Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

kendi firmama yaptığım logo

lutfi_84

🏅Acemi Tasarımcı🏅
logolr9.jpg

yorumlarınızı bekliyorum ortadaki b harfi firma isminin baş harfi
kabartma vermek istedim ama oldumu bilmiyorum...

Yeliz GÖKÇEN

♾️Grafik Gurusu♾️
B harfini gri tonları da yada beyaz kullanırsan daha net olucak gibi.. genel olarak güzel görünüyor.

TenTaTivE

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ne firmasıki acaba ben logdan pek çıkaramadım...B harfi kabartması pek olmamış..biraz daha koyu yaparsan B'yi belki daha iyi olabilir

güneş gün

🌟Usta Tasarımcı🌟
evet bu neyi logosu bende anlayamadım bencede b harfi belli olmuyor kabartma yapmak istersen bilmiyorum nasıl olur yap yine ama rengini kırmızı yapabilirsin alttaki süpürge gibi olan şekille bütünleşmiş olur tabi beyaz da yapabilirsin sade :pacman1:

splendors

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.gorkemsezer.com
logonuz sizin kurumsal yanınızın en akılda kalıcı kısmı, bu yüzden anlaşılır olması lazım.

Majestic

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.ngrafik.com
kurumsal bir yapıda logo yapmak için görsellikten ziyade yaptığınız işin ifade edebilmeniz gerekir bence öncelikli olarak sektörünüze ait bilgilendirme yazısı yazmalıydınız sonrasında logonuzu yaparden neden siyah ve kırmızıyı kullandığınızı açıklamadıydınız ve yine kullandığınız keskin hatların nedenlerini belirtmeliydiniz bizde sizden aldığımız bilgiler doğrultusunda evet firmanızı faaliyet gösterdiği sektörde iyi derece ifade eden yada etmeyen bir logo çalışması yapmışsınız diyebilme olanağımız olurdu ama açıklama yapmadığınız için sadece görsel olarak çok keskin hatlar kullandığınızı belirtmek isterim kullanılan oval hatlar bile çok keskin olmuş " B " harfi oluşturduğunuz hat ile bütünleşmemiş havada kalmış ayrıca kabartma dediğiniz olayı başaramamışsınız ve bence logonuzda kabartma yada farklı efect çalışmaları kullanmamalısınız yanı sıra gölge vermişsiniz gölgede de orantısızlık ve yüksek değer uygulaması söz konusudur yine emeğinize sağlık üzerinde çalışmaya devam edersiniz daha estetik ve hoş bir görüntü elde edersiniz ama önemli olan hem estetik olması hemde sektörünüze hitap etmesidir.

N/A7

🏆Pro Tasarımcı🏆
bence paranıza biraz kıyıp verin bi ajansa daha güzel birşeyler yaptırın derim :D

brtstyle

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Logolar Şİrketlerİn YÜzÜnÜ Yansitir. Ne Üzerİne Çalisiliyosa Bİraz Bİlgİ Vermelİ.

Ayrica ''b'' Harfİ Belİrsİz OlmuŞ. Hatta Bazi Basimlarda İyİce VarliĞini Yİtİrebİlİr.
Elİne SaĞlik BaŞarilar

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
ben "B" harfini göremedim?

lutfi_84

🏅Acemi Tasarımcı🏅
firma ismini veriyim önemli değilde arçelik' in logosuda kendi başına bişey ifade etmiyor
arçelik yazısı olmasa ve herhangi bi yerde görsek bi anlam ifade etmez
benimki sadece amatör bi çalışma, paylaşmak istedim. Firma ismi bereket ofset-matbaa belki logonun matbaayla bi alakası yok ama logo logodur.
bence çok güzel oldu ama kabartma işini pek beceremedim
yinede görüş ve önerileriniz için teşekkür ederim üstünde çalışmam gerekiyo yinede

MehmetGrafiQ

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşım sakın bunu kullanmaya kalkmayın bence tabi ama yinede üzerinde degişiklik yap derim en azından B yi kırmızı yapsan daha hoş olur

ezqi

🌱Yeni Üye🌱
Haklısınız arçeliğin logosu kendi başına birşey ifade etmiyor, mesleki geçmişlerini bir kenara bırakalım da sizin gibi konuya yaklaşalım. Arçelik gibi bir dev bile bu logoya ödediği meblağdan sonra düzinelerce basın toplantısı düzenleyip logosunu açıklama gereksinimi duymuştur. Buda logosunun başarısız olduğunu resmi olarak kabul ettiği anlamına gelir. Şimdi siz bu anlamda başarısız bir firmayı mı örnek almak istiyorsunuz? Logonuz, göz yorucu, baskıda sorun çıkarabilecek oldukça yoğun bir featheri(veya drop shadowu) var ve firmanızı ifade etmeyi bir kenara bırakalım kendini bile ifade edemiyor ve tabi BENCE...

sevgiler...

dubster

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.emresecer.net
Baştan Sağma olmş gibi Logoya bakan kişi Bunun kime ne için uyarlandığını anlaması lazım

güneş gün

🌟Usta Tasarımcı🌟
paylaşım için teşşekkürler...

ya arkadaşım aklıma geldi superman nin logosundan mı esinlendin bu logo için...ayrıca sürekli olmamış diyen arkadaşlara da kimsenin hevesini kırmamaları gerektiğini düşünüyorum...herşey iyi yada kötü ilkle başlar önce emeklersiniz sonra adımlarsınız sonra yürür ve nihayetinde koşarsınız...

lovebrigand

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.yediiklimajans.com
gösterdiğiniz logoda gölge bozmuş ayrıca bu tür firmalar için kendinize dahi logo yapmak istiyorsanız biraz daha alternatif çalışın bizden istediğin bir şey varsa söyle yalnız söylerken hangi sektör üzerine olduğunu söylersen iyi olur

gunyasar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yanlış düşünüyorsun biraz araştırmak yeterdi. Arçelik logosundaki şekil erimiş ve bükülmüş demir parçasını ifade etmektedir. Logo olabildiğince stilize edilmelidir. Piktogram mantığı ile yapılmalıdır yani. Ama sizin işiniz efektlerle boğulmuş. B harfi hapis yaşıyor biraz özgür bırakın bence. İyi çalışmalar...

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
ya arkadaşım aklıma geldi superman nin logosundan mı esinlendin bu logo için...ayrıca sürekli olmamış diyen arkadaşlara da kimsenin hevesini kırmamaları gerektiğini düşünüyorum...herşey iyi yada kötü ilkle başlar önce emeklersiniz sonra adımlarsınız sonra yürür ve nihayetinde koşarsınız...

Forum genelinde paylaşılan çalışmaları eleştirmeniz gerekiyor. Çalışmayı eleştirenleri değil. Lütfen kurallara uyalım.

güneş gün

🌟Usta Tasarımcı🌟
Forum genelinde paylaşılan çalışmaları eleştirmeniz gerekiyor. Çalışmayı eleştirenleri değil. Lütfen kurallara uyalım.
uyarınız için dikkat ederim yanlış bişey söylediğimin farkında değilim..yani formun kurallarında böyle bişeyin olduğunu bilmiyordum.:sad:

atanik

🌱Yeni Üye🌱
Ben B harfinini görememiştim cevaplardan okudum sonra dikkatli baktım.