Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Marmara Çağdaş Gazetesi Çalışmam için yorumlarını Bekliyorum

sokrades

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ynnuZ.jpg

Son düzenleme:

Benzer konular

JanJanLi1

🌱Yeni Üye🌱
yazılar birbirine girmiş gibi duruyor çok karışık gözüküyor bence daha sade ve bi tasarım daha güzel olabilir.tabiki kendi görüşüm

sokrades

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar,yorumlarınızi dikkate alacağım

korkuu

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
şekepınar olay tbmm tasıyor haberin baslığının habere verdiğin zeminin içine koyman gerekirdi ayrı gibi duruyor

straus

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
gözüme çarpan bir kaç şeyi paylaşmak isterim 1. mizanpaj pek olmamış sütun aralıkları farklı en azından belli bir sütün ölçüsü kullanıp o ölçülere göre mizanpajını ayarlayabilirsin örnek vermek gerekirse sayfayı 6-8 sütuna bölebilirsin aralarında 4 mm boşluk kalabilir. 2.reklamlar rahatsız etti sebebine gelince sanki zoraki oraya koymuşsun gibi sığmamışta kalan yere göre ayarlamışsın sanki(reklam yer ve ölçüleri standart olmalı. haberleri renklerle ayırmayı değilde aralarında çizgi gibi bir ayıraç kullanırsan daha güzel olacağını düşünüyorum ki bu benim şahsi fikrim tercih senin. çalışmalarının devamını bekliyorum. umarım kızmamışsındır.

sokrades

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
straus yorumun için teşekkür ederim,fikirlerini dikkate alacağım.

sokrades

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bu Akşam Basılan Gazete Çalışmam İçin Yorumlarını Bekliyorum Arkadaşlar

Bu Akşam Basılan Gazete Çalışmam İçin Yorumlarını Bekliyorum Arkadaşlar

say14sayfa1.jpg

Son düzenleme:

xxxby

🌱Yeni Üye🌱
Evet biraz karışık olmuş gibi geldi bana da... Yine de başarılı diyebilirim. Mizampaj için hangi programı kullandığını merak ettim. Bende yeni bir gazeteye başlayacağım. Bilgi edinmek istiyorum.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Evet biraz karışık olmuş gibi geldi bana da... Yine de başarılı diyebilirim. Mizampaj için hangi programı kullandığını merak ettim. Bende yeni bir gazeteye başlayacağım. Bilgi edinmek istiyorum.

Bakın konu hangi bölümde bulunuyor.

Grafikerler.net > Adobe > InDesign > Bu Akşam Basılan Gazete Çalışmam İçin Yorumlarını Bekliyorum Arkadaşlar

sarcoglu

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ulusal gazeteleri inceleyip biraz daha sade bir kalıp kullanılabilir

sokrades

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
gazeteyi indesing cs4 ile yaptım arkadaşlar.ana sayfada malesef istediğimden daha fazla haber oldu yerel gazete olduğundan ana sayfaya koyulacak haberler oldukça fazla geliyor bende mizampajını yapıyorum.daha sade bir tasarım benimde tercihim elbette.güzel yarumlarınız için teşekkür ederim.

not: xxxby arkadaşım gazete konusunda ne öğrenmek istiyorsan burdan sorabilirsin bilgim dahilinde yardımcı olurum.

sokrades

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
gazete çalışmam

Son düzenleme:

sokrades

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Marmara Çağdaş Gazetesi çalışmam İçin Yorumlarınızı bekliyorum

15s2rrrrrrrrr.jpg

kurtçoban

🌱Yeni Üye🌱
Sayfalarını inceledim, öncelikle şunu söylemek isterim ki sayfalar 1. sayfa için çok fazla metin içeriyor. Haberleri iç sayfalara döndürmüşsün fakat ben zaten hemen hemen tüm haberi 1. sayfada okuyorum, birdaha iç sayfaya dönüp o haberi okumam şahsen. Haber metninin en fazla 1 paragrafını kullansan 1. sayfada ufak fotoğraflarla süslesen bende haberi merak edip iç sayfaya döner okurum. İlk eklediğin sayfada da yazılar çok fazla sünmüş ve çerçevenin dışına değiyor. Bir arkadaşımızda değinmiş zaten boşluk bırakma konusuna bende katılıyorum ona. Sayfalarında belirli sabit ölçüde boşluk kullanmalısın.
Eline emeğine sağlık, iyi çalışmalar.

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
çok karışık ve manşet daha belirgin olması gerekiyor
ayrıca başlıkları sola blok yaparsan daha iyi olur ortalı olmamış
bir de haberlerde çok kutucuk kullanmışsın çizgiyle ayırsan daha uyu olur
ilanın yeri de olmamış hem göze hoş gelmiyor he de üstten alttan başlığa eşit olması gerekiyor
(remax ilanı) 1. sayfa dediğin haberlerin anonsları daha küçük verilir (sağ taraftakiler) tek sütun yaparsan iyi olur bir renk uçuk renk atabilirsin altına

erhancukurlu

🌱Yeni Üye🌱
1. sayfa için çok fazla yazı kullanılmış ve yazıları çok sağdan soldan çekiştirmişsiniz orantısız bir şekilde onlara dikkat eder ve daha etli fontlar kullanırsanız özelliklerde başlıklarda çok daha şık olacağını düşünüyorum.