Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Logo tasarım ücreti?

ahmetbarin

🏆Pro Tasarımcı🏆
Ornek veriyorum. Benim çalıştığım ajansda bir logo en aşağı 1000 Euro falan :)

workmedya

🌟Usta Tasarımcı🌟
paranın satın alamayacağı şeyler vardır

can_reklammm

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ANIL YÜNCÜ ***************** ekle ben sana 100 lira veriim logoda:D

Moderatör tarafında düzenlendi:

hüseyin123

🌱Yeni Üye🌱
böyle saçma anlamsız amaçsız ve kötü emellere alet olabilecek bir konu kesinlikle etik değil düşüncesiz cevaplar çok anlayan anladı bu iş pazardan 2 kilo elma almak değil!!

troyali

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşlar bence logo fiyatını müşterinize göre belirlemeniz en iyi seçenek olacaktır. Açıkçası ben kurumsal olan (ltd. şti, a.ş. gibi ünvanı olan) müşterilerime logo tasarımını €500 gibi bir fiyattan yapıyorum.Çünkü bu müşterileri bu logoyu tescil ettiyorlar. Am kurumsal olmayan müşterilerimin pek çoğuna zaten logo yapmıyorum. Çok isteyen olursa da €50 gibi bir fiyat veriyorum kabul ediyorsa yapıyorum etmiyorsa kendi bilir zaten.

görselci

🏅Acemi Tasarımcı🏅
50 tl ye logo yaparsanız bu işe emek ve yıllarını veren insanlara haksızlık olmuyormu?

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
50 tl ye logo yaparsanız bu işe emek ve yıllarını veren insanlara haksızlık olmuyormu?

Hayır olmuyor zaten 50 - 100 Tl fiyat verenler zaten emek vermiyor. Onlar internetten şekil toplayıp altına uyumsuz ve lisanssız bir fontla markayı yazıyorlar. Haliyle 50 TL bile çok oluyor. Bence fazla bile alıyorlar.

1000 TL veya üstü isteyen arkadaş da en az bi kaç gün kafa patlatıyor rakip firmaları araştırıyor. Benzer iş yapanları inceliyor. Müşteri kitlesine bakıyor onlarca deneme yapıyor. Farklı renk uyumları deniyor ve yıllardır biriktirdiği tecrübesi yardımıyla eğitiminin de takviyesiyle ortaya güzel bir iş çıkartıyor.

Yani ikinci yolu kullanan biri zaten 50 tl alsa aç kalır, ölür zamanı yetmez zaten ayda 4 iş alabilse 200 TL yapar. Yaptıkları iş aynı değil bir kere biri logo yapıyor diğeri ne yaptığını bilmiyor. Ne yaptığını bilememek karşılığında da 50 TL çok iyi para bence.

ByELİTE

🌟Usta Tasarımcı🌟
Valla ben pek anlamıyorum sizin yazdıklarınıza baktımda her biri arasında dağlar fark var ilk önce biri 50 liraya logo tasarlıyorum diyor biri 400 diyor biri 1000 tl diyor bu meslekte çelişki olduğunu düşünüyorum bunun bir ortalaması olması gerekir normal ücret atıyorum 300 liraysa en aşşağı 200 e inmeli diye düşnüyorum 50 lira ne ya bu el emeği göz nuru bişiy 50 lira olması bana ilginç geldi düşünün bir halı makina halısı 100 lirayken el halısı 500 lira veya daha fazla kimse alınmasın ama ben 50 liraya logo yapan arkadaşlardan şüphelenirim kendim yaptırmış olmsam...

kaozbek

🏅Acemi Tasarımcı🏅
herkes logo yapıyor. herkes tasarımcı. herkes reklamcı. herkes imaj maker. herkes grafiker. herkes iletişim uzmanı. herkes her işi yapıyor. herkes herşeyi biliyor.

herkes her işe burnunu sokunca, işi bilenlerin hali duman. yazık değil mi günlerce kafa patlatıp milletin şirketlerine, holdinlerine imaj yaratan aslanlar gibi tasarımcılara, reklamcılara. arkadaşlar emeğinizi böyle ucuza satmayın. satanları da dışlayın.
tabelacı da reklamcı, matbaacı da reklamcı, internet kafeci de reklamcı... işsiz kalan reklamcı işte.
işte bu yüzden reklamcı denince artık ayak takımı gibi algılanıyor.
yazıkk...

Crowcarlos

🌱Yeni Üye🌱
Kendime ait firmamda 10 ile 12 kişi kadar çalışanımız var. Yazılanları okudukça gerçekten gülüyorum. Geçmişim reklam ajansına dayalı ve birçok creative departmanlarında hali hazırda çalışan arkadaşlarım var. Onlar bu yazılanları okusa mesleklerinden soğur sanırım.

Şehrine göre KM farkına gör bu rakamlar değişmez. Bunu bir rakam ile belirleyemezsin. Birçok arkadaşımızın dediği gibi bu senin emeğine biçeceğin değerdir.

Matbaa sektöründe ve dijital baskı sektöründe hizmet veriyorum. Bana bir firmam gelipte kardeş şunu bir tasarla bize bir logo yap dediğinde ben kesinlikle bu işlere bulaşmıyorum. Bizim işimiz hali hazırda bulunan dosyaların baskısını almak diyorum. Ve kendilerini ajanslara yönlendiriyorum. Eğer bende burada bir rakam belirleyip kendimi tasarımcı olarak adletsem kendi arkadaşlarıma saygısızlık etmiş olurum. Yapamazmıyım elbet elimden geldiğince yaparım, ama profesyonel olarak tabiki yapamam. Her mesleğin olduğu gibi bu mesleğinde erbapları var. Herkes kendi mesleğini bilmeli ve ona göre haraket etmeli. 50 TL logo mu? Eğer sen kendini 50 TL'ye logo yapabilecekmişsin gibi görüyorsan yap. Ya da yaptıracak firma kendini 50 TL lik bir logo sahip olmaya layık görüyorsa durmasın yaptırsın.

Yaptırmıyor mu? Git arkadaşım ajansa yaptır. İlla bir fiyatmı olsun istiyorsun ? Ben İstanbul / Ataşehir'deyim. (sadece logo yapılacaksa) 1500 liradan aşağıya bu işi yapmam, eğer yapacak olursam. Benim emeğimle yıllarca adam para kazanacak, yok böyle bir dünya.

vatandas2009

🌟Usta Tasarımcı🌟
Geçtiğimiz günlerde vera inşaat 1500 lt logo yarışması açtı. katılmadım yarışmaya burada bedavadan çizdim attım. Logomu incelesinler 15000 tl fazla eder ama bedava çizim:smile:

M.Rahina

🌱Yeni Üye🌱
bireysel olarak çalışıyorum ve logo fiyatı olarak 200 tl alıyorum ( Çizim )

berkantd

🌱Yeni Üye🌱
Ben Almanyada yasiyorum yaptigim Logo/(veya buna benzer) islere ne kadar calisdigim saati 25,- Euroya / (ca. 50 TL) gibi ücrete carpiyorum... en az logo zaman ise 3-4 saatden fazla sürüyor yani 100 euro (200 TL) gibi

turguts

🏅Acemi Tasarımcı🏅
baltalama denmez buna herkes ekmeğinin peşinde ve bu zamanın şartlarına göre bunlar gayet normal.
peki söyleyin bir logo tasarımına dünya kadar para alan adamlar piyasayı baltalamıyor mu sizce ?
reklam alacağın bir firmanın logosu eskidir veya değişiklik yapılacaktır ve senden logo istiyor adamın reklamını almışınbir de logoya para alırsan bu sefer de insanları iyice sömürmüş olacaksın ve asıl bu zaman piyasayı baltalamış olacaksın...

burda piyasayı esnafı koruyacaksan eğer beni değil bizi bu duruma düşüren iktidarı yargıla...

Arkadaşım emeğin şehri merkezi taşrası olmaz eğer zaten emek veriyor olsaydın logonun tasarımın en baba zamanını harcadığını bilir piyasadaki ürün karşılığı para zihniyetini bertaraf etmeye çalışırdın. sömürmekten kasıt para kazanmaksa emek vermeden tırtıklanan vektörlerden veya alalade işlerden yapılan şeylere para almak evet sömürmektir. ben bursada tasarım işi yapıyorum babam gelse bedava veya bedavaya yakın iş alamaz benim ürünüm zamanım benim zamanımı satın alan bunun karşılığını öder aksi beni sömürmektir. sizin gibi arkadaşlar sayesinde diğer insanlar bedavaya alışıyor ve sömürüyor. yaa dostum çok sinirlendirdin beni ya madem para almıyosun mutlusun bunu niye buraya yazıyosun burası grafikerlerin forumu tacirlerin değil git sen kumaş al sat yav bırak bu işleri hakkını verenler yapsın bırak bu işleri ki nevşehirden bi marka çıkabilsin...

br00klyn

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben İstanbulda yaşıyorum 500 dolara yapıyorum daha aşşası olmass Olamasss
Sonucta bi kimlik satıyorsun...
Bugün nufus mudurlugunde yeni tc kimliği 62 ytl :)