Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Katman (Layer ) Sayısını Öğrenmek

sayyid

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merak Ediyorum,
Katman (Layer ) Sayısını Öğrenmek İçin biryol var mı?

ÇaLışmamızda kaç katman açmışız bunu öğrenmenin bir yolunu bileniniz var mı acaba cs6 kullanıyorum...

.

Benzer konular

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Her yeni layer numaralı gelir..Diyelimki siz isimlerini değiştirdiniz. En basit çözüm yeni bir layer daha açmaktır. (Pratizm)

Hugareva

♾️Grafik Gurusu♾️
Her yeni layer numaralı gelir..Diyelimki siz isimlerini değiştirdiniz. En basit çözüm yeni bir layer daha açmaktır. (Pratizm)

Yanlış bir yol..

Az önce denedim, ps de numaralı katman olması lazım hepsi. Yaklaşık 150 katmanlı bir çalışmada yeni katman oluşturunca katman 30 oluştu.

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Katman isimleri önemli sizin için önemli değilse elimde bir tane Script varda katmanların hepsini bir andan isimlendirebilirsiniz ve isimlendirirken katman numarasını otomatik veriyor
örneğin : A 002 , A 003, A 004....

istenirse paylaşabilirim

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Yanlış bir yol..

Az önce denedim, ps de numaralı katman olması lazım hepsi. Yaklaşık 150 katmanlı bir çalışmada yeni katman oluşturunca katman 30 oluştu.

Ben yanlış anladım sanırım kusura bakmayın.:) Fakat bahsettiğin gibi 150 layerlı bir işte katman sayısını saymak için ufak bir script var. Aşağıda linkini verdiğim sayfayı zaten türkçeye çevirdiğinizde basit uygulamayı ve count_layer.jsx dosyasının yerini ve indirdikten sonraki uygulamasını bulabilirsiniz.

Counting Layers In Photoshop | Kyle Tunney Photography

sayyid

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkürler cavapladığınız için...