Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

mac almak istiyorum yardım

blizzard

🌱Yeni Üye🌱
selam arkadaşlar ben grafik bölümünü yeni kazandım.bu meslak için bir mac şartmıdır acaba eğer şartsa bu ürünün en tutulan modeli hangisidir sizden bu konu hakkında yardım istiyorum ...:hmm2:

Benzer konular

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
selam arkadaşlar ben grafik bölümünü yeni kazandım.bu meslak için bir mac şartmıdır acaba eğer şartsa bu ürünün en tutulan modeli hangisidir sizden bu konu hakkında yardım istiyorum ...:hmm2:

Hayır değildir. Bu çalışmak istediğin işletme ile alakalı olarak değişir. Girmiş olduğun ajans yada diğer işletmelerin makinalarına bağlı. Ama yok ben kendi işletmemi açacağım diyorsan ve pc den anlıyorsan Mac e geçmenede gerek yok. Artık pc lerde Mac lere yakın performans sağlıyorlar.

mehmetcici

🏅Acemi Tasarımcı🏅
dostum bu iş için illa mac alman gerekmez işini pc'den de yaparsın. benim mac hoşuma gittiği için tavsiye edebilirim kalite ve sağlamlık yönünden. ben de mac kullanıyorum ve en basit olarak virüsle formatla falan uğraşmazsın. model olarak mac bilgisayarların donanımı da pc'ler gibi olur ram ekle harddisk ekle falan. değişiklik işletim sisteminde ve kullandığın programlarda. mac işletim sistemleri panter tiger diye gidiyor. en son leopard işletim sistemi. ram hardisk ve işlemcilerde değişik alternatifler sana kalmış.

Androit

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşım mac şart değil elbette MAC'e harcıyacağın masrafı bi PC ye verecek olursan mactan kat kat hızlı çalışan PC alırsın ama PC nin asırlarca erişemeyeceği tek şey maclerin renk kalitesidir normal bir kullanıcının gözüne batmaz ama bu böle darılmaca yok :) bu işin en profesyoneli olcam diyosan PC al ama illaki macte al tabi ilerde kolay gelsin

macserver

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Macintosh şart değil ama ben sana kesinlikle macintosh almanı öneririm ki hep bir adım önde olabilesin. Program veya donanım olsun aplle lar her zaman fark atmıştır. Model konusuna gelince bütçene uygun olarak mac mini almanı tavsiye ederim ki intel işlemcili bir mac mini almanda senin açından daha iyi olur ki bu modellere aynı zamanda windows işletim sistemini bootcamp programını kullanarak kurabilirsin...

nevrez

🏅Acemi Tasarımcı🏅
elbetteki sart deil mac alman.. ama bende sana mac öneririm... pc ile calısan arkadaslar darılmasın ama mac kullanmak cok farklı ve daha rahat...

hsyinilahe

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kardeş bence mac alabilirsin çünkü grafik programları çok iyi çalışıyo daha kolaylık ve rahatlık oluyo ama daha önce ben pc kullandım pek bana iyi gelmedi zor çalışıyordu bazı programlarda... mac bilg. grafik özellikleri çok yüksek kalitesi var
ben mac kullanıyorum bana çok kolaylık geliyo illa hızlı olsun böyle olsun şöyle olsun demek söylemek iyi degil önemli olan grafik görüntü ve program iyi çalışmak
ben üniversite okuyorum güzel sanat fakültesi bütün bilg. mac ve mac profesyonel kullanıyo bile
bence inşallah mac alabilirsin kolay gelsin

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Daha rahat ve kolay diyorsunuz. Bu kolaylık ve rahatlık alışmışlıkla ilgili değilmi? Ben öyle abartılacak bir fark görmedim göremiyorum. Artık Pc lerde Maclere yakın. O kadar fark yoksa neden daha fazla para ödeyeyim? Mac piyasası bence biraz ucuzlamalı. Ucuzlamıyorsada sizin gibi arkadaşlarımızın yeni başlayan arkadaşlarımıza Mac daha iyi demesinden dolayıdır.

