Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Loreal Firmasına Hazırladığım Calısma

ondery

🌱Yeni Üye🌱
lorealbyonderyvy8.jpg

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
gereksiz Photoshop efektleri uygulamışsın özellikle yazılara, bence amacına uygun bir çalışma olmamış. İyi çalışmalar...

erman33

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ermanbagci.com
Ya Hocam yanlış anlama ama Bu Sitedeki Birçok kişiye lafım bu kadar büyük firmalarla çalışırken nasıl olurda Daha iyi Çalışamalr yapmazsınız yada Neden Yeteri kadr önem vermezsiniz yaptığınız çalışmalar anlamıyorum bence bu çalışma kat kat daha iyi olabilrdi (ki benim kişisel görüşüm).

breezeswind

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bence de çok göz yoruyor,herzaman sadelik daha dikkat çekici ve hoş duruyor. çok effekt var,fırça var, ben bile afişe bakarken sayamadım. neyse,müşteri beğendiyse; ama daha sade olabilirdi. emeğine sağlık yine de.

eymi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
fazla karanlık ve o firmaya bence çok daha asil görünümlü sade bir çalışma daha iyi giderdi.Efektler çok gereksiz olmuş.Ama bi gece clubu gibi değerlendirsek güzel bir çalışma olabilir..

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
loreal firması ağırlıklı olarak bayanlara yonelik güzellik bekım ürünleri ile tanınmış bir firma. tamam bu afişte photoshop un birçok özelliğini kullanmışsın. ben senin yerinde olsam bu efektleri ve brsh ları ayrı ayrı ders olarak burada anlatabilsen cok faydası olacak arkadaşlarımıza.

eymiy'e katılıyorum. hanımların güzelliği be onların bakımları ile ilgilenen bu firma için daha açık süt tarzında ve kahve tonlu sade bir çalışma bence daha cok dikkat cekerdi.

kolay gelsin

ondery

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaslar yorumlarınızı okudum oncelıkle bırseyı acıklıga kavusturmak ısterımkı bu lansman partısi davet afisidir, calısmada gorduyunuz erkek de lansmanı yapılan urunun yuzudur. Her urununde bır hedef kıtlesı vardır bu calısmada hedef kıtle baz alınmıstır.

Yazılara gelınce yazılarda ınsıyatıf kullanamadım, orjinal boyutta görmediğinizide lutfen unutmayın

evrenk

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
photoshop'taki tüm efektif uygulamaları çalışmaya katmışsın... göz yoran ve karışık bir çalışma...
loreal firmasının böyle bir çalışayı kabul edecegini sanmıyorum...

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
Arkadaslar yorumlarınızı okudum oncelıkle bırseyı acıklıga kavusturmak ısterımkı bu lansman partısi davet afisidir, calısmada gorduyunuz erkek de lansmanı yapılan urunun yuzudur. Her urununde bır hedef kıtlesı vardır bu calısmada hedef kıtle baz alınmıstır.

Yazılara gelınce yazılarda ınsıyatıf kullanamadım, orjinal boyutta görmediğinizide lutfen unutmayın

yukarıda belirttiğiniz lansman loreal gibi dünyaca kurumsallaşmıs marka için bozulmasını onlar mı istedi? ya da şöyle söylim bu lansman için ozellikle yapılan bir değişim mi bu?

yanlış algılamadım dimi?

Bahtınur YILDIZ

♾️Grafik Gurusu♾️
ne kadar brush varsa kullanılmış. çok fazla anlamsız olmuş bu afiş. sadeleştirin bence..

tolga_laila

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.tolgayayla.tr.gg
arkadaşlar galiba ortada bir kavram karışıklığı var yani lansman partisi olunca diğer parti afişlerinden daha mı sade olması gerekiyo yorumların genelinde bunu gözlemledim.???? ondery arkadaşım yani bu bir partimi yoksa sadece bir kokteyl gibi bişeymidir?

Bahtınur YILDIZ

♾️Grafik Gurusu♾️
arkadaşlar galiba ortada bir kavram karışıklığı var yani lansman partisi olunca diğer parti afişlerinden daha mı sade olması gerekiyo yorumların genelinde bunu gözlemledim.???? ondery arkadaşım yani bu bir partimi yoksa sadece bir kokteyl gibi bişeymidir?

kokteyl yada parti her neyse sizce bu kadar karmaşa doğrumu?
ha özgür bir serbest çalışma yapsak tamam herşeyi karıştıralım zevk bizim değil mi ama loreal gibi bir firma için oldukça karmaşık

tolga_laila

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.tolgayayla.tr.gg
bahtinur arkadaşım sizin dediğinizden cıkarttığım tek şey bu çalışma loreal gibi bir firmanın hiç bir kitlesine oması gerektiği kadar seslenemez.. diyelimki bu parti lorealin tanıtım amaçlıda olsa çılgın bir partisi ne olacak o zaman çalışmada hiçbir abartı kalmayacak bence...

evrenk

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
tolga_laila bence haklısın...
bahtunur-59' u loreal firmasının reklam sorumlusu sandım bir an için... loreal için karışık ve güzel olmayan bir çalışma başka bir firma için normal bir çalışmamı... :S

Bahtınur YILDIZ

♾️Grafik Gurusu♾️
tolga_laila bence haklısın...
bahtunur-59' u loreal firmasının reklam sorumlusu sandım bir an için... loreal için karışık ve güzel olmayan bir çalışma başka bir firma için normal bir çalışmamı... :S

bunu demek istemedim sanırım yanlış anlaşıldım. neyse:D

tolga_laila

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.tolgayayla.tr.gg
evrenk arkadaşım bence çalışmayı sergilerken açıklamanı yapmalıydın bak sonra böyle yanlış anlaşılmalara mahruz kalırsın ve boşyere yerimizde tırmalarız..Benim yada bir başkasınnın çalışmasına yapılan tüm yorumların çok değerli olduğunu belirtmek isterim...

evrenk

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
evrenk arkadaşım bence çalışmayı sergilerken açıklamanı yapmalıydın bak sonra böyle yanlış anlaşılmalara mahruz kalırsın ve boşyere yerimizde tırmalarız..Benim yada bir başkasınnın çalışmasına yapılan tüm yorumların çok değerli olduğunu belirtmek isterim...

seninkisine alakaya mondanoz derler...

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bahtinur arkadaşımın burada değinmek istediği konu, takdir edersiniz ki Loreal gibi bir firmanın markası ve konseptine uygun bir çalışma olmadığıdır. A veya B firması farketmez. Burada bahsedilen konu çalışmanın genel tasarım ilkelerine olan karşıtlığıdır. Özellikle yazılarda kullanılan efektler ve espas hataları anladığım kadarıyla "afiş" olarak kullanılacak bir tasarımın amacından sapması ve farklı yapılara kaymasıdır. Afiş büyük kitlelere kısa sürede ulaşan bir görsel iletişim kanalıdır. Lakin bu çalışma anladığım kadarıyla bir deneme tahtası haline dönüştürülmüş. Bir düşünce olmadan çalışmaya başlanmış, gereksiz brushlar ve efektler kullanılmış ve bu nedenle tam bir karmaşıklığın hüküm sürdüğü bir çalışma halini almış. Öncelikle çalışma üzerine düşünülüp, taslak hazrlanıp çalışmaya başlanırsa daha güzel sonuçlar elde edilebilir. İyi çalışmalar...