Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Logo Google

Sekumania

🌱Yeni Üye🌱
teachersday09.gif

Merhaba arkadaşlar, Google logosu hakkında sorum olacaktı, bu vesile ile öğretmenler gününü kutluyorum.

Şimdi LOGO yapımındaki kullanılan programları merak ediyorum. Bana bu konuda bilgi verirmisiniz?

Benzer konular

tombi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ille de corel arkadaşım;)

cLubTaXiM

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hayır Corelde çizilmiş diye bir iddiada bulunmuyoruz ama corelde bunu rahatlıkla yapabilirsin diyoruz. Sadece corelde değil, freehand ya da illustrator kullanarakta çizebilirsin bunu.

Semih Taneri

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Logo yapmak için program ifadesi hep garibime gitmiştir.
Gerekli olan en önemli şey beyin'dir. Program denilen şey kağıt ve kalemdir.

Teknik olarak; vektörel bir program kullanmalısın. Bu Corel'de olabilir, Illustrator'de olabilir, FreeHand'de... Tercih sana kalmış. Başarılar dilerim.

mawi06

🏆Pro Tasarımcı🏆
piyasada corel kullananlar çoğunlukta ama en pratik vektörel program hem corel hem illüstratör kullanan biri olarak söylüyorum illüstratördür.

dreamsantana

🏆Pro Tasarımcı🏆
katılıyorum. coreli öğrenerek bu tarz işleri çok rahat yapabilirsin.

birde yavaş yavaş illustratorde piyasada yer etmeye başladı ondada pratiğin olursa iyi olur.

Adobe Illustration programı yeni yeni yer almaya başladı diyor arkadaş ama profesyonel grafik çevreleri genellikle bu programı kullanıyor. Corel Draw' ın tercih edilme sebebi ise kullanım kolaylığı ve kolay bir şekilde öğrenilebilmesi. Bu konuyu araştırmanızı ve araştırma ve veriler ışında cevap yazmanızı umarım.
Logoyu herhangi bir grafik programı ile tasarlamak mümkün. Bunların neler olduğu, eksileri artıları ile ilgili açılmış bir konu zaten var. Tasarım ilkeleri veya benim grafik çantam gibi bir ismi vardı diye hatırlıyorum.

serkoy

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yorumları okudumda resmen freehandi öldürmüşsünüz.Arkadaşlar corel'i çoğunlukla tabelacılar ve matbaalar kullanıyor...reklam ajansları freehand ve illustratör kullanır...yapmayın corelmi kaldı ajanslarda...

eagleos

🏅Acemi Tasarımcı🏅
serkoy'a katılıyorum freehand genellikle tercih ediliyor ama yerini zamanla illustrator'e bırakacağındanda eminim..corel mi ? onun ne olcağı hâlâ belli değil :) kullanmadım ama illustrator kadar detaylı olduğunuz düşünmüyorum.

cLubTaXiM

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Adobe Illustration programı yeni yeni yer almaya başladı diyor arkadaş ama profesyonel grafik çevreleri genellikle bu programı kullanıyor. Corel Draw' ın tercih edilme sebebi ise kullanım kolaylığı ve kolay bir şekilde öğrenilebilmesi. Bu konuyu araştırmanızı ve araştırma ve veriler ışında cevap yazmanızı umarım.
Logoyu herhangi bir grafik programı ile tasarlamak mümkün. Bunların neler olduğu, eksileri artıları ile ilgili açılmış bir konu zaten var. Tasarım ilkeleri veya benim grafik çantam gibi bir ismi vardı diye hatırlıyorum.

Şimdiye kadar çalıştığım yerlerde genel de Corel ve Freehand kullanıyordu arkadaşım. Senin dediğinde doğrudur, çevrende ki iş yerlerinde Illustrator kullanılıyor olabilir. Bunun istatistiğini tutmak mümkün değil o yüzden ben kendi çevremde gözlemlediğim kadarıyla yorum yaptım. Dediklerimde yanlış bir bilgilendirme yok o yüzden.