Mac te iyi Pc de iyi. Sadece biri pahalı diğeri daha ucuz.

berdushgrafiker

🏅Acemi Tasarımcı🏅
volkan tekin'e katılıyorum bir mac alacağına o paraya adam gibi 2 3 tane pc alırsın. ayrıca kalibrasyonunu iyi yaptıkan sonra ve kaliteli bir mönitör ile pc de daha seri ve kaliteli iiler cıkarırsın.. tercih senin...

dostyol

🏅Acemi Tasarımcı🏅
EVET kardeslere katiliyorum ...
zaten bu zamanda cogu is yerleri, örnegin: Almanya'da para yönünden, eski MAC'i satip PC almaya kalkistilar...

Benim gerci iMAC'im var; ben okulda MAC kullandigim icin aldim...
biriktirmis oldugumuz para ve okulun yardimi ile aldim - Allah a sükür..

Ögretmenimizin tavsiyesi:"PC niz varsa - onun üzerinde calisin", derdi..
kalite yönünden MAC iyidir, onu soracak olursan;
insallah onu da bir gün alirsin. Beni dinlersen acele etme ...
gitti gidiyor veya EBay gibi acikartirmalardan bulabilirsin.
- arasira baktiginda indirim fiatla alabilirsin ..??!!

Ben aldim daha kullanmasini bile iyi bilemiyorum,
ugrastigim tek Grafik programlari.. MAC i ögrenmende zamanini alir.

ilk önce isini bul - sonra karar ver

floyd86

🌱Yeni Üye🌱
Bende mac almanı tavsiye ederim. Mac'in içine pc kurarak bu ikilemi atlatabilirsin ama pc'nin içine mac kuramazsın.
Bu arada grafiktasarımla ilgili yeni bir site açtım olumlu veya olumsuz düşünceleriniz bilmek isterim. Tşk ederim şimdiden

Mehmet Kaya

🌱Yeni Üye🌱
Bir kere kesinlikle sistem çöktü derdin asla olmayacak...
16 Senelik bir Mac kullanıcısı olarak kesinlikle Mac almanı tavsiye ederim.

Saygılar...

rabitelli

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.rabitelli.com
mac'i mac yapan işletim sistemidir ve bu işletim sistemini artık pc'lerde de çalıştırma şansına sahibiz. biraz araştırma yaparsanız yanıtı kendiniz bulursunuz.

son yanıt 3 hafta önce verilmiş; yine de değerlendirilir belki.

XURVIN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
windows macos u 3 sene arkadan takip ederken geride kalmak anlamsız diye düşünüyorum... kalite fiyat bir tarafa ama 6 senedir bu işi yapan ve 5 sene okul okuyan biri olarak macintosh un bir karizması olduğunu ve bu makinada yapılan tasarımların daha estetik olduğunu düşünüyorum... kompleksmidir bilmem ama iyi bir tasarımcıysanız baskılı bir işin mac temi pc demi yapıldığını anlayabiliyorsunuz... bence mac al ben çok memnunum... internette sorun yaşarsın ama 64 sayfa moda kataloğunda tık demeyen bir tek mac olabilir...

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Konuyu açan arkadaş .
Mac mi Pc mi ? ilgili konuya biraz bakarsa mac ve pc arasındaki farkı, yorumlar doğrultusunda bir sonuca vardırabilir. Diğer arkadaşlar sizleride ankette bekleriz =)

filop_21

🌱Yeni Üye🌱
Selam Arkadaşlar Ben son çıkan İmac ten almayı düşünüyorum.Fakat kafamı kurcalayan şeyler var.Sanki Mac aldığım zaman pc yaptığım şeyleri yapamıcakmışım gibi gelio sanki belli sınırları aşamıycakmışım gibi.Programlar olsun Oyunlar olsun vs.vs.Mac kullanan arkadaşlara soruyorum pc de yaptığımız herşeyi mac te yapabilirmiyiz..

