Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Mac book pro da kablosuz adsl

pacp10

🌟Usta Tasarımcı🌟
Mac book pro bilgisayarımda kablosuz adsl bağlantısını nasıl kurabililirimb

Türk telekom aldığım PikatelAirMAX- 101 kablosuz modemi bilgisayara bağladım. Cd Pc uyumlu olduğu için ethernet kablosunu taktım ama pek birşey anlamadım. Özelliklede şifre vermeden internete giremezsiniz diye bir uyarı var. Nasıl şifre veriliyor acil yardım edecek arkadaşlara teşekkürler.

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
Mac book pro bilgisayarımda kablosuz adsl bağlantısını nasıl kurabililirimb

Türk telekom aldığım PikatelAirMAX- 101 kablosuz modemi bilgisayara bağladım. Cd Pc uyumlu olduğu için ethernet kablosunu taktım ama pek birşey anlamadım. Özelliklede şifre vermeden internete giremezsiniz diye bir uyarı var. Nasıl şifre veriliyor acil yardım edecek arkadaşlara teşekkürler.

kablosuz adsl ise zaten bilgisayarınıza bağlamanıza gerek yok, diyelim ki bağladınız, ttnet hesabınızı aktif hale getirmeniz gerekiyor, hani aboneliğiniz başladığında size bir belge veriyorlar, kullanıcı adı şifre vs. .bunları bir gezgin programıyla (mesela explorer) adres satırına 192.168.2.1 yazarsanız modemin ayarlarına ulaşır ve burdan ayarlarınızı yapabilirsiniz, eğer tüm bağlantılar ve ayarlar doğru ise zaten mac için herhangi bir ayar yapmanıza gerek yok, Mac o bağlantıyı öyle ya da böyle bulur... Modemin CD yazılımını kurmanıza gerek yok, adsl ayarlarını yapın yeter

pacp10

🌟Usta Tasarımcı🌟
Cd uymadığı için ayarlarımı ethernet kablosu ile bağlamak zorundaymışım. Ama bin kotalı adsl kullanacağım. Modemi Airporttan görüyorum ama şifre vermem lazım ve bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum

Aslında bunu sırayla anlatacak biri olsa çok yardımcı olmuş olurdu.

Son düzenleme:

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
ethertenten modeme erişebiliyor musun? Modemlere erişim için default şifreler vardır muhtemelen ya hiç şifre girmeden giriş yapacaksınız ya da küçük harflerle password yazacaksınız, modemin kullanım kılavuzuna da bakın

pacp10

🌟Usta Tasarımcı🌟
yardımlarınız için teşekkürler. deneyeceğim birşeyler artık