Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

leopard 10.5.8 de freehand çalışmıyor

rockan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yıllardır kullandığım freehand çalışmıyor arkadaşlar yardım edin lütfen. Daha önce başınıza böyle bi olay geldi mi. Bİr türlü çözemedim. Sistemi leopard 10.5.8. dock da freehandin simgesi zıplayıp duruyor ama açılmıyor. Yeniden yükledim sorun hala devam ediyor. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Benzer konular

vagabond

🌱Yeni Üye🌱
aynı sıkıntıyı bende yasadım demın lutfen yardımcı olursanız sevınırım.

bumerang86

🌱Yeni Üye🌱
tabii ki calismaz

freehand'in calisabilmesi icin makinenizde classic'in de gömülü olmasi lazim. Classic de 10.4.11'den sonraki sistemlerde calismaz. Dolayisiyla Freehand'i calistirabilmeniz icin makinenizde maksimum Tiger yuklu olmalı ve ona da Classic'i entegre etmelisiniz.

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
freehand'in calisabilmesi icin makinenizde classic'in de gömülü olmasi lazim. Classic de 10.4.11'den sonraki sistemlerde calismaz. Dolayisiyla Freehand'i calistirabilmeniz icin makinenizde maksimum Tiger yuklu olmalı ve ona da Classic'i entegre etmelisiniz.

Snow Leoparda kadar olan bütün sistemlerde Freehand sorunsuz çalışır. Şunu deneyebilirsiniz users içindeki Library>Application SUpport>Macromedia klasörünü çöpez attıktan sonra yüklemeşi deneyin.

macservis

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sistemde classic in yüklü olması gerekmez.
10.4.11 ve sonrası sistemlerde freehand calısır 10.7 haric.
Library>Application SUpport>Macromedia klasörünü silmek değil tam tersi o dosyanın içine register dosyasını koymanız gerekir.

olmayanlar eklesin yolliyim.

macstandby@msn.com

macservis

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ve sisteminizde rosetta nın yüklü olması gerekli.