Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kod yazımı için gerekli font.

mahmutbudak

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar.
Belki gereksiz gibi görünebilir ama kod yazarken kullandıgımız yazı fontu gercekten onemli. Ben kod yazarken monaco (Monaco - Font Ykle - Dnyann En Byk Font Sitesi) fontunu kullanıyorum ama ince olması gercekten kotu bi goruntu oluyor ve istediğim hiç bişeyi bulamıyorum. Bu yazı fontunu os x lion 'da kalınlaştırabiliyoruz. Bunu windows 7 dede yapmak mümkünmü ? Bu adreste (otaku-elite - Monaco "Bold" - Fixing the Ugly OS X Fonts in Lion) ince ve kalınıının örneği mevcut bu fontu bold yapabilecek arkadaş varmı ?

Benzer konular

mesajali

👑Efsanevi Grafiker👑
Merhaba arkadaşlar.
Belki gereksiz gibi görünebilir ama kod yazarken kullandıgımız yazı fontu gercekten onemli. Ben kod yazarken monaco (Monaco - Font Ykle - Dnyann En Byk Font Sitesi) fontunu kullanıyorum ama ince olması gercekten kotu bi goruntu oluyor ve istediğim hiç bişeyi bulamıyorum. Bu yazı fontunu os x lion 'da kalınlaştırabiliyoruz. Bunu windows 7 dede yapmak mümkünmü ? Bu adreste (otaku-elite - Monaco "Bold" - Fixing the Ugly OS X Fonts in Lion) ince ve kalınıının örneği mevcut bu fontu bold yapabilecek arkadaş varmı ?

fontu yükle hazırlayım

mesajali

👑Efsanevi Grafiker👑
Hocam denedim fakat görüntüde bozukluk var yazı net değil pixel şeklinde kare kare olmuş kenarları kalınlaştırmada çok az olmuş yani standart bolddan biraz daha az olmuş bundan kaynaklanıyor olabilirmi ?

pixsel görüntü vermesi normal değil bende bir sorun yok ama dahada kalınlaştırabilirim fakat espas ayarları değişir fontu yüklemeden önce önceki fontu kaldırmalısın bir de bunu dene
https://dosya.co/download.php?id=51594DB31

mahmutbudak

🌱Yeni Üye🌱
pixsel görüntü vermesi normal değil bende bir sorun yok ama dahada kalınlaştırabilirim fakat espas ayarları değişir fontu yüklemeden önce önceki fontu kaldırmalısın bir de bunu dene
MONACO__3.ttf

Tamam hocam istediğim kalınlığa ulastı font teşekkür ederim biraz götüntüde bozukluk var ama sanırım benım cozunurlukten kaynaklanıyor cok tesekkur ederım sagolun