Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kot Etiketi Tasarımlarım (Serigrafi) Yorum ve Yardım .!

iyireklam10

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaşlar kot firması için Yaptıgım Kot Etiket tasarımlarım Yorumlarınızı Bekliyorum ..

Ayrıca Serigrafi Olarak Basılacaklar çok fazla serigrafi bilgim yok oyuzden kaç puntoya kadar basılabilir etiketteki marka dışındaki yazıların net olup olmadıgının bir önemi yok sadece merak ettiğm serigrafide hangi renkleri kullanabilirim ..
renk ayrımı normal ofsettki gibimi
tram kullanıyorum fakat minumum :% kaç tramlar serigrafide net Çıkıyor .?

bu konudada yardımcı oalrsa ustadlar sevinirim ..

Etiketler Aşağıda ..!

Poest.jpg

Son düzenleme:

Benzer konular

iyireklam10

🌟Usta Tasarımcı🌟
35 kişi bakmış bir kişi bile yorum yazmamış :)

aşk olsun arkadşlar artı bu tasarımımda yardımda istemiştim digerleri gibi olsa tmm dicem serigrafiden anlayan kimsedemi yoktu Bunların içinde .?

Tmm daha paylaşmıyorum sizlerle tasarımlarımı :(

Kırıldım Grafikerler.net Ailesine :(:(

:D

BblueE

🌱Yeni Üye🌱
bence diyecek söz bulamamışlardır o yüzden yorum yapmamışlardır :D ben çok begendım ama ... amasıda var detaylı bı sekılde baktıgım zaman bana tanıdık geliyo yazı fontlar şekıller

iyireklam10

🌟Usta Tasarımcı🌟
bence diyecek söz bulamamışlardır o yüzden yorum yapmamışlardır :D ben çok begendım ama ... amasıda var detaylı bı sekılde baktıgım zaman bana tanıdık geliyo yazı fontlar şekıller

Tanıdıkgeliyor derken başka markalarda görrdümmü demek istedin ?

bunlar küçük firmalar fason çalışıp ürünleri yaptırıp anadoluya ihracediyorlar vektör çizimleri kast ettiysen bir kaç tanesini bu siteden birazını baız yerlerdenaldım kendimdende katarak tasarımlar yaptım..

iyireklam10

🌟Usta Tasarımcı🌟

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
mümkün olduğu kadar tram kullanmamaya çalışın
sonuçta hem tram noktaları büyük olup göze batıcak hem kalıp tıkanmaları ve bu yüzden tramın kaybolması gibi sorunlara yol açacaktır
iş trigromi olmadığı sürece istediğiniz kadar renk kullanın ancak kullandığınız renklerin temel renkler olması daha avantajlı olur
çok miktarda baskı yapılacağında eğer karışım bir renk kullandıysanız renk tekrar tutturulamayabilir

ve eklemek istediğim bişey daha var
eski bir üyesiniz hem flood yapıp kural ihlal etmeniz hemde sitem etmeniz şaşırttı beni

N/A3

🏆Pro Tasarımcı🏆
Horus'un belirttiği gibi , tramdan kaçınman avantajına, ama illaki kullanmak istiyorsan kullanılcak ipek önemlidir, yüksek numaralı ipek kullanılmalı.
renk olarakta Horus'a katılıyorum.

iyireklam10

🌟Usta Tasarımcı🌟
mümkün olduğu kadar tram kullanmamaya çalışın
sonuçta hem tram noktaları büyük olup göze batıcak hem kalıp tıkanmaları ve bu yüzden tramın kaybolması gibi sorunlara yol açacaktır
iş trigromi olmadığı sürece istediğiniz kadar renk kullanın ancak kullandığınız renklerin temel renkler olması daha avantajlı olur
çok miktarda baskı yapılacağında eğer karışım bir renk kullandıysanız renk tekrar tutturulamayabilir

ve eklemek istediğim bişey daha var
eski bir üyesiniz hem flood yapıp kural ihlal etmeniz hemde sitem etmeniz şaşırttı beni

ASlında tam oalrak sitem değildi biraz esprili olsun die öle yazdım ama diger çalışmaları hep yoruma sunmuıştum ama bunu yardımda istediğim için arkadaşların çogunun ilgisiz kalmasına şaşırdıgım için yazdım ..

yoksa flod yapmak değildi nietim :(

üzgünüm..!

kıvılcım

🌟Usta Tasarımcı🌟
merhaba arkadaşım..
öncelikle çalışmış olduğun grafiği serigrafa uygun görmedim bu konuda biraz bilgi edinmende fayda var bu işi vereceğin kişiyle yani seriğraf ustasıyla irtibata geçersen eğer bu konuda sana en iyi şekilde bilgi vereceğine inanıyorum.
renkli opak etiketleri piyasada mevcut eğerki zemine baskı yapılacaksa dalgalanmalar olucaktır renk olarak cmyk renklerini tercih etmelisin ara tonlar sorun çıkaracaktır boya aktarımı yapıldığı zaman o tonu yakalamak zordur ipek olarak genelde tramların değerleri önemlidir ipekte tıkanmalara sebep olabilir. 120 ve üzeri ipek gözeneğini kulllnabilirsin marka çıksında diğerlerinin önemi yok demişsin yanlış bu çalışmanın havasını değiştirecektir. grafiği yaparken horus'unda bahsettiği detaylara göre hazırlamalısın. bu konuda dahada detaylı bilgi vermek isterdim fakat seriğraf uygulamasını sizmi yapacaksınız??

otytaner

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Serigrafta kalın tram kullanılması lazım. Çalışmalar güzel ama iş baskıyı yapacak kişinin ustalığına bakar. Eğer istanbulda yaptırıcaksan baskıda sana yardımcı olacak bi serigrafçı ismi verebilirim. İşin ustası bi firma.

iyireklam10

🌟Usta Tasarımcı🌟
kıvılcım;68021' Alıntı:
merhaba arkadaşım..
öncelikle çalışmış olduğun grafiği serigrafa uygun görmedim bu konuda biraz bilgi edinmende fayda var bu işi vereceğin kişiyle yani seriğraf ustasıyla irtibata geçersen eğer bu konuda sana en iyi şekilde bilgi vereceğine inanıyorum.
renkli opak etiketleri piyasada mevcut eğerki zemine baskı yapılacaksa dalgalanmalar olucaktır renk olarak cmyk renklerini tercih etmelisin ara tonlar sorun çıkaracaktır boya aktarımı yapıldığı zaman o tonu yakalamak zordur ipek olarak genelde tramların değerleri önemlidir ipekte tıkanmalara sebep olabilir. 120 ve üzeri ipek gözeneğini kulllnabilirsin marka çıksında diğerlerinin önemi yok demişsin yanlış bu çalışmanın havasını değiştirecektir. grafiği yaparken horus'unda bahsettiği detaylara göre hazırlamalısın. bu konuda dahada detaylı bilgi vermek isterdim fakat seriğraf uygulamasını sizmi yapacaksınız??

ben freelance olarak yapıyorum bunu işi baskıya renk ayrımını yapıp teslime dioyrum kendi ustasına kendi atolyesinde bastırıyor...

marka çıksın geri önemli değilken çok kötü olsun istemedim ama serigrafide ofset gibi çıkmadıgını biliyorum zemin kullanılacak yani direk o renkteki etiketlere basılacak kırmızı olan yada zemini renkli olan çalışmalara ise... komple zemin boyanacak .. şekilde olacak .... ben işi yapıp teslim ediyorum segirafi ve baskı işini onlar yapıyorlar ustaları nekadar iidir yada ne kadar bilgilidir bilmiyorum sadece tram kullanmak istiyorum bazı tonlarda ofsette %7 %10-15 kullanıyorum sergirafide ise % 20-30 iyimidir .?

Birde Bişey Daha Sormak İstiyorum ..

?? Şimdi ben bunlarıCorelde yapıyorum ve teslimedeceğim Aydınger alıp basacaklar ama ben bu işi freelance yapacagım .. fakat işleri corel olarak teslim etmek istemyiroum ..
yani adam ilerde 100-150 etiket yaptıgımda hazır elindeki şekillere marka koyup müşteriye sunsun istemiyorum benim çalışmalarımı ve sadece bu iş için değil ..
bu durumda ne oalrak kaydetmeliyim çalışmaları renk ayrımı yapılmış oalrak uzerinde duzenleme yapılamaması için .?

bu konudada yardımcı olacak arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum...

Yorum yazan herkesede tşk ediyorum tekrar...

mert_efe

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.etiketiniz.com
arkadaşım çalışmaların güzel olmuş eline sağlık,
serigrafa gelince sana yardımcı olabilirim serigraf atölyemiz var ve grafik film çalışmalarını ben yapıyorum istediğin renkleri kullanabilirsin önemli olan malzeme cinsine uygun mürekkep kullanılmasıdır, tramlı baskı yapacaksan eğer iyi bi ışıklı masada 24 lük tram işini görür .... kolay gelsin

iyireklam10

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşım çalışmaların güzel olmuş eline sağlık,
serigrafa gelince sana yardımcı olabilirim serigraf atölyemiz var ve grafik film çalışmalarını ben yapıyorum istediğin renkleri kullanabilirsin önemli olan malzeme cinsine uygun mürekkep kullanılmasıdır, tramlı baskı yapacaksan eğer iyi bi ışıklı masada 24 lük tram işini görür .... kolay gelsin

Mert_efe ye yardımlarından Dolayı tşk ederim ..

Birazserigraf Konusunda Aydınlandım Diyebilirim Şimdilik..! (Msn aracılıgı ile bana serigraf ve boya olayını anlattıgı için Özel olarak tşk ederim..!)

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Birde Bişey Daha Sormak İstiyorum ..

?? Şimdi ben bunlarıCorelde yapıyorum ve teslimedeceğim Aydınger alıp basacaklar ama ben bu işi freelance yapacagım .. fakat işleri corel olarak teslim etmek istemyiroum ..
yani adam ilerde 100-150 etiket yaptıgımda hazır elindeki şekillere marka koyup müşteriye sunsun istemiyorum benim çalışmalarımı ve sadece bu iş için değil ..
bu durumda ne oalrak kaydetmeliyim çalışmaları renk ayrımı yapılmış oalrak uzerinde duzenleme yapılamaması için .?

bu konudada yardımcı olacak arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum...

Yorum yazan herkesede tşk ediyorum tekrar...

PDF X formatında kaydedersen sorun çıkmaz sanırım.
Bu arada yazımda epey düzelme var. Ama hala aynı tez canlılık devam ediyor.:lol:

iyireklam10

🌟Usta Tasarımcı🌟
PDF X formatında kaydedersen sorun çıkmaz sanırım.
Bu arada yazımda epey düzelme var. Ama hala aynı tez canlılık devam ediyor.:lol:

yazdıklarımı tekrar okuyup bazen duzenliyorum diyebilirim hocam :D:D

o formatta tmm denicem bi bakayım şu ilk çalışmaları öyle kaydedeyim ozaman ..!

iyireklam10

🌟Usta Tasarımcı🌟
bunlarda yeni Yaptıgım çalışmalar Arkadaşalar ilerleyen günlerde işn Yoğunluguna göre bir kaç çalışma daha yapacagım bu firmalara sanırım ...

J-19%20ERKEK%20convert.jpg

Yorumlarınıız Bekliyorum

faruk_966

🌱Yeni Üye🌱
1980 senesinden beri kot etiket imalatı yapıyorum

jakron baskısında serigrafi baskıda şase denen matbaa kalıplarını çeken makina serigarfi içinde yapıldı ve % 60 tram alınıyor

baskı ya gelince jakron emzin yıkamaya ve taş yıkamaya gireceği için baskıda kullanılan boya önemlidir NB serisi boya kullanmak en net en güzel baskıyı verir tabi boyaya yıkamada çıkmaması için katalizör de girilmesi gerekir

baskıda yazın 100 lük ipek kışın 120 lik ipek iyi sonuç verir jakron etiketlerde piyasada kullanılan renkler ( vişne siyah - vişne - koyu lacivert ) Tek renk baskılarda vişne - lacivert - siyah kullanılır farklı renkler grafikerin yaratıcılığına kalmış bir mesele ama basan usta fazla rengi hiç sevmez :D ayrıca yıkamada çıkmaması için ÇBS süperlüx oto boyasıda çok fazla kullanılan bir boyadır zaten ÇBS nin vişne rengi hiç bir boyada yoktur

jakronda beyaz yeşil turuncu pembe gibi renklerin basılması zordur malzeme emici bir malzemedir rengi yutar ve baskıda birden fazla baskı yapmak gerekir buda işi dahada zorlaştırır etiketleri basacak kişi kalıpları kendi bünyesinde çekiyorsa ışıklı masada bizim tabirimizle tırnaklı yazı yani italik yazı kullanma çalışmalarında çünkü baskıda çok sık tıkanır desen ve sürekli kalıbın silinmesi gerekir buda iyi olmaz
bold karakterler kullan

yaptığın çalışmaların içinde sadece son eklediğin çalışmalarda siyah zeminli etiketin altındakini beyendim 2 rengin üstüne çıkma yapan kişi renk başı fiyat koyacaktır alan kişiyede fiyat yüksek gelecektir jakron tekel ürünü gibidir hemen hemen standart fiyatı var piyasada deri ürünlere göre daha hesaplı olduğu için jakron tercih edilir çizimlerini buna göre yap

bütün meslek sırlarını verdim daha ne istiyon

bi zamanlar yıldız teknik üniversitesinin öğrencilerinin dönem ödevlerini ben basardım onlarda biz bastık diye götürüp not alıyorlardı

çizimleri aydıngere çıkış alırken avrupa aydınger kullan diyer aydıngerler yazıcıdan çıktığı zaman farkındaysan sıcak gibi çıkar daha sonra çekme yapar oturtma baskılarda birbirini tutmaz kaçıklık olur avrupa aydıngerde bu sorun olmaz
başka ne yazabilirim

Moderatör tarafında düzenlendi:

iyireklam10

🌟Usta Tasarımcı🌟
tşk ederim bilgilerinizi paylaştıgınız için

metehanarda27

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşım bu tarz çalışmlar eskidi arşivini yenilemen gerek benden bir ip ucu Tsört tasarımlarında kullanılan vectörleri kullanırsan ıyı olur kolay gelsin