Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Logo tasarlamadan önce..

sevilcimen1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar, logo tasarlamadan önce ilk olarak nerden başlıyorsunuz?
Bir firmanın logosu, kişisel bir logo yada evde boş zamanlarınızda üreteceğiniz bir logo hazırlarken ilk nerden başlıyorsunuz?Daha önce yapılan tasarımlara bakıyor musunuz? Bir arkadaşım 5 dakikada 10 logo üretirim dediğinde şaşırıp kalmıştım mesela. Ben yapamıyorumda...

Bir başka konuda, bir firmaya logo hazırlanacağı zaman firmanın adı üzerinde mi oynamak( Örneğin firma adı VİP olsun. VİP yazısında oynamak),
yoksa firma adı önüne şekilli birşeyler mi yapmak mı doğru sonucu bize verir?

Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Benzer konular

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Öncelikle logosunu yapacağın firmanın ne üzerine çalıştığını bilmen yeterli..Yazı üzerinde değişiklik veya oynama yapman logo adına fazla bir gelişme sağlamaz..ben sana çalışmaya başlamadan önce gerek yazılı basından gerek benzer sektördeki firma çalışmlarından gerekse konuya hakimiyet açısından 10 tane yapacağıma 1 tane sağlam logo yapmanı tavsiye ederim.

Karakalem, boş bir kağıt sana yardımcı olur..karalamak ve eskizler sana doğru logonun hangisi olduğunu bariz biçimde gösterecektir..

Ama herşeyden önce araştırmanı ve farklı bir çalışma yapmak istiyorsan çizmeni tavsiye ederim.

sevilcimen1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Karakalem derken, aklımdakileri bir kağıda çizip, daha sonra tarayıp üzerinden geçmek mi acaba?

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Kesinlikle..önceden eskizini çalışıp sonra scan edersen daha başarılı bir çalışma çıkartırsın! yada standarta uyup yazının etrafına bir çerçeve, bir yuvarlak bir 6 nokta körler kareleri yerleştirip standart logo yapımının içinde kaybolursun..

Ama karakalemle başlarsan arkadaşıının 10 standart logosuna karşılık (ki eminim her yerde bulunan logolardır) senin yaptığın 1 tane adam akıllı logonun onaylanması için yetecektir.

the_one

♾️Grafik Gurusu♾️
Arkadaşlar, logo tasarlamadan önce ilk olarak nerden başlıyorsunuz?
Bir firmanın logosu, kişisel bir logo yada evde boş zamanlarınızda üreteceğiniz bir logo hazırlarken ilk nerden başlıyorsunuz?Daha önce yapılan tasarımlara bakıyor musunuz? Bir arkadaşım 5 dakikada 10 logo üretirim dediğinde şaşırıp kalmıştım mesela. Ben yapamıyorumda...

Bir başka konuda, bir firmaya logo hazırlanacağı zaman firmanın adı üzerinde mi oynamak( Örneğin firma adı VİP olsun. VİP yazısında oynamak),
yoksa firma adı önüne şekilli birşeyler mi yapmak mı doğru sonucu bize verir?

Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Logo yapımının belli temel kuralları var ve bence bu noktalardan başlamalısınız.
Aşağıdaki link kısa bir anlatımda olsa size faydalı bir başlangıç sunacaktır sanırım.Küçük bir tavsiye ilk kural "özgün" olmaya çalışmak.Kolay gelsin.

https://www.grafikerler.net/logotype-pufleri-t367.html

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
logotype ve logo yapımı:)) yakın konular ama logo yazı karakterleriyle logo yapımı arasında biraz fark olduğu kanaatindeyim:) neyse bakın keyfinize..

sevilcimen1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Dediğin şekilde daha önce hiç hazırlamamıştım.Ben hep coreli açar, coreldeki şekillere göre yada kafamdan üretebildiğim kadar ne hazırlayabildiysem işte.. yapmaya çalışırdım.Bundan sonraki logolarımı bu şekilde hazırlayacağım. Fikir için çooookkk teşekkürler..

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Rica ederim.. Standartı aştığın yeni logolarını sabırsızlıkla bekliyoruz..Farklarını sende göreceksin..Kolay gelsin..

the_one

♾️Grafik Gurusu♾️
logotype ve logo yapımı:)) yakın konular ama logo yazı karakterleriyle logo yapımı arasında biraz fark olduğu kanaatindeyim:) neyse bakın keyfinize..

"Bir başka konuda, bir firmaya logo hazırlanacağı zaman firmanın adı üzerinde mi oynamak( Örneğin firma adı VİP olsun. VİP yazısında oynamak),
yoksa firma adı önüne şekilli birşeyler mi yapmak mı doğru sonucu bize verir? "

Bu şekilde bir soru geldiği için yukarıdaki linkin yararlı olacağını düşündüm.

redpippo

🌱Yeni Üye🌱
firmanın neler yaptığını bildikten sonra zaten gerekli olan meteryaller aklına gelicek bu meteryalleri cizmeye baslıycaksın bende gunde 80 logo yapiyorum caf caflısından en elitine kadar ama basiti seciliyo hatta fontunu secenler var sana tavsiyem logo yaparken iyi bi font seç gerisi gelir :)

tugi

♾️Grafik Gurusu♾️
firmanın neler yaptığını bildikten sonra zaten gerekli olan meteryaller aklına gelicek bu meteryalleri cizmeye baslıycaksın bende gunde 80 logo yapiyorum caf caflısından en elitine kadar ama basiti seciliyo hatta fontunu secenler var sana tavsiyem logo yaparken iyi bi font seç gerisi gelir :)

80 tane logomu !!!!!!! bi an şaka yapıyosun sandım arkadaşım.logo tasarlamak bu kadar kolay iş ise sende bunun püf noktalarını bizlerle paylaşsan diyorum hani...
bu işin bu kadar ucuz olacağını sanmıyorum.