Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Licensing for this product has stopped working -- hatası

hasanasd

🌱Yeni Üye🌱
photoshop E sürücüsüne kurulu. bu gün C sürücüsünü formatladım. Photoshopu açmaya çalışınca bu hatayı veriyor. Nasıl hallederim bu sorunu.

google ile aradım bu sorunu öneri olarak Hizmetler bölümünde FLEXnet Licensing Service ile ilgili bir öneri var ama ben format attığımdan hizmetler bölümünde FLEXnet Licensing Service yok.

Slaytanic

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Sonuç olarak sen E yede kursan G yede kursan sistem dosyaları bi şekilde windows içinde oluşuyor ve regedit defterine işlleniyor, sen c yi formatladığına göre işlnemiş dosyalarda silinmiştir bu yüzden çalışmaz, büyük ihtimalle bu sorunu düzeltsen başka bir sorun daha çıkar en iyi si tekrardan kurmak bence kolay gelsin

GlooM

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.guvenceylan.net
Çözüm adobe’un sitesinde zaten ingilizce olarak mevcut;

Licensing for this product has stopped working

adobe Fireworks, flash, Dreamweaver, photoshop ve hatta illustrator; kısacası adobe Ürünleri ile ilgi olan bu hata;

Licensing for this product has stopped working

“Licensing for this product has stopped working. You cannot use this product at this time. You must repair the problem by uninstalling and then reinstalling this product or contacting your IT administrator or adobe customer support for help.”

gibi bir hata değil mi ? Hatta orjinalide şu şekilde;
-
Licensing for this product has stopped working Hatası alıyorum
Error: Licensing for this product has stopped working
-

-

tam olarak çözüm şu şekilde;

-

* Başlat Menüsü (Start Menu) => Denetim Masası (Control Panel)
* Yönetimsel Araçlar‘a (Administrative Tools) Çift Tıklıyoruz
* Hizmetler‘e (Services) Çift Tıklıyoruz
* Sağ taraftaki listede FLEXnet Licensing Service’i buluyor ve Çift Tıklıyoruz
* Açılan Pencerede Başlangıç Türü (Type menu) zamazingosunu görüyor ve o kısımdan Elle (Manual) kısmısını seçiyoruz.
* Uygula (Apply) tuşuna basıyoruz.
* Aynı Pencerede Hizmet Durumu (Service Status) yazısı altındaki Başlat (Start) tuşuna basıyoruz.
* Uygula (Apply) tuşuna basıyor, Tamam (OK)diyerek pencereyi kapatıyoruz.
* Hatta tüm pencereleri kapatabilirsiniz artık =)

-

Geçmiş olsun. Programlarınızı artık başlatabilirsiniz.

-

İşin Mantığı;

Her nasıl olmuşsa (!) FLEXnet Licensing Service isimli hizmet bir şekilde duruyor. Bunu benim gibibu ne yahu, kapat kapat gerek yok diye kendiniz sonlandırmış olabilir, ya da bilgisayarınızı hızlandırmak maksadı ile kurcaladığınız programlarla bilmeden yapmış olabilirsiniz. Biz burada bu hizmetin sürekli açık olması için gerekli ayarlamaları yaptık yalnızca.

-

Alınacak ders:

bilgisayarımızı hızlandırmak, optimize etmek ya da bidi bidi herhangi bir şey için fazla kurcalamak lazım, bozarız yoksa =)

-

Sen, Nasıl ?

Hangi ara kapattım bu hizmeti ama hatırlamıyorum neden =) Neticesinde Googla’da ilk sayfada bu hatanın çözümü zaten yazıyor, benim bloguma ekleme sebebim ise bu hata hakkında herhangi bir Türkçe kaynağın bulunmaması. Herkes ingilizce bilmek zorunda değil nihayetinde.

-

Orjinal Kaynak:

https://kb.adobe.com/selfservice/view...nalId=kb401528

Türkçeleştiren: https://www.ramazangurbuz.com/?p=250#more-250