Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kuru Boya Çizimim

mermaid

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.dinodream.com
Kuru Boya Hayali Çizimim (tual kareli kağıt üzerine)

2989034954_445c7821e4_o.jpg

2988177811_cbd6077fc7_o.jpg

2991998312_4f4472527e_o.jpg

Benzer konular

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Camii de ufak tefek hatalar var fakat genel olarak çok güzel bir çizim olmuş.
Tebrik ederim.Devamını bekliyoruz:)

Elinize sağlık.

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Açıkçası konu başlığını okurken bukadar iyisini beklemiyordum :)

İlk hali bile okadar güzelki, devamı olmasada olurmuş :)

Kalemlerde yeni alınmış :p hayırlı olsun...(olmuşta)

Ellerinize ,yeteneğinize sağlık...Zevkle inceledim...

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
Camii de ufak tefek hatalar var fakat genel olarak çok güzel bir çizim olmuş.
Tebrik ederim.Devamını bekliyoruz:)

Elinize sağlık.

bence o cami değil
ayrıca düzeltmek gibi olmasın ama "camii" değil "cami" dir
eğer ki bir ismi tamlayacaksa "camii" yazılır

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
bence o cami değil
ayrıca düzeltmek gibi olmasın ama "camii" değil "cami" dir
eğer ki bir ismi tamlayacaksa "camii" yazılır

Teşekkür ederim Horus.Evet bilindigi gibi "cami" kelimesini önünde tamlayan bir sözcük varsa "i" harfide eklenir ve "camii" olur.Burada bu caminin ismi belirtilmedigi için o cami sıfat görevindedir.O yüzden cami'i olarak kullanılması gerekirdi.Acele ile dikkat etmemişim.Cami kelimesinin dilimizdeki kökenine değinelim;
cami kelimesinin sonunda aslında bir de arapça ayn sessiz harfi vardır; ama türkler bu sesi çıkartamadıkları için yok ederler. kelimenin orijinali cami' dir ve bu haliyle tamlayan eki gelince tabi ki cami'i olur; ama biz aynı harfini çıkartamıyoruz öyleyse camisi demenin de bir zararı yoktur.

Çizimde bulunan yapının cami olup olmadıgına gelince; ne oldugunu tam çıkaramadım fakat ben cami' ye benzettiğim için bu sözcügü kullandım.Umarım
sayın mermaid' i rahatsız etmemiştir.:wink:

Tekrar teşekkürle Horus.:wink:

mermaid

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.dinodream.com
Teşekkür ederim Horus.Evet bilindigi gibi "cami" kelimesini önünde tamlayan bir sözcük varsa "i" harfide eklenir ve "camii" olur.Burada bu caminin ismi belirtilmedigi için o cami sıfat görevindedir.O yüzden cami'i olarak kullanılması gerekirdi.Acele ile dikkat etmemişim.Cami kelimesinin dilimizdeki kökenine değinelim;
cami kelimesinin sonunda aslında bir de arapça ayn sessiz harfi vardır; ama türkler bu sesi çıkartamadıkları için yok ederler. kelimenin orijinali cami' dir ve bu haliyle tamlayan eki gelince tabi ki cami'i olur; ama biz aynı harfini çıkartamıyoruz öyleyse camisi demenin de bir zararı yoktur.

Çizimde bulunan yapının cami olup olmadıgına gelince; ne oldugunu tam çıkaramadım fakat ben cami' ye benzettiğim için bu sözcügü kullandım.Umarım
sayın mermaid' i rahatsız etmemiştir.:wink:

Tekrar teşekkürle Horus.:wink:

Yorumlarınız için teşekkür ederim, evet cami değil, saraydan bir bölüm aslında :smile: Hayali bi resim, elbette herkeste farklı düşünceler oluşturabilir.

Selim MERCANO

👑Efsanevi Grafiker👑
Eline sağlık Gökçe arkadaşım uzun zaman sonra yine bir tasarımla aramızdasın. Detaylardaki gölgelendirmeleri güzel tonlamıssın.Tebrik ederim.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Perspektif olarak kubbelerin eklerinde sorunlar var ama genel olarak gölgelendirme va karalamadaki hakimiyetiniz yerinde..Çizmeye devam..Kolay gelsin..

SERAP BİRCAN

🌟Usta Tasarımcı🌟
Çok güsel olmuş arkadaşım, büyük bi sabır ister tebrikler ;)

mermaid

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.dinodream.com
Beğendiğiniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar, aslında kuru boya pek kullanmıyordum ama bunu zevkle yaptım :)

fairylike

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.facebook.com
bnce hiçbir yerinde bir hata yok çünkü herkesin tarzı farklıdır ve harika gözüküyor ayrıca ufak hatalar olabilir kmde yok ki:)ama yine de bnce harika (bn bir kusur da göremedim )devamını görmek isterim çalışmalarınızın kolay gelsin

mermaid

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.dinodream.com
bnce hiçbir yerinde bir hata yok çünkü herkesin tarzı farklıdır ve harika gözüküyor ayrıca ufak hatalar olabilir kmde yok ki:)ama yine de bnce harika (bn bir kusur da göremedim )devamını görmek isterim çalışmalarınızın kolay gelsin
Teşekkür ederim fairylike. Elbette hatalar olabilir ama hayali yapılan resimlerde göze batıcı olmadığı sürece hata aramamak lazım.