Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

kırmızı yazıları nasıl yapabilirim?

çona

🌱Yeni Üye🌱
Slm arkadaşlar;
Elimde resimde de görmüş olduğunuz bir doküman var. Bu döküman başkası tarafından hazırlanmış, dokümanın içindeki cümlelerin altındaki kırmızı olan bölümler ilgili kelimenin yeni türkçe karşılığıdır.
Yani döküman içinde sözlük kullanılmadan tasarımsal olarak bu şekilde çalışılmış. Ben böyle bir döküman hazırlamak istiyorum fakat bu kırmızı alanları teker teker alan açmadan daha kolay bir yöntemle nasıl çalışabilirim.
Yardımcı olursanız çok sevinirim...

https://img339.imageshack.us/img339/4671/resim026ba9.jpg

resim026ba9.jpg

Benzer konular

marlowe

🏅Acemi Tasarımcı🏅
flash ile yapabilirsin o cümlelerin üzerine geldiğinde koyacağın bir box ile yeni anlamı görünür ve sende problem yaşamazsın. Nasıl olur dersen şöyle;
Flash ta bu metni yazdıktan sonra yeni anlamı olan yerlere buton işlevi olan kareler koy ve buton özellikli olarak kaydet ve üzerine gelince çıkacak şekilde de beyaz zemin üzerne yeni anlamı yazılı box'ları yerleştir. Rollover olur yani .

Sevgiler

çona

🌱Yeni Üye🌱
Öncelikle teşekkür ederim;

Bu bir kitap olacağı için sizin dediğiniz yöntem ile yapılmaz. Bu şekil bir çalışma yapılıp basılacak. O nedenle Flash programını kullanamam...
Bana indesingn de nasıl yapılacagının kolay bir yolu lazım...

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
Öncelikle teşekkür ederim;

Bu bir kitap olacağı için sizin dediğiniz yöntem ile yapılmaz. Bu şekil bir çalışma yapılıp basılacak. O nedenle Flash programını kullanamam...
Bana indesingn de nasıl yapılacagının kolay bir yolu lazım...

Aynı şeyimi yapmak istiyorsun. Tam olarak yani. Yapacağın şey şu olabilir örneğin Muharip/savaşcıyı düzgünce hazırlayıp iki kelimeyi alt alt yazıp araya bir çizgi atmak ve gruplamak suretiyle kütüphaneye text olarak iliştirirsin. Kütüphaneyi aç içine sürekle bırak istersen isimde ver. Ve buna benzer kullanıcan yer geldiğinde metnin içinde uygun yere sürükleyip paste yaparsın. Ve her kullanıcan farklı yerde aynı şeyi yapıştırır sonrada "T" aracıyla içine girip yazıları değiştirirsin. Stil aynı kalır yani. Yada alttaki kırmızı bölümleri ayrı layerde çalışırsın uygun yerlere yapıştırırsın.

çona

🌱Yeni Üye🌱
bütün bir kitapta bu işemi yapmak uzun zaman almazmı? ayrıyetten textlerde alan hizalamak zor olabilir çünkü kelimelerin uzunluğu her yerde aynı değil...

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
bütün bir kitapta bu işemi yapmak uzun zaman almazmı? ayrıyetten textlerde alan hizalamak zor olabilir çünkü kelimelerin uzunluğu her yerde aynı değil...

Hizalamak falan sorun değil karekter stiliyle aşılabilecek bir sorun. Yada benzer çözümlerle ben de düşünüyorum daha hızlı nasıl yapılabilir diye. Ama kelimeleri bulup altçizgi atıp altına türkçesini yazmanın bir kısayolu yoktur zannımca

çona

🌱Yeni Üye🌱
şu aşamada çizgiler sorun değil çizgiyi stil olarak atayıp kelimeyi seçip tıklayınca çizgiler veriliyo zaten cizgilerden sonra alttakı kırmızı yazıları nasıl yazarım tam olarak sorun bu çünkü olay kitapta uygulanacağı için bu yazılar bana hazır gelecek ben yerlerini belirleyip gerekli ayarlanı yapmak için metin alanlarımı nasıl kolay bir şekilde hazırlarım sorun bu aslında yukarıdaki resmi incelerseniz hepsinin hizası aynı yani sanki bir komut ile yerleştirilmiş gibi bunu nasıl yapabilirim fikri olan varsa çok mutlu olcağım..... teşekkürler