Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kurumsal Kimlik Çalışması Yaptırılacaktır - Türkiye Geneli

mgyknt

🏆Pro Tasarımcı🏆
hem ederinin üstünde verdiğini bildiğini söylüyor
hemde 50 TL ye yaptırmak istediğini söylüyor

başlığı açan arkadaşım
merak ediyorum ederi nedir bu işin?

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Kamera şakası kesin bu, kesin kesin!nereye el sallayıp, güleceğiz?

50'yi bırakın, 5 TL'ye de yapanlar çıkar ama öncelikle şu uyarıları okumanızı öneririm. Hem sizlerin aldanmaması, hem de bizlerin ruh sağlığı için:

(Firefox veya Google Chrome)

Bu nedir gerçekten anlayamadım nasıl bir emeğe saygım var düşüncesi.50 TL. kurumsal kimlik hadi 50 TL yi anladık diyelim (anlaşılması imkansız olsada) yada salonumuzda güzel bir yemek neyin nesi oluyor yaaaa yok artık bu kadar da ucuz değildir herhalde emeğimiz değil mi ? Belki 24 saatimi belki de daha fazla zamanımı vereceğim işin ederi 50 TL hakikaten inanamıyorum ne diyim yada ne denebilir ki ????:swear:

Sevgili arkadaşlar;
Öncelikle bu ilanın asılsız olduğunu, bizimde sizler gibi bu işi yapan profesyonel bir kuruluş olduğumuzu bildirmek isterim. Ne yazık ki bu ve bunun gibi ilanlar ve işimize bu yönden bakanların sayısı çok fazlalaştı. Affınızla; iki lafı bir araya getirip konuşacak seviyede olmayıp bir iki programı öyle böyle kullanmayı öğrenip işi aynı bu ilandaki seviyeye düşüren emek hırsızlarından geçilmiyor ortalık. Aslında bir çok konuda ben yaparım, ben ucuza yaparım gibi cevaplarla dolması yerine bu tür tepkileri görmek bizi sevindirdi. Lütfen sessiz kalmayalım. Son olarak site yönetiminin bu şartlara rağmen ilanı onaylayıp buraya asılmasını sağlaması; işin kimler tarafından nereye getirildiğinin de farklı bir ispatıdır bizce. Bu işi ciddiye alıp, profesyonel titizlikte ve kalitede çalışan arkadaşlarla toplanıp hepimizin madur olduğu bu konuyu tartışmak, gerekirse ortak bir tavırla çalışma kararı alıp, artık birşeyler yapalım diyoruz. Sizler ne dersiniz?

Bu ne kardeşim dalga geçer gibi birde msn adresi bırakmış geri...lı. yemek ısmarlıcakmış birde
kartviziti o fiyata basmıyorlar cinsmisin nesin Mesleğimizi ne hale getirdi böyle dangalaklar çok sinirliyim kaldır o ilanını. İstersen ben sana 100 tl vereyim en azından logonun L sinden başlarsın..

başka söze gerek kalmamış ;) insanlar acaba ne olarak düşünüyor bu mesleği .afedersiniz ama günümüz Türkiye'sinde dilenciler bile epey kârlı kapatırken günlerini 50 TL ye bu işi yaptırıp üstüne yemek ısmarlamak gibi bir cömertlik yapılması beni hayrete düşürdü açıkcası. haaa bu arada çayı bilmem ama soğuk bir su da olabilir böyle bir iş sonrası...

ben grafikerler.net yönetimine sesleniyorum . bu tarz mesleğimizle dalga geçici ilanlara lütfen yer veripte gereksiz tartışmalar yaratmayın. böyle bir saçmalık olamaz adamın söylediğine bakın bi yemekte ısmarlıyabilirim bu kadar aç ve acizmiyiz bu ne tarz bi tekliftir anlamadım. ilanı veren arkadaşıma sesleniyorum sana sattığın yemeği hayrına mevlüt okuttur deseler dağıtırmısın teklifini yersiz, saçma, bi okadar basit ve dalga geçer buldum. insanların meslekleriyle dalga geçmeyin bu teklife evet diyecek insanda grafik tasarımcı camiasından değildir. siz eniyisimi pat pat boyayla hayal gücünüzü yan yana getirin bi logo yapın.

insanlar bu işin okulunu okuyor, yıllarını veriyor siz yemek ısmarlayayım mı diyorsunuz?.. bu sanata bakış açısı bu mu yani?
ya bu ilan gereksiz ya da siz...

Biz her ilanı elimizden geldiğince okumaya çalışan ve bu işi her hangi maddi beklentisi olmadan yapan kişileriz. Böyle bir siteyi ayakta tutmayı geçtik, birde ilanların hepsini tek tek okumaya çalışarak emek harcıyoruz. Buna rağmen 50 tl ye logo yapan da var aranızda, 5000 tl ye de logo yapan var aranızda. Biz tarafsız olarak bu tarz ilanlara karışmıyoruz. Çünkü karıştığımızda kişilerle birebir yüz yüze gelerek laf anlatmaya çalışıyoruz buda bizim aşırı derece zamanımızı alıyor. 100 kişiye tepkinizi koyarsanız size yakışan şekilde bu tarz ilanlar azalır... Bana soracak olursanız bencede mantıklı bir ilan değil ama biz bunun bir kuralını koymuşuz ve kurallarımıza aykırı olmayan her ilan ı YAYINLAMAK ZORUNDAYIZ.

Aranızda kendini gösterebilecek bu iş için bu meslek için bu sanat için birşeyler yapabilecek gönüllü arkadaşlar çıkıp kendilerini bize göstermeye başarırlarsa, bilinki kendilerini değerlendirip iş ilanlarının başına yetkili kişi olarak görevlendirebiliriz. Ancak kendini bize göstermiş olması ve güvenimizi kazanmış olması gerekmektedir.

Bu tarz ilanlara siz zarar görmeden verebileceğiniz en olumlu teknik bu tarz ilan ları ihbar etmek. 1 kişi ihbar ederse belki birşey olmaz ama 100 kişi ihbar ederse, bu tarz ilanları biraz daha azaltmış oluruz. Yine bu iş size düşüyor...
Konu alakasız yönlere kayabileceği ve tartışma sebebi olabileceği için tarafımca kapatılmıştır.

Saygılarımla.
Gökhan TEKİN