Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

maintop rip jpeg problemi

capari

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.reklamya.com
Merhaba arkadaşlar, maintop rip programı kullanıyorum ancak importladığım jpeg dosyalar hep siyah çıkıyor. tıfflerde bir sorun yok. kronik bir arıza olduğunu duydum ancak bi kaç kişi sorunsuzca jpeg leri importlayabildiğini söyledi. bu konuda bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

futurist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
çarpıcı bir soru: maintop nedir ?

oguzhan24

🌱Yeni Üye🌱
kardeş jpg rip olmaz bende maintop kullanıyorum tiff çevirmen lazım

capari

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.reklamya.com
maintop, genişformat yazıcılar için bir rip programının ismidir. Jpeg importta çalışma neredeyse siyaha bürünüyor, bir yöntemi olduğunu düşünüyorum. aksi halde program özelliklerine jpeg import seçeneği olmazdı. dert edilecek bir sorun değil ama bilmekte fayda var teşekkürler.

ersanseker

🌱Yeni Üye🌱
maintop rip problemi

evek arkadaşıma katılıyorum jpeg olsun , jpeg 2000 olsun simsiyah bi panel ve baskı veriyor.. + olarak tiff işe yarıyor yanlız kısıtlı görsellerde gri tabanlı gölgelendirmeleride simsiyah algılıyor. ek oarak ise tertemiz aldığım exportlardan biri TGA ( targa ) yanlız bu seferde boyutu çok düşüyor
** örnek : 80x100 bir baskım var tga export edip riplediğimde ekranda problem yok gibi uyanlız basarken 55x80 gibi basılan bir ölçü elde ediyorum....

Erkan DERYA

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.istanbulreklam.com
ilginç...
Maintop yazılımını Epson DX5 makinelerimizde kullanıyoruz, bahsettiğiniz gibi bir arıza görmedim, tekrar JPG ile alakalı bazı testler yapıp sonucunu size bildiririm, Gerekirse üretici firmaya sorabilirim...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Zeppsindark

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaşlar bende maintop a yeni başladım bu işte yeniyim ancak ufak bir aksilik yaşadım. maintop ile png ye çevirdiğim jpeg dosyalarında siyah çok zayıf çıkıyor daha önceden png ye çevirdiğim jpeg dosyalarında sıkıntı yaşamıyorum ancak şimdi png ye çevirdiğim jpeglerde bu sorun ile karşılaşıyorum tiff de denedim sonuç aynı sebebi nedir acaba ?

conwyn

🌱Yeni Üye🌱
maintop sorunu

arkadaşlar 180cm lik epson dx5 kafa bir makinem var fakat kullanmış olduğum maintop programına corelden export ettiğim çalışmayı ölçülerini büyüterek basıyor. servis geldi fakat bir çözüm bulamadı.

şimdi ben basmış olduğum çalışmayı plotterde kesim yapıyım diyorum ölçüler farklı olduğu için bas kes yapamıyorum bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Byblos

🌱Yeni Üye🌱
ölçü sorunu

o sorunu corelde çalıştığım dosyayı photosopta tekrar kayıt ederek çözdüm, bende senin gibi kimseden yardım alamadım.

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
1- mod RGB ise exportlarken CMYK olmasına özen gösterin.
2- işe verdiğiniz isimde türkçe karekter olmamasına dikkat edin.

maximums

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar 180cm lik epson dx5 kafa bir makinem var fakat kullanmış olduğum maintop programına corelden export ettiğim çalışmayı ölçülerini büyüterek basıyor. servis geldi fakat bir çözüm bulamadı.

şimdi ben basmış olduğum çalışmayı plotterde kesim yapıyım diyorum ölçüler farklı olduğu için bas kes yapamıyorum bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

ne güzel soru sormuş arkadaş. allwin kullanıyorum baskı küçülmesi sorunu yaşınıyorum maintop ile ripliyorum baskı sorunları başlığına yazdım gelen giden yoktur kimse bilmiyor demek sorunun çözümü ki susuyorlar. ben çözemedimse kimse çözemedi diye avutacakmıyım kendimi. bilen sölesin bi zahmet ya bilgi paylaştıkça güzeldir..