Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

kenarları düzeltmek

judash

🌱Yeni Üye🌱
merhaba kenarları bozuk bir osmanlı turası var photoshopta nasıl netleştırıp kenarlarını duzgun hale getırebılırım..

teşekkürler

79852489nc6.jpg

yani net değil bunu sil baştan üzerinden geçmek gerekior ..

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
forumda arama yapabilirsin, daha önce tuğra paylaşımları yapıldı....

moonday

🌱Yeni Üye🌱
farzedin ki forumda tuğra paylaşımıyok. kenarların kırılarını nasıl düzeltiriz.

Bir çok firma faturalarında çalışıkları firmaların logosunu istiyor. Tarattığımızda da kenarları kırık oluyor. Bunu corelde sorular bölümüne sordum ama cevapveren olmadı.Belki ps de böyle bir imkan vardır.

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
farzedin ki forumda tuğra paylaşımıyok. kenarların kırılarını nasıl düzeltiriz.

Bir çok firma faturalarında çalışıkları firmaların logosunu istiyor. Tarattığımızda da kenarları kırık oluyor. Bunu corelde sorular bölümüne sordum ama cevapveren olmadı.Belki ps de böyle bir imkan vardır.
yayınladığınız soruya cevap vermiştim. Daha doğrusu anlamadığımdan dolayı cevaplayamadım. Forumda belirtilen konuyu anlayan arkadaşlar sorunuza gereken cevabı verirler...

baskici46

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
imajın net olmasını istiyorsan en kolay yolu oturup corelde çizmektir.

judash

🌱Yeni Üye🌱
psd de böle bir imkanımız yokmu peki?

prestij1987

🌱Yeni Üye🌱
SİYAH ALANI SEÇ select-modify-contract yap içeri gireceği pikseli ayarla seçimi tersine çevir bi dene iyi çalışmalar

judash

🌱Yeni Üye🌱
istenilen sonuç alınamadı.. konuyla ilgili daha açıklayıcı olursanız sevinirim birtek bu çalışma için değil herzaman başımıza gelebilecek birşey ve izlemediğim kadarıyla bir çok arkadaşda bu konuda yetersiz bilenler varsa ve paylaşırlarsa sevinirim..

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
kesinlike en sağlıklı sonucu çizerek alırsınız
diğer arkadaşlar bu yüzden çizin diyor

nesih

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.protasarim.com
en makul yolu bence her zaman photosop kullanırım bu gibi işlerde pen (p) kullanıp kendin üzerinden kalemle geçip çizeceksin sonra sağ taraftaki path teki çizdiğiniz şemayı çift tıklayıp isim verin sonra file/export/ path illustrator seçeneğini seçip kaydettinmi aynı işi corel yada freehande alıp istediğin renkle doldurup yoluna devam edebilirsin kolay gelsin.

arasyas

🌟Usta Tasarımcı🌟
En iyi yöntem herzaman vektörel oluşumlardır bence. oturacak beş dakkanı ayırıp çizeceksin. bu sayede cizgi teknikleri konusunda kendine tecrübe kazandırmaya devam edeceksin hemde daha sonra işin düştüğü zaman aynı çizime alıp istediğin ölçüye büyültüp kullanabileceksin. emin ol en kralını cizmek maksimum yarım saat.. ustalaşmak için ilk önce çırak olmalı bu işte hiçbizaman kolayını aramayacaksın. yoksa bu teknoloji denen illet sayesinde kestirmeden yapılamayacak çok az işlem var..

ufakraki

🌱Yeni Üye🌱
bende bu tip şeyleri corel vey freehand te tekrar çizerek yapıyorum, diğer arkadaşlarında dediği gibi tekrar çizmeni öneririm.
elinde yüksek çözünürlükte bir çalışma olur,ister büyüt ister küçült

upsmeh

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende öğrenmek için araştırmalar yaparken rastlamıştım senin yapmak istediğin işi anlatmışlar "Illustrator 'da Mükemmel Bir Araç : Live Trace" diye arat bulabilirsin umarım yardımcı olabilmişimdir ama arkadaşlarında söylediği gibi benimde yapmam gereken baştan cizmek :>

lirikajans

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu işlemin en kolay yolu Freehand veya İllustrator da trace tuşu ile yapılamsıdır.

zaten resim(image) oladığı sürece vektörel programlar kullanılması tercihdir.

iyi çalışmlar

rabitelli

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.rabitelli.com
İlla başına oturup çizmek istemiyor, az biraz hata payına tahammül edebiyorsanız br/contrast ayarını arttırıp beyaz bölgeleri (ya da siyah) magic wand (W) ile seçin.

Path sekmesindeki "make work path from selection" ikonuna tıklayın. (Çöp kutusunun iki solu) Seçiminiz work path olcaktır. work path'i çift tıklayarak path haline getirebilirsiniz.

Fill path diyerek path içini doldurup opsiyonlara göre father değerini, rendi vesaireyi değiştirebiliriz. dolgu işleminden sonra path'i seçime çevirip inverse yapar sonrada delete tuşuna basarak sağını solunu temizleriz.

Ancak hata toleransı 0 ise (logo vesaire gibi şeylerde) tolerans ayarları ile oynamanız gerekecektir.

e7r2

🌱Yeni Üye🌱
mangastudiu programını kullanabilirsin

sahin_2110

🌱Yeni Üye🌱
ya internetten arama yap yeni bir tuğra indir daha sonra fotoşop tan istediğin efekti verebilirsin.SEN BANA GÜVEN GERİSİ FERDİ TAYFUR(merak etme sen):)