Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Logo çalışmalarım (Baskı sorunu)

MILAN0

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
pixellovestudios.com
Aşağıdaki 2 logo benim çalışmam, ikisinide ps cs3 ile yaptım... Bu logoları matbaa'ya jpg olarak mı göndermeliyim yoksa pdf mi?

283848_152585971482438_116408065100229_281856_3878333_n.jpg

231019_130885150319187_116408065100229_199132_1045682_n.jpg

Son düzenleme:

Benzer konular

EsPriTüeL

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.esprituel.com
Keşke vektörel çalışsaydın. Bu şekilde boyutu büyütmek gerekirse çalışman da bozulmalar vs olabilir. En mantıklısı Pdf olarak Cmyk renklerinde göndermen.

MILAN0

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
pixellovestudios.com
Keşke vektörel çalışsaydın. Bu şekilde boyutu büyütmek gerekirse çalışman da bozulmalar vs olabilir. En mantıklısı Pdf olarak Cmyk renklerinde göndermen.

Vektörel derken illüstrator ile mi yapmam lazım? O programı kullanamıyorum ama bu çalışmayı oraya atmam ve üzerinde çalışmam mümkün mü?

rhinokurt

🌟Usta Tasarımcı🌟
Vektörel derken illüstrator ile mi yapmam lazım? O programı kullanamıyorum ama bu çalışmayı oraya atmam ve üzerinde çalışmam mümkün mü?

Photoshop ile yapılan grafikler piksellerden oluşur. Çalışma büyütülünce piksellerinde bozulma meydana gelir.

Illustrator, Corel veya Freehand ile yapılan vektörel çalışmalarda ise kalite kaybı olmadan büyütme yapılabilir.

Çalışmanızı sıfırdan vektörel bir programda çizmeniz lazım.
(Photoshoptaki çalışmanızı vektörel programa aktarmanız o çalışmayı vektörel hale getirmez. Büyütünce yine kalitesi bozulur.)

MILAN0

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
pixellovestudios.com
Photoshop ile yapılan grafikler piksellerden oluşur. Çalışma büyütülünce piksellerinde bozulma meydana gelir.

Illustrator, Corel veya Freehand ile yapılan vektörel çalışmalarda ise kalite kaybı olmadan büyütme yapılabilir.

Çalışmanızı sıfırdan vektörel bir programda çizmeniz lazım.
(Photoshoptaki çalışmanızı vektörel programa aktarmanız o çalışmayı vektörel hale getirmez. Büyütünce yine kalitesi bozulur.)

Vektörel çalışamıyorumki, zormuş bayağı. Öğrenmeye çalışacağım.

Teşekkürler yardımlarınız için.

Soner DİLEK

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.sonerdilek.net
Vektörel çalışamıyorumki, zormuş bayağı. Öğrenmeye çalışacağım.

Teşekkürler yardımlarınız için.

eğer ps deki tasarımın baskıda görmek istediğin ebattaysa vektöre felan gerek yok direk psd haliyle gönderebilirsin. ha matbacı "yav bende ps yok, yada varda eski versiyon" derse kaliteli olmak kaydıyla jpeg olarakta gönderebilirsin. onun haricinde küçültmeler büyültmeler olacaksa baskıdan sonra logoyu hangi ebatta kullancaksan o ebatta psde yeniden yap. ama tavsiyem arkadaşlarında dediği gibi vektörel programlarda calış butür şeyleri:) corel drawı öneririm dersleri hem burda hem farklı ortamlarda fazlasıyla mevcut... kolay gelsin.

MILAN0

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
pixellovestudios.com
eğer ps deki tasarımın baskıda görmek istediğin ebattaysa vektöre felan gerek yok direk psd haliyle gönderebilirsin. ha matbacı "yav bende ps yok, yada varda eski versiyon" derse kaliteli olmak kaydıyla jpeg olarakta gönderebilirsin. onun haricinde küçültmeler büyültmeler olacaksa baskıdan sonra logoyu hangi ebatta kullancaksan o ebatta psde yeniden yap. ama tavsiyem arkadaşlarında dediği gibi vektörel programlarda calış butür şeyleri:) corel drawı öneririm dersleri hem burda hem farklı ortamlarda fazlasıyla mevcut... kolay gelsin.

Çok teşekkürler, illustratoru öğrenmeye başladım, çok zor değilmiş aslında, birşeyler yapiyorum :)

acquaway

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Eskiden illustrator bilmediğim zamanlarda photoshopda penle çizdiğim şeyleri illustrator e atıp renk verirdim ama inan photoshop bildikten sonra illustrator u öğrenmen çok zor olmaz. Photoshopda penle çizdiğin kısımları export kısmından illustrator e atabilirsin bilgine yani benim bildiğim öyleydi :)) Çalışmaların gayet güzel başarılarınızın devamını dilerim.