Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

kartvizit çalışması kenar payı?

dreamandream

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlar merhaba.. burası bu sorunun yerimi bilmiyorum ama kartvizit çalışmasında kenar boşluğu olarak yani kenar payı olarak kaç mm bırakmam gerekiyor? sabit bir ölçü var mı?

Benzer konular

cngzdhn

🏆Pro Tasarımcı🏆
arkadaşlar merhaba.. burası bu sorunun yerimi bilmiyorum ama kartvizit çalışmasında kenar boşluğu olarak yani kenar payı olarak kaç mm bırakmam gerekiyor? sabit bir ölçü var mı?

Eğer zeminli bi çalışma yaptıysanız 3mm veya 5mm dışa taşma payı vermeniz gerekir, zeminsiz birçalışma yaptıysanız dışa taşma vermenize gerek yoktur. bu ölçünün belli bir kuralı yok ama bana kalırsa 3 mm den aşağı olmamalı , kartvizitinizdeki yazılarda yine enaz 3mm içerden başlamalı. Bu taşmalardaki amaç giyotinde kesilirken bazen kesim yapan kişi kroslardan kaydırma yapabilir. amaç bilgilerimiz bıçaktan uzak tutmak yani

mcmtsuz

🌱Yeni Üye🌱
hocam bence 8,7 5,7 cm çalışırsan sıkıntı olmaz, kenarlara yazı falan gelmesin

dilek7837

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
86,75 mm - 54mm çalışma ebatı
84mm - 52 mm bıçak kesim payı

meralsinop

🌱Yeni Üye🌱
benim bildiğim 8,5 cm 5,5 cm kartvizit ölçüsü

basaranajans

🌱Yeni Üye🌱
mrb arkadaşlar başaran ajans başaran matbaa ve başaran grafiğin sahibiyim 30 yıllık deneyimle buradaki arkadaşlara bilgi vermek isterim kartvizit ölçüleri baskı ve tasarıma göre değişir kurumlar kartvizit ölçüleri ile toplu baskı ölçüleri değişir standart toplu baskı ölçüleri 84 52 dir iç payı 78 48 ölçüleri kullanılır kurumsal ölçüler firmaya özel olduğundan net ölçü birimi kullanılmaz saygılarımla... oğuz ilkbaşaran

akmar

🌱Yeni Üye🌱
Güzel kardeşim. Ben matbaacıyım.. Çalışmayı yaparken önce kaça kaç kartvizit çalışması yapacağına karar vermen lazım. Ve kartvizit tasarımında bence baskıda problem yaşamaman için en önemli şey net ölçünün alttan üstten sağdan ve soldan 3 mm içine girmemende fayda var. Çünkü basım sonrası kartlar büyük bıçaklarda toplu kesildiği için kesimde sorun çıkmaması için bu çok önemli. Eğer karta zemin, yazı veya çizimin net kenar ölçülerinde kalmasını istiyorsan bu durumda da krosların dışına 3mm taşırma vermelisin. 2,5 mm taşırmanın altına inmemende fayda var... Umarı faydalı olmuştur. selamlar;