Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kişisel Logo Çalışmam

blsmprfsru

🌱Yeni Üye🌱
Öncelikle herkese iyi günler dilerim. Hâlihazırda Türkçe öğretmenliği öğrencisiyim. Yapmış olduğum sunumlarda, hazırlamış olduğum materyallerde, ileride düşünürsem açabileceğim websitesinde vs. bir logo kullanmak istiyorum. "Kendimce" basit bir çalışma yaptım. Yorumlarınızı bekliyorum. Hayırlı forumlar.

ANLAMI:

Öncelikle yukarıdaki gibi K ve Ş harfleri meydana çıkmakta. Ad ve soyadımın baş harfleri. (Kemal Şen)

İkinci olarak düz bakıldığında iş kelimesi görülmekte. Yani buradan Kemal ŞEN'in sürekli iş peşinde koştuğu çıkarılmakta. İşin,çalışmanın önemi belirtilmekte.

Üçüncü olarak K harfinin düz "I" kısmının yanında çentikler var. Bunlar ölçüyü sembolize etmekte.

Ölçünün en üstünde kırmızı nokta ve ölçünün altında kalan, ş harfinin noktasını oluşturan noktalar topluluğu var. Benim adım Kemâl yani anlamı bilgi ve erdem bakımından eksiksizlik, kusursuzluk. Ölçüye göre de en üstteki kırmızı nokta eksiksizlik, kusursuzluk, zirveyi sembolize ediyor ve sadece bir nokta var yani zirvede yalnız bir kişi (Kemâl olan) var. Kırmızı olmasının sebebi ise kırmızı dikkat çeken bir renktir. Ş harfinin noktası ise irili ufaklı birçok noktadan meydana gelmekte ve ölçünün altında. Onlar da beyaz/siyah renkte. Yani çok kişi ölçünün altında ama bir kişi en üstte, zirvede anlamına geliyor. (ismimin anlamına atıf)

Son düzenleme:

Benzer konular

blsmprfsru

🌱Yeni Üye🌱
Güncelleme:
Renk ve konum farklılıkları olduğunu fark ettim ve iş kelimesinin daha düzgün anlaşılması amacıyla kırmızı noktanın konumunu güncelledim.

blsmprfsru

🌱Yeni Üye🌱
İş tamam da K harfini göremedim ben :)
Evet, K harfi tam gözükmüyormuş. Çevremden de böyle bir eleştiri aldım. Bu yüzden alternatif, K harfinin daha iyi göründüğü bir çalışma yaptım ancak bu da tabiri caizse bana çok tel maşa göründü. Ben de son dönemde iyice yaygınlaşan metin çalışması yaptım. Yorumlarınızı bekliyorum.

RrP59G.jpg

Bu tel maşa diye tabir ettiğim logo çalışması. K ve Ş harfleri bu kez görünebiliyor. K harfinin < şeklindeki iki parçasının arasındaki kısım bir kalemin ucunu andırıyor.

zjBz0j.png

Bu son döneme daha uygun ve en azından "okunabilir" oldu. Ama özgünlük anlamında çok çok zayıf geliyor bana. Lemon milk font ile KEMAL yazısını ringer font ile de şen yazısını yazdım. İsmimdeki A harfi bu kez hem bir kalemi hem de bir dağı andırabilir. Buradan yine hem adımın anlamına bir vurgu yapıyorum hem de kalem ileride inşallah mesleğim olacak öğretmenliği çağrıştırıyor hem de kendi hayatımda yazı işleriyle de uğraşan bir insanım. Fontların birini kalın hatlı, diğerini yuvarlak hatlı seçmemin sebebi de kalın fontlar daha ciddi, modern, temiz görüntü veriyor. Ciddiliğe ihtiyaç olan kısım burada adım. Soyadım ise şen yani doğrudan mutluluğu ifade etmekte. Bu yüzden keskin, kalın hatlardansa daha yuvarlak hatlı bir font tercih ettim. Aynı zamanda e harfinin alt parçası da gülümsemeyi andırıyor.

Bir de temel uğraşı alanlarımı ( bilişim + edebiyat ) çağrıştıran sembolik bir çalışma yaptım. Burada dört yuvarlak köşeli yıldız şeklinin sağ ve sol yanına bakıldığında B ve E harfleri gözüküyor. Aşağıya üstteki çalışma ile birlikte olan hâlini attım.

EmR1Oz.jpg

5aQONz.jpg

Değerlendirdiğiniz için çok çok teşekkür ederim. :)