Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kitap Kapağı Çalışmam [ Alan Loy McGINNIS DOSTLUĞUN GÜCÜ ]

graphicer35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yorumlarınızı esirgemeyin arkadaslar...

kapakwf8.jpg

ahwet1

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.renkliteneke.com
bu işe yeni girmiş birisiyim. daha çok web tasarım ile ilgileniyorum ve bundan sonrada grafikerlik alanıdnada çalışmaya başlayacağım.

bence daha iyi bir çalışma hazırlayabilirsin. biraz basit olmuş. renk uyumu iyi değil.

graphicer35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Kardeş yorumun için teşekkürler de,bu sonuçta kitabın kapağı içi değil ki süsleme olsun.
Kapaklar genelde sade olur diye biliyorum ayrıca renk uyumu derken sadece kitabın adı üzerinde truncu çerçeve ekledim onu da çıkarırsak hepten sade kalır:)

tristan78

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.grafiky.com
grafik calisma bana da biraz yetersiz geldi. kitabin icerigi ile ilgili hic bir fikrim yok ama on kapak bu konuda biraz mesaj verebilir. yani burda, on kapakta grafik anlaminda sadece renkler ve birkac text ve birde desen goruyorum birseyler anlatmaya calisan.

Kesim cizgilerini (fazla kalin da olsa) koyduguna gore bunu baskiya hazir hale getiriyorsun. sitin cercevesini atip sirttaki yazilari da biraz kucultup sirtin konik atilacak yerlerinden uzaklastirmayi unutma.

basarilar dilerim

graphicer35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Teşekkür ederim değerli yorumunuz için.Baskıya falan gideceği yok arkadasım sadece öğrendiklerimi uygulamaya çalışıyorum ve sizin gibi bu işi iyi bilenlerden fikir alıyorum.
Uyarılarınız için de ayrıca teşekkürler.
Özür dilerim birde konik kelimesi hakkında bilgi verebilir misiniz?

aliimren

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.aliimren.com
Bence çok başarısız, fontlar renkler, kullanılan şekil ve resim vasatın bile altında

graphicer35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sağol Ali imren kardeş,geçen gün çalışmalarından birkaç tane rica etmiştim.Bişeyler kapmak açısından.Herkesin çalışmasında birşeyler buluyorsunda o anlamda.
Birde Gustave Flaubert'in Madam Bowary kitabının kapağını inceler misin?

tristan78

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.grafiky.com
Teşekkür ederim değerli yorumunuz için.Baskıya falan gideceği yok arkadasım sadece öğrendiklerimi uygulamaya çalışıyorum ve sizin gibi bu işi iyi bilenlerden fikir alıyorum.
Uyarılarınız için de ayrıca teşekkürler.
Özür dilerim birde konik kelimesi hakkında bilgi verebilir misiniz?

basılan islerde, kivrilacak yerlede kivrimin kolay ve standart gerceklesmesi icin karton ya da mukavva malzemelerde oluk acmak, kagitta ise iz olusturmaktir. Pratikte buna konik, teori de ise pliyaj denir.

erdemirs

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.re-imagination.com
Öncelikle, noktalama işaretlerinden sonra boşluk konulması gerektiğine değinelim :) Bana sorarsanız kitap arkasında geçen metnin tipografisi ile bayağı uğraşılmalı.. Ayrıca renk uyumu konusu da önemli bir konu elbet, o yeşil ve o turuncu uymadığı gibi beyaz glow efect i cidden boğmuş, bir de "Türkçesi" yerine "Türkçe Çeviri:" yazmak daha uygun olur sanki, ayrıca "Türkçe Çeviri:" yazısının font'u daha küçük olursa "Şima Rondinelli" ismi daha güzel ortaya çıkabilir, görüntü olarakta daha hoş olur..

Şima Rondinell isminin altında ve kitabın arkasında üstte duran şekil, olmasa görüntü daha rahat duracak aslen, ya da daha güzel bir çalışma eklenebilir, bu şekil ayrıca yanlardan uzatılmış gibi duruyo... Arka kapak fotoğrafı daha başarılı seçilse daha iyi olurmuş elbet..

Kolay gelsin...