Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Designerrr

🌟Usta Tasarımcı🌟
evet maclerde artık intel işlemci kullanıyor. Donanım olarak pc lerden bi farkları kalmadı.
Ama mac os işletim sistemi olarak windows dan kat kat daha iyi. iyi olmasının sebebi de exe çalıştırmıyor :) böylece virüs derdimiz olmuyor. aradaki fark bu.
pc ler daha doğrusu windows virüslerden etkilenmeyecek bir hale gelene kadar mac e devam:D

Aslında en güzeli son sistem bir pc toplayıp mac kurmak ama mac le uyumlu donanım toplamak gerekiyor. yoksa sounlu çalışıyo...

Designerrr

🌟Usta Tasarımcı🌟
mac mi pc mi diye yazıları okurken aklıma bir sey takıldı? Ben 4 yıldır masaüstü yayıncılıkta mac'i bilirim. Ama itiraf etmeliyim ki gercekten pahalı ve web tasarımı icinde biraz zorlu. Peki nedir mac in alternetifi? sorun yasatmayacak nasıl bir PC alınmalı? Artık maclerde intel'e dondu farkı ne oldu simdi? PC almak icin nelere dikkat etmeliyiz?

Mac gibi sorun çıkarmayacak bir pc yok bundan emin olabilirsin.
Macler sanıldığı gibi pc den daha kaliteli bir dananıma sahip değiller.
Mac in en büyük farkı yazılımı daha doğrusu işletim sitemidir.

Mac e virüs girmemesi vs. mac os x işletim siteminden kaynaklanıyor.

Aslında virüs girmiyo diye bi şey de yok pc de olduğu gibi internette gezerken bir flash disk vs. taktığımızda mac e virüs girebilir ama mac de virüs çalışmıyor yazılımsal özelliğinden dolayı.

Virüsler hep exe uzantılıdır mac de exe uzantısını çalıştırmıyor.
Siz isterseniz bi dvd virüsü kendi elinizle mac e kopyalayın mac bundan hiç bir zarar görmez çünkü dediğim gibi virüs çalışamaz mac de...

mac gibi sorun çıkarmayacak biri pc için windows işletim sisteminden vazgeçmelisin.
Linux kullanabilirsin o da mac gibi virüs çalıştırmaz, çökmez göçmez...
Zaten mac ve linux ikiside unix tabanlı işletim sistemleridir.

Yalnız linux de uyumsuzluk sorunu var yani grafik programlarını vs. çalıştıramıyorsun belki bi yolu vardır ama ben bilmiyorum.

Son olarak ta mac çok pahalı ben illa pc alıcam ama mac gibi sorunsuz olmasını istiyorum dersen artık pc lere de mac yüklenebiliyor ben kullanıyorum yalnız pc yi mac e uyumlu donanımlarla toplamak gerekiyor yoksa sorun yapabilir.

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
Mac gibi sorun çıkarmayacak bir pc yok bundan emin olabilirsin.
Macler sanıldığı gibi pc den daha kaliteli bir dananıma sahip değiller.
Mac in en büyük farkı yazılımı daha doğrusu işletim sitemidir.

Mac e virüs girmemesi vs. mac os x işletim siteminden kaynaklanıyor.

Aslında virüs girmiyo diye bi şey de yok pc de olduğu gibi internette gezerken bir flash disk vs. taktığımızda mac e virüs girebilir ama mac de virüs çalışmıyor yazılımsal özelliğinden dolayı.

Virüsler hep exe uzantılıdır mac de exe uzantısını çalıştırmıyor.
Siz isterseniz bi dvd virüsü kendi elinizle mac e kopyalayın mac bundan hiç bir zarar görmez çünkü dediğim gibi virüs çalışamaz mac de...

mac gibi sorun çıkarmayacak biri pc için windows işletim sisteminden vazgeçmelisin.
Linux kullanabilirsin o da mac gibi virüs çalıştırmaz, çökmez göçmez...
Zaten mac ve linux ikiside unix tabanlı işletim sistemleridir.

Yalnız linux de uyumsuzluk sorunu var yani grafik programlarını vs. çalıştıramıyorsun belki bi yolu vardır ama ben bilmiyorum.

Son olarak ta mac çok pahalı ben illa pc alıcam ama mac gibi sorunsuz olmasını istiyorum dersen artık pc lere de mac yüklenebiliyor ben kullanıyorum yalnız pc yi mac e uyumlu donanımlarla toplamak gerekiyor yoksa sorun yapabilir.

merhaba pc ye mac osx yüklediginizi söylemişsiniz nasıl çalışıyor performansı nasıl varsa sorunları bildirirmisiniz...

Designerrr

🌟Usta Tasarımcı🌟
merhaba pc ye mac osx yüklediginizi söylemişsiniz nasıl çalışıyor performansı nasıl varsa sorunları bildirirmisiniz...

benim hiç bir sorunum yok perfonmansı da çok iyi orjinal mac ten hiç bir farkı yok.
Yalnız bu konuda benim gibi rahat etmek istiyorsan mac e uyumlu bir pc toplaman lazım. bazı donanımlarla sorun yaşanabiliyor özellikle anakart çok önemli.
senin için mac' imden bi resim ekledim :)

Picture-1.jpg

@rm

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.toksanbasinyayin.com
Asıl Fark İşletim Sisteminde işlemci ve donanımdan ziyade. Freehand, Illusrator ve Photoshop macOS'ta Windows'tan iyi performans sergiliyor. PC için en büyük handikap Windows işletim sistemi ile çalışması. Linux da kullanabilirsiniz Lakin bu sefer de Freehand, Corel, Illusrator ve Photoshop kullanmak tam bir eziyet oluyor Linux'a çünkü uygun sürüm yapmıyor ne yazık ki firmalar.