Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kitap kapağı tasarımlarım

cleverblue

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Şu an baskı da olan kapak tasarımlarım. İyi mesailer arkadaşlar

2cuhl.jpg

2cuhy.jpg

2cuj4.jpg

2cujg.jpg

2cujt.jpg

2cuk0.jpg

2curm.jpg

Son düzenleme:

Benzer konular

Hasan ÇELİK

🏆Pro Tasarımcı🏆
Hepsi çok güzel, 2. çalışma film kapağı tadı vermiş emeğinize sağlık..

memoli4646

♾️Grafik Gurusu♾️
hepside başarılı... renkler, seçilen imajlar ve fontlar uyumlu... emeğinize sağlık...

twist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Herbiri oldukça güzel çalışmalar, eline sağlık..
paylaşım için teşekkürler.

beykozlu1908

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Gerçekten çok güzel çalışmalar, kıyamet vakti bana biraz film afişine benzetmeme sebep oldu ancak yine de çok hoşlar..

Hugareva

♾️Grafik Gurusu♾️
Hepsi mükemmel, 1 . kalite . Ama benim kafama yine birşey takıldı , sarı gelin neden sarı değilde magenta :rofl:

lance

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
geçenlerde bir kıtabçıda rastlamıştım kıtap kapak tasımlarınıza cidden çok önemli çalışmalar özellıkle aşkıya olanı sizleer bize örnek olmaya devam ettiginiz sürece sonsuz teşekkürler bizlerden sizlere :)

Freelens

🌟Usta Tasarımcı🌟
Ilk goze hitap olarak bakarsak wauwww, dedirtir.
Kitaplarin icerigini bilmiyorum ama isimlerden yola cikarsak,
cukk diye oturmus diyemem.
Kitap kapagi yaparken kitabi okumak gerekirmi diye sorarsan, kesinlikle derim.

1 KISA CORAPLI KADINLAR
Kitabin iceriini okumadigim icin, kadinin hangi halleri on planda, kapak ona ne kadar tekabul ediyor bilemiyecem...
Ilk ele aldigimda sadece goze hos, bir parfum kutusunu cagristiriyor.
Eger icerigiyle butunluk saglamiyorsa tabiki...

2- BANA ASKI ANLATIRMISIN
Ask nasil anlatiliri, kitaptaki bicimi huzunse, bu fotografi gec derim.
Aski kitap nasil tarif etmis, ona dair ip ucu yok ama, hzuunlu bir aska kapak olacak resim cok klasige kacmis.

3- SARI GELIN
Bilienen oykusuyle sari gelini ele alirsak dahi, arka fonun siyah beyaz yada sararmis tarih dokusu vermeyi tercih ederdim.
Bahsedilen sari gelin, bugunden bir figurle kapak olacagina, o gunun sari gelin yuzlerini tercih ederdim.

4- CENETTE IKI YIL
Iyi vermissin. Yani kitaptaki algi ve kapak birlesmis diyebilirim.
Kitabi okumasanda kapakla, bu algiya cikabilirsin.
Iyidiri olanda bu.

5- KIYAMET VAKTI
Biz kiyameti boyle biliriz. Bilinen bir alginin tekrari, Bir tekrar olmus yani.
Yazarin kiyamet algisi buysa, bu kitapta bir tekrardir. Yok senin kiyamet algin buysa, yazarin kiabini harcamissin. Yazarin bunu sana anlatmasi gerekti. Yada senin kitabi okuman

6- ASKA AF YOK
Bir yardim kurulusunun, multeciler veya depremzadelere veya v.b. temalara ait afis calismasi gibi.
Aska af yokta sonuc multecilesmemidir? yanlizlikmidir? Tel orguyle bagi nedir?
Yani aski af etmeyen insanlik veya birey, kimi kimlere dusurdumudur sonucu elde edeyim.
Bu kapak sadece dram cagristiriyor. Ama askin dramini degil

7- ASKIYA

Ask bir pembe dizidir. Iste son sozum bu dermis gib kapak olmus.
eger ask buysa, pembe bir dizidir ve sizde bunu seviyorsaniz bu kitabi kacirmayiniz diye, okura bir mesajin varsa, bu kapak olmus derim.
Sanirim kitapta verilen bu degildir.

Kulaga gelen her hos ses muziktur ezberini bozacak olursak, goze hos gelen her tasarimda, tasarim degildir benim icin...

Boyle baktigimda, pekte icerikle butulesmis saymam kapak calismalarini.

Iyi calismalar

cleverblue

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bu tasarımların hepsi yazarların düşüncelerine dayanarak tamamlanmıştır. "Kitapların icerigini bilmiyorum ama isimlerden yola cikarsak.." demişsiniz. İçeriği bilmeden nasıl kendinden emin yorumlar yapabiliyor sunuz?

KISA ÇORAPLI KADINLAR: Günümüz zengin ve sosyal kadınların yaşamına dair belgeler sunulmakta. Aşk, kıskançlık, nefret,öfke ve kadınlar arası çekişmeleri. Aşkın rengi pembe başlık, nefret öfke gri tonda background, kadınların çekişmesi görsel olarak verilmek istenmiştir.

BANA AŞKI ANLATIR MISIN: Aşka yelken açmış iki geminin, Fırtınalı bir derya da verdiği mücadelenin hikâyesidir. Toplumun değer yargılarına sıkışmış. İnanç ile aşk olgusunun birlikteliğinde ki, Güç ve tezatların sorgulanmısıdır.
Açıklama: İki gemi; aşkı yaşayan iki insan. Karamsarlıkta bulutlarla verildi.

SARI GELİN: Burda bahsedilen gelin Ermeni bir gelin. Ayrıca göç etmek trenle verilmek istendi.

CENNETE İKİ YIL: Bir kaçağın ele alındığı roman. Toros sırtların da bir barakada, Turist kızın kaçakla yaşadığı ilişkiye anlatmakta.

KIYAMET VAKTİ: Yazarın bu kapağa karşı çıkmaması harcamadığımı gösterir gibi. Dediğin mantığa göre herşey birbirinin tekrarı bir şey yapmaya gerek yok. Oturalım aşağıya. Kıyameti güller, böceklerle vermeliydim haklısınız.

AŞKA AF YOK AŞKA AF YOK: Arka kapak yazısını aynen aktarıyorum;
Doğu Anadolu Bölgesi’nde, devletin iki dudağı arasından çıkacak kelimelere muhtaç bir aşk hikayesi… Güçlü ve yalnız olmanın, sevdiğinin yolunu beklemenin kusur sayıldığı; zorlu köy hayatında güzelliği ve yalnızlığıyla ayakta kalmaya çalışan, mücadeleci bir kadın: Sada…
Af söylentilerinin peşinden koşarken tanıştığı avukat, İstanbul’daki zengin ailesini zorunlu bırakıp, kendisine mütevazı bir yaşam kuran köy öğretmeni, salyalarıyla kasaba halkı ve bütün yaşama umudunu bir mektupla elinden alan hapisteki sevdalısı... Sada için yaşam çemberi zaman zaman daralıp zaman zaman genişlerken değişmeyen tek gerçek, yalnızlığı…
“Siz ne kadar yalnız kalabilirdiniz?”
Bu soruyla sıklıkla karşılaşacak ve Sada’nın çevresinde gelişen olaylara tepkisiz kalamayacaksınız. Yardım kuruluşu dediğin kapak; Sevgilisi için affı bekleyen bir kadının karşılaştığı insanlık dramı. O teller aşkı cezavine attılar diye değil, tel örgülerin getirdiği drama bir yolculuk.

AŞKİYA: Pembe dizi mesajını almışsan slogana gerek yok kapak amacına ulaşmıştır.

Göze her hoş gelen tasarım değildir; demişsiniz. İçeriği bilmeden, böyle derin eleştiri getiren dar bakış açısına sahip olan da bana göre TASARIMCI değildir.

Son düzenleme:

yusufmersin

🌱Yeni Üye🌱
Yardım

Arkadaşlar sie bişey soracam ben bu işte yeniyim.e-kitap yayımı yapacam kişisel olarak yalnız şahsi olarak yayın evi aracılığıyla değil.Bu durumda Kitap Kapağına yayın evi logosu vs konur ya peki ben ne yapcam :crying:

adembeg

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kısa çoraplı kadınlar sade, uyumlu ve göze hoş görünüyor

grafiker_emrah

♾️Grafik Gurusu♾️
maşallah emeğinize sağlık hepsi bir birinden başarılı ;)

Graphid

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hepsini okuma isteği uyandırıyor. Harika emeğine sağlık...