Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Mac kullananlar için basit bir sorum olacak

canbay

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar birşey sorucam aşağıda gördüğünüz görseldeki isimler (flulaştırdığım isimler) şirkette kullanılan diğer pc lere ait isimler fakat benim kullandığım macintosh da neden görünüyorlar acaba merak ettim

GÖRSELİN TAMAMINI GÖRMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN LÜTFEN

Benzer konular

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Arkadaşlar birşey sorucam aşağıda gördüğünüz görseldeki isimler (flulaştırdığım isimler) şirkette kullanılan diğer pc lere ait isimler fakat benim kullandığım macintosh da neden görünüyorlar acaba merak ettim

GÖRSELİN TAMAMINI GÖRMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN LÜTFEN

Bütün bilgisayarlar aynı ağa bağlı o yüzden. Bilgisayarınızın mac veya pc olması önemli değil hepsinin ağ paylaşımı açıksa birbirlerini görürler ve dosya alışverişinde bulunabilirler.

canbay

🏅Acemi Tasarımcı🏅
HMMMMMM çok teşekkür ederim anladım şimdi peki diyelim ki ağ paylaşımı açıksa :O :O :D: ve benim ara sıra çalışma saatlerinde girdiğim sosyal medya hasaplarıma girdiğimi görebilirmi :O :D: görmesini istemem doğrusu iyi bi insan da olsa patronum sonuçta

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
HMMMMMM çok teşekkür ederim anladım şimdi peki diyelim ki ağ paylaşımı açıksa :O :O :D: ve benim ara sıra çalışma saatlerinde girdiğim sosyal medya hasaplarıma girdiğimi görebilirmi :O :D: görmesini istemem doğrusu iyi bi insan da olsa patronum sonuçta

Ağ paylaşımı başka şey ekran paylaşımı başka :).

Ağ paylaşımında yetkilendirme durumuna göre sadece ortak klasörlere (public klasör) ya da tam erişim sağlanır. Ekran paylaşımı için yardımcı programlar gerekir böyle bir yazılım yüklü değilse nerelere girdiğiniz belli olmaz.

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bu programlar nelerdir peki ya da ne gibi programlar :x çok soru sorduysam özür dilerim

Yok canım olurmu öyle şey.

BU tarz programmlar genelde keylogger olarak geçiyor.

Birçok farklı işlevleri var. Kimi birkaç saniyede bir ekran resmini çekip sizin belirlediğiniz adrese mail gönderiyor kimi kimin hangi siteye kaçta girdiğini, hangi programları çalıştırdığını kayıt altına alıp bir dosya halinde yine sizin belirlediğiniz adrese gönderiyor kimi ise girilmesi sakıncalı olan sitelere girildiğinde admin kişisine uyarı gönderiyor.

refog var eskilerden catchwatch var hatırladığım.

Casus yazılım diye ararsanız Türkçe dahil olmak üzere birçok yazılım bulabilirsiniz.

Bu yazılımların hemen hemen ortak noktaları ise yüklendiği bilgisayarda kullanıcı tarafından hiçbir şekilde fark edilememeleridir ancak yükleyen kişi kendi belirlediği bir kısa yol veya şifre aracılığıyla ulaşabilir.

Birde herkesin bildiği teamwiewer gibi programlar vardır uzaktan erişim için ama bunlarda internet bağlantısını yavaşlattıkları için daha çok casus amaçlı değil uzaktan müdahale etmek için kullanılır.