Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

macime internet, msn ve grafik programları

ghg

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba ben hayatımda ilk defa mac kullanıyorum ve hiç bilmiyorum ve benim ona internet msn ve grafik programları yüklemem lazım ama onun depolama sistemi nasıl nerde bilmiyorum yani pcde bilgisayarım/yerel diskC/program filesın macteki karşılığı nedir lütfen yardım edin

:::AmbrosiA:::

♾️Grafik Gurusu♾️
macintosh'ta depo yeriniz harddiskinizin içidir yine ve sağ en başta çıkar simgesi... normalde internet browser kendiliğinden zaten yüklüdür... ismide genelde safari'dir... grafik programlarını applications klasörüne yükleyeceksiniz... bütün programlar orada bulunuyor... safari de dahil...

ghg

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok teşekkür ederim bişe daha soracağım internet var explorer 5 ya da 6 çalışıyor ama bazı siteleri açmak istediğimde mesela facebook sürümünüz uygun değil diyor bu sorunu gidermek için hangi sürümü yüklemem lazım

♾️Grafik Gurusu♾️
üst menülerinizde yardım yada ingilizce ise help yazan yerden yeni sürümüyle güncellemesini isteyebileceğiniz bir yazı çıkıyor olması lazım... şu an evimdeki pc olduğu için net cevap veremiyorum...

yada explorer ın sayfasına girip oradan mac için son sürümünü indirebilirsiniz...

Son düzenleme:

ghg

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok sağolun

itunes quicktime nedir

♾️Grafik Gurusu♾️
itunes müzik çalma programıdır... tıpkı winamp gibi... quick time ise film ve ses oynatıcı programdır... daha ayrıntılı bilgi vermek gerekirse;

Apple tarafından geliştirilen başarılı medya oynatıcı QuickTime Player sade arayüzü ve basitliği ile dikkat çeken bir program. Küçük boyutlardaki dosyalarda bile kaliteli görüntülere sahip olan MOV, QT vb. dosya formatlarını oynatmak için tasarlanmış bu özel oynatıcı ile film fragmanları, tanıtım videoları ve online televizyon kanallarını kolaylıkla izleyebiliyorsunuz.

basit görünümü ve hızlı yapısı ile çok çabuk işlemler gerçekleştirebileceğiniz QuickTime özel formatlar dışında en popüler video, ses ve resim formatlarını hatta flash animasyonlarını da açabiliyor. Bu formatlar arasında ise şunlar mevcut;

Ses: AAC, AIFF, CDDA, MIDI, MP3, M4A, M4B, M4P, QCELP, ULAW, ALAW, WAV

Görüntü: 3GPP, 3GPP2, BMP, JPEG, GIF, FLASH, SWF, DV, H.261, H.263, H.264, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, QTZ, MOV, PNG, TIFF, TGA

Not: QuickTime menülerindeki bazı sekmelerin "PRO" logosuyla birlikte ücretsiz sürümde kullanılamadığını göreceksiniz. Bu özellik ve seçenekleri kullanmak için QuickTime'ın ücretli sürümü QuickTime Pro'yu satın almanız gerekmektedir.

alıntıdır...

Son düzenleme:

ghg

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yine ben

mac imde mac os 9.2 var onu mac os x ile gücellemke istiyorum ma olmuyor kod soruyor yardımcı olabilir misiniz

gök-khan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
İmkanı yok MAC OS 9'u, MAC OS 10'a güncellemenin.