nede bloglarla uğraş fabrikan dan al bıçak ebatlarını dinle anla gerekeni söylerler ,Önemli olan bıçak ebatları...

chokolat

🌱Yeni Üye🌱
mrb.. herkese ben tasarım basım ve yayıncılık okuyorum ödevim var kutu tasarımı bırı hayalden bırı fotoğraf albümlüğü ustalarım bana yardım edermısınızzz??????:(

Fatos KESKİN

👑Efsanevi Grafiker👑
İlk önce kağıttan nasıl bir kutu istiyorsan onu çizeceksin, yapıştıracaksın yani maket yapacaksın. Sonra onun açılmış halini tarayıp çizeceksin(hangi program kullanıyorsan). Sonra iş tasarıma geldi. Hangi sektörde, nasıl bir ürün için yapıcaksan araştırma yap örnek tasarımlara. Ama aynısını taklit etme sadece esinlenmelisin.Sonra içinden geleni yapmalısın.Sonra yaptığın örnekleri bizimle paylaşki bizde seni en iyiyiye yönlendirelim. Kolay gelsin arkadaşım.

Remsa

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.ambalajbursa.com
Mrb arkadaşım Ben karton Çanta imalatı yapıyorum. tasarımına gelince www.ambalajbursa.com burada çok değişik ve çok çeşit örnekler görebilirsin. Karton çanta çizimine gelince nereye ne yazacağınadair açıklamalar var çizimleri gene bizim sitemiz olan . : ŞEYMA OFSET & MATBAA : . sitesinden . : ŞEYMA OFSET & MATBAA : . istediğin ölçüyü indirebilirsiniz. Çanta yapımı ve imalatı konusunda hertürlü bilgiyi alabilirsiniz. remsabursa@************ buraya tıklayarak kendi MSN nize ekleyip veya www.ambalajbursa.com sitemizdeki online iletişim hattından her türlü bilgiyi alabilirsiniz. şimdiden kolay gelsin.

Remsa

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.ambalajbursa.com
Mrb arkadaşım Ben karton Çanta imalatı yapıyorum. tasarımına gelince www.ambalajbursa.com burada çok değişik ve çok çeşit örnekler görebilirsin. Karton çanta çizimine gelince nereye ne yazacağınadair açıklamalar var çizimleri gene bizim sitemiz olan . : ŞEYMA OFSET & MATBAA : . sitesinden . : ŞEYMA OFSET & MATBAA : . istediğin ölçüyü indirebilirsiniz. Çanta yapımı ve imalatı konusunda hertürlü bilgiyi alabilirsiniz. remsabursa@************ buraya tıklayarak kendi MSN nize ekleyip veya www.ambalajbursa.com sitemizdeki online iletişim hattından her türlü bilgiyi alabilirsiniz. şimdiden kolay gelsin.

Remsa

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.ambalajbursa.com
mrb.. herkese ben tasarım basım ve yayıncılık okuyorum ödevim var kutu tasarımı bırı hayalden bırı fotoğraf albümlüğü ustalarım bana yardım edermısınızzz??????:(
Mrb arkadaşım sizde istediğinizi bizim sitede bulabilirsin. Ben karton Çanta imalatı yapıyorum. tasarımına gelince www.ambalajbursa.com burada çok değişik ve çok çeşit örnekler görebilirsin. Karton çanta çizimine gelince nereye ne yazacağınadair açıklamalar var çizimleri gene bizim sitemiz olan . : ŞEYMA OFSET & MATBAA : . sitesinden . : ŞEYMA OFSET & MATBAA : . istediğin ölçüyü indirebilirsiniz. Çanta yapımı ve imalatı konusunda hertürlü bilgiyi alabilirsiniz. remsabursa@************ buraya tıklayarak kendi MSN nize ekleyip veya www.ambalajbursa.com sitemizdeki online iletişim hattından her türlü bilgiyi alabilirsiniz. şimdiden kolay gelsin.

programci_kmc

🌱Yeni Üye🌱
Gidiceksin bi mağazadan bir karton çanta alacaksın.Aldığın çantayı yapıştırılmış yerlerinden güzelce ayırcaksın, kat yerlerini düzliceksin. sonra alcan eline cetveli ölçülerini alıp aynısını ya da istediğin orantılarda vektörel bi programda çiziceksin. Sonra üzerinde tasarımını yap ve
kat yerlerini, kesim yerlerini yapışkan yerlerini işaretle gönder matbaaya.

istediğim orantıda çizim nasıl oluyor bana bunu anlatabilirmisiniz ya da video olabilir acil normal çizim yapıyorum fakat orantı nasıl sağlanıyor yani 10 cm boyunda çizgiyi dikeyde ya da yatayda nasıl çizebilirim yardım edebilirmisiniz

tooche

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐

soneriax

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
grafik34.com
sanırım burada fazlaca boşa insan var mevzunun hatta bu web ortamınının tamamiyle dışında kalmışlar. yahu arkadaş ögrenci bişey sormuş tabiki bu sitelerin amacı yararlı paylaşım yapmak. bloglarda sitelerde uğraşma demekle aslında kendilerinin de boş yere buralara takılıp mesaj kalabalıgı yapmalarını ispat ediyor. adam gibi bişey paylaşamayacak sanız susun bari. baktım koca grafiklerler sitesi yurtdışındaki örneklerine nazaran çok zayıf paylaşımlarla kalmış girmedigimden beridir. ben her konuda uzman olmadığım için susarım bazen en azından haddimi bilirim ama bu ne densizliktir ki sitede giriyorum 30 mesaj olsa da 3 tanesi ancak tatmin edici bir paylaşım ! itirazım var abicim azı olan konusmasın artık. akıl verecegine örnek bir calışma sun.
üzerinden hayli zaman gecmiş ama belki yardımcı olursa ben bildiklerimi söyleyeyim. amerikan bristol veya en az 210 gr. lık kartonlarda müşteri istegine göre yatay veya dikey çantalar yapılmakta piyasada örnek ölçüler (özellikle butik hazır giyim için) müşteriden istenir. ama kabaca kesim ve katlama öncesi şeması söyle çıkarttım.
paper-bag-pattern.jpg

buse09

🌱Yeni Üye🌱
ilk basta istediğin boyutdaki bir karton çantayı tamamen açacaksın ve cetvelle ön yüz arka yüz sag sol yanları ölçeceksin ve altınıda daha sonra ölçdükten sonra 2 3 cm fazladan bıçak yani kesim yerleri içi boşluk bırakacaksın adobe bılıosan kı ebılmeden yapamazsın adob da olcdugun ebatta bır sayfa acacaksın nasıl acacagını umarım bılıosundur daha sonra yapmak ıstedıın tasarımı her bırınde yapacaksın ama bır poşette olması gerekn amblem veya logo her ıkısı bırden olmaz ıletısım adresı olması gerekııyor daha sonra cıkdılarını alıp o posete yapıstır aldıgın cıkdılardan poset karton poset yapman bıraz pahallıya patlaya bılır