Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Logo Çizim Sorusu

Prohibitive

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba Arkadaşlar Bir Sorum olacaktı. X4 kullanıyorum. Elimde 1 logo var ve bunu corelde çizmem gerekiyor. biraz araştırtırdım ve bunu bir kısım yol aldım ama ötesini yapamadım. anlatayım hemen. yeni sayfayı açtım a4 formatında. sonra resmi import ettim convertbitmap ladım sonra köşeler için yeni kesik kesik çizgiler ekledim (RESİM 1). freehandtooldan bezieri seçtim. Bir kere tıkladım ve bırakmadan çizginin devam ettiği yola doğru mouse yi sürekleyerek heraket ettirdim (RESİM 2).. sonra ilk köşe güzel oldu. daha sonra aynı yolla devam ettiğimde sorunlar çıkıyor ve düzeltemiyorum (RESİM 3). Yıldırmıyor beni :D sonra devam ediyorum.. Ve sonuç :D (RESİM 4)

Bu arada dipnotlar eklemem gerekiyor...
1 - Corele Başlayalı 8 gün oldu..
2 - X4 Kullanıyorum

Arkadaşlar bu işi nasıl yapacağımızı anlatırsanız bence bu işe yeni başlayan arkadaşlar için çok yarayışlı olacaktır. Teşekkürler

mustmaster

🌟Usta Tasarımcı🌟
ilk başda bezier tools ile çizebildigin yere kadar çizip daha sonra iki tık yapıp çizginin ucunu kırman gerekiyor en son shape tool (f10) ile çizdigin resmin yamuk yerlerini düzeltebilirsin bu şekilde yardımım olmamışdır eminim ama biraz araştırır ve çalışırsan yapabilirsin

eras274

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.erkanaslankiran.com
sonuçta bir font bence fonttu arayarak bula bilirsin amam çizmeye çalışman güzel birşey bu şekilde kendini gelirtirirsin bu yöntem ileride çok işine yarayacaktır bu ************* videolu anlatım olarakta bula bilirsin ama ben genelde bezier tool kullanıyorum cizgileri kıvırmak içinde arkadaşımızında dediği gibi shape tool (f10) kullana bilirsin

Moderatör tarafında düzenlendi:

karyasu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşım çzime konusunda doğru araçı kullanıyorsun fakat beziertool biraz fazla pratik isteyen bir araç sürekli paratik yapmalısın paratik yaparken daha çok anlarsın arkadaşların dediği gibide shapetoolla düzelmelerini yaparsın benden sana tavsiye partik yap gördüğün herşeyi çizerek pratiğini artır ileride çok işine yarar. kolay gelsin

ereyler

🏅Acemi Tasarımcı🏅
diğer bir yol ise tabii
önce bitmaps yaptıktan sonra edit photo paint menüsünü tıklıyarak ordan mask bölümünü tıklıyarak create mask from'a işaretledikten sonra tekrar mask create path from maskı tıklayarak burdan alt f10 yaparak exportlayıp photo paint çıkarak sonuca az da olsa ulaşabilirsiniz grup çözdükten sonra combine yaparak burdan f10' düzeltilmesi gereken bölgeleri düzeltebilirsin