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
Steeve Jobs da Bill Gates amcaya küçük de olsa bir ortaklık olduktan sonra mac lerde eskisi kadar sağlıklı değil. ama ben hala mac derim. en azından sistem olarak hala windowstan iyi durumda. ama iyi bi konfigürasyonlu pc ile daha ucuza bu işe giriş yapabilirsin.

senin dikkat etmen gereken tek sey çalışmanı yapabileceğin en rahat ortamı sağlamak. ötesi boş. ben hepsinide kullanırım. programlar zaten iki platform içinde var ve calısıyoru. o zaman sorun yok.

lüks bi arabaya binmek istersen ne alırsın? MAC

yok sadece ayağımı yerden kessin dersen ne alırsın? PC

karar senin... hayırlı olsun simdiden

sahin1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Mac in virüs, solucan, trojan vs. problemlerinin olmaması sağlamlığından değil pc lere nazaran az kullanılmasına bağlı talep oluşmamasından kaynaklanıyor.

sistem performansı için yeterli donanım sahibi bir pc doğru düzgün kullanıcısı ile gayette düzgün ve problemsiz çalışır.

mac da yapıpda pc de yapamıyacağınız herhangi bir iş yok.

ucuzuna kaçmayıp, biraz paraya kıyıp kaliteli bir monitör alır iseniz pc de renk sorunu yaşamazsınız.

örnek olması bakımından birazda abartarak toplanmış pc,

CORE 2 DUO INTEL-Q6700
CORE 2 DUO ASUS-P5K3 DELUXE WI-FI AP
DDR2 SDRAM KINGSTON HYPERX TOPLAM 6 GB DUAL DDR2 900
PCIE POWERCOLOR-HD2900XT 1GB
SATA2 SEAGATE-750 GB SATA2 16 MB NCQ
TFT LCD SAMSUNG-2232BW
DVD YAZICILAR NEC-AD-7170 BLACK
KASA COOLER MASTER-CENTURION 534+ SILVER
KLAV-MOU SET MICROSOFT-WIREL.OPTIC DESK COMFORT EDITION IŞLETİM SİS. MICROSOFT-VISTA BUSINESS

KDV DAHİL TOPLAM : 4 048,58 USD

hemen hemen aynı segmentte bir mac,

KASA:
Mac Pro QC 8x3.0GHz/1GB/250GB/SD/ATI
2 x 3.0GHz Dört çekirdek Intel Xeon Clovertown işlemci
İşlemci başına paylaşımlı 8MB L2 ön bellek
1.33GHz iki adet birbirinden bağımsız sistem veriyolu
1GB Bellek (667MHz DDR2 tamamen tamponlu DIMM ECC)
512MB Bellekli ATI Radeon X1900 XT (2 x dual-link DVI)
250GB Seri ATA 3Gb/s 7200-rpm sabit sürücü
16x çift-katman SuperDrive (DVD+R DL/DVD±RW/CD-RW)

KDV DAHIL: 7.405 + MONITOR: 1.758 = 9163 USD

amac mac. sistemleri kötülemek değil elbette ama bugün pc ler bu kadar multimedia olanaklarına erişmemiş olsalardı eminim bu forum üyelerinin %60-70 i bunca grafik medya olanaklarını hatta evlerinde bilgisayarı göremezlerdi. pc lerin tek eksiği bu kabiliyetleri sonradan yakalamış olmaları ha mac ilk yakalayanmıydı değildi elbette, grafiksel arayüz ile kontrol yada multimedia kullanımı mac ile başlamadı.

neticede birazda alışkanlık meselesi yoksa yapılan işin kaynağı belli "insan".

merveporay

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.shutterstock.com
kesinlikle mac almalısın eğer gerçekten bu mesleği yapıcaksan bu işletim sistemiyle çalışmalısın eğer hangisini alıcam diyorsanda bende macbook pro 17 inch var ve i mac var ikisindende çok memnunum eğer notebook olarak yanında taşımak istiyorsan kesinlikle mac book pro yu tavsiye ederim ama yok evde dursun diyorsan eski imaclerde yeni i maclerde süper...

mgrafik

🌟Usta Tasarımcı🌟
Evde kullanmak istiyorsan eger bende bir emac özelliklerini bile tam hatırlamıyorum ama 600 ytl ye veririm