Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

mac öğrenmek istiyorum

meloodi

🌱Yeni Üye🌱
4 yıldır grafiker olarak çalışıyorum şimdiye kadar pc kullandım, şimdi mac kullanmak istiyorum.
ankarada mac dersi veren bir yer bulamadım, veren birini yada kurumu bilen var mı?

Benzer konular

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
4 yıldır grafiker olarak çalışıyorum şimdiye kadar pc kullandım, şimdi mac kullanmak istiyorum.
ankarada mac dersi veren bir yer bulamadım, veren birini yada kurumu bilen var mı?

Mac öğrenmek için kursa gitmenize gerek yok, siz eğer programlara hakimseniz, sistemin windows tan çok farkı yok... Kullanıcı düzeyinde bilgi için internetten araştırma yapabilirsiniz... Ama inanın çok zor değil...

meloodi

🌱Yeni Üye🌱
Mac öğrenmek için kursa gitmenize gerek yok, siz eğer programlara hakimseniz, sistemin windows tan çok farkı yok... Kullanıcı düzeyinde bilgi için internetten araştırma yapabilirsiniz... Ama inanın çok zor değil...

bende öyle düşünüyorum kısa sürede öğrenirim diye ama işverenler pek öyle düşünmüyor.
hiç mac kullanmadım deyince işe almıyorlar.
programlara hakim olmanız falan hikaye oluyor maalesef

Safari

♾️Grafik Gurusu♾️
Bir mac'in varsa aklına takılanları sorup yardım alabilirsin..
Şuan çalıştığım yere geldiğimde bende bilmiyordum bilmiş olsaydım şuan iki kat maaş alıcaktım.
Şimdi biliyormuyum.. Biliyorum evet ama burda öğrendin dendiğinde söyleceyecek cevap kalmıyor

meloodi

🌱Yeni Üye🌱
Bir mac'in varsa aklına takılanları sorup yardım alabilirsin..
Şuan çalıştığım yere geldiğimde bende bilmiyordum bilmiş olsaydım şuan iki kat maaş alıcaktım.
Şimdi biliyormuyum.. Biliyorum evet ama burda öğrendin dendiğinde söyleceyecek cevap kalmıyor

çok haklsıın işte bende programlara iyi derecede hakimken sırf mac bilmediğim için o konumda olmak istemiyorum. o yüzden bir kişi yada bir kurum böyle bir hizmette bulunmalı diye düşünüyorum

émmst

👑Efsanevi Grafiker👑
Arada uçurum farklar yok özellikle de programları kullanırken ama genel olarak masaüstü, dosyalama, klavye ve mouse isleyişi farklıdır. Ama artık zaten Q klavyeler çıktı mac'ler için. Geri kalanları da kurcalayarak bile ögrenebilirsiniz.

meloodi

🌱Yeni Üye🌱
Arada uçurum farklar yok özellikle de programları kullanırken ama genel olarak masaüstü, dosyalama, klavye ve mouse isleyişi farklıdır. Ama artık zaten Q klavyeler çıktı mac'ler için. Geri kalanları da kurcalayarak bile ögrenebilirsiniz.

f klavye kullanıyorum zaten, klavye sorunu yok sorun mac olmaması :)
onun için kurs türü bir yerden faydalanmak istiyorum.

PC bilgisayarını MAC görüntüsüne sokan programlar
var araştır, en azından göz aşinalığın olur

bakıyorum. ama çıktı alışı farklı oluyormuş.
son iş başvurusunda öyle dediler

émmst

👑Efsanevi Grafiker👑
Kursta muhakkak ögrenirsiniz ama bence hem zaman hemde maddi kayıp olur. Yine de siz bilirsiniz. Yeni dosya oluşturmak ya da silmek, kopyalama, program kurulumu ya da kaldırmak v.s. seyler öğretiliyordur sanırım gitmediğim için bilmiyorum.?

Safari

♾️Grafik Gurusu♾️
Bence kursda sana gereken eğitimi verileceği konusunda terettütlüyüm.
Çünkü orda verilecek şeyleri bu siteyi kurcalayarak da ulaşabilirsin.
Ben yerinde olsam ücret talep etmeden gecici olarak bir işe girerim hem para da cebinde kalır.

meloodi

🌱Yeni Üye🌱
Bence kursda sana gereken eğitimi verileceği konusunda terettütlüyüm.
Çünkü orda verilecek şeyleri bu siteyi kurcalayarak da ulaşabilirsin.
Ben yerinde olsam ücret talep etmeden gecici olarak bir işe girerim hem para da cebinde kalır.

evet aslında gereken eğitimi vermemeleri gibi bir olasılıkta var ama şu aşamada başka seçeneğimde yok gibi çünkü ücretsiz bir yer bile bulamadım şimdilik.

windowsa mac işletim sistemini kurmak için araştırıyorum bakalım mümkünse böyle bir şey

"ÖzLeM"

🏅Acemi Tasarımcı🏅
mac kullanım kulavuzu satılmıyormudur?