Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

leopartta türkçe font sorunu

muammer

🌱Yeni Üye🌱
sistemimi leopard a yükselttim ama bütün fontlarım uçtu. leopard a uyumlu türkçe fontları olan varmıdır arkadaşlar. yoksa tek tek elden geçirmem gerekecek. bi yardımcı olunuz please:)))

Benzer konular

ibozo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sorun sanırım fontlarda değil leopardın carbon desteği vermiyor olmasında
türkçe güncelleştirme de bu sorunu çözmüyor hatta daha da karıştırıyor deneme ve bekle bende yeni fontlar yükledim ama sonuc aynı popchar da bile tr harfleri bulamıyorum bazen... sana kolay gelsin beklemekten başka çare yok gibi eğer sorunu hallettiysen bana da bildir lütfen yoksa daha sıfır km olan imacıma formatı indireceğim iş yapamaz oldum :D:D:D

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
Bu sorun çok üzcü, bende leopara adım atıp üzülenlerdenim... Çözüm bulan arkadaşlar paylaşırsa sevininirim....

ibozo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yaa bu sorun için kemse bi şey yazmamış
eski tiger fontlarını türkçe kullanmak için tiger da hd>libary>Keyboard Layouts klasörü içindeki carbon betiklerini leopard da aynı yere yapıştır ama yine de eskisi gibi olmasını bekleme çünkü yeni dil kodları eskisinden çok farklı tabii programlar da ona göre değişiyor ve işin ucu bilkoma dayanıyor. uzun hikaye yanii:swear:

elifix

🌱Yeni Üye🌱
bendede türkçe fontlar çıkmıo leopard benimki...türkçe fontlar yükledim bu seferde ğ ü ş ahrfleri çıkmıo diğerleri çıkıo...nasıl çözebilirim bu sorunu acaba...klavye ayarlarından mı...

Risus1979

🏅Acemi Tasarımcı🏅
leopard destekleyen turkish carbon bulamıyorum yardımcı olursanınız çok sevinirm..

sedef akyol

🏅Acemi Tasarımcı🏅
.. .evet bende format attım ilk defa ve klavyem değişti ama bulup yükledim düzeldi
:eek:)

sedef akyol

🏅Acemi Tasarımcı🏅
mac in son sürümü ilk panther di sonra tiger çıktı son olarak leopard,belki leopard tan sonra da çıkmıştır başka bir şey,duymadım daha :eek:)

macscream

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
istediğin fontu yaz yardımcı olayım arkadaşım hepsini veremem kusura bakma 700 adet var ama işin görülsün diye ihtiyacın olan fontu verebilir. :D

haydarinna73

🌱Yeni Üye🌱
leopard destekleyen turkish carbon bulamıyorum yardımcı olursanınız çok sevinirm..

Nazy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.maxicep.com
mac os ile freehandi tahminim 2 yıldaha kullanabilirsiniz...
bu yüzden carbonu, ek yamaları, sistem kütüphanelerini falan unutup acil Illustrator yada x86 x64 platformundaki CorelDraw a geçmenizi tavsiye ederim, yakında tek sorun türkçe karakter olmayacak uygulama desteği tümden kesilecek.
Zaten şuan standart haline gelen PostScript3 özelliklerinden (örneğin,Darken,Overlay)
yoksun bir program ile bişeyler yapmak özelliklede baskıya göndermek zor ve hata tetikleyici

macservis

🏅Acemi Tasarımcı🏅
leopard 10.5 yada 10.6 - carban desteği v.s buna benzer bisey yok zaten.
Turkısh TU support var oda hepimzin bildiği gibi 10.4 lü sistemlerden beri aynıdır
10.5 yada 10.6 ya göre farklı bir versiyonu cıkmadı zaten.

porcelain

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
aman yarabbi yandık ozman. Belki unicode fontları bulursak Türkçe hallerini birde sorunu çözermiyiz

minefettahoglu

🌱Yeni Üye🌱
Rahat çalışmak için iMac aldım kendime,o da ne! font sorunu yaşıyorum Carbon yükle dediler yükledim hiç bir işe yaramıyor Sitemim Snow Leopard 10.6.5 ya yokmu bunun bi çözümü? Nasıl olacak böyle